Haber365 Ana Sayfa » ZONGULDAK » Yaşam » Zonguldak 'Mesut', Devrek 'Özil'

Zonguldak 'Mesut', Devrek 'Özil'

Zonguldak 'Mesut', Devrek 'Özil'
26.02.2011 Cumartesi 15:23
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1320 Defa Okunmuştur
Real Madrid'in Türk asıllı futbolcusu Mesut Özil, baba ocağı Zonguldak'ın Devrek İlçesi Hışıroğlu Köyü'ne 150 bin liralık yardım yaptı.
Özil, dedesi ve babaannesinin mezarının da bulunduğu köy mezarlığının çevre düzenlemesini yaptırıp, camiye bir sosyal tesis kazandırdı. İspanya’da oynadığı futbolla futbol otoritelerin beğenisini kazanan Mesut Özil, amcası Cevdet Özil’in yaşadığı baba ocağını unutmadı.

250 haneli Hışıroğlu Köyü’nün muhtarı Hasan Sarı, geçen yıl haziran ayında annesi Münvver Özil’in cenazesi için köye gelen Mesut Özil’in babası Mustafa Özil’e, Uzunalioğlu Mahallesi Camii’ndeki sosyal tesis eksikliğinden söz etti.

Babasının bu durumu anlattığı Mesut Özil, köy muhtarıyla temasa geçerek caminin sosyal tesisini ile dedesi Rıfat ve babaannesi Münevver Özil’in mezarlarının da bulunduğu köy mezarlığının çevre düzenlemesini yaptırmak istediğini söyledi.

Bunun üzerine çalışmalar başladı. Yolu parke taşlarıyla döşenip, çevre temizliği yapılan mezarlıktaki düzenlemeler tamamlanırken, lojman, şadırvan ve yemek salonunu kapsayan sosyal tesis inşaatı ise sürüyor.

Kaynak: Ajanslar
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    26.02.2011 16:16
    !!!!!!!!!!!
    HELAL OLSUN VALLA NE DİYELİM TABİ FUTBOLCUALR ÇOK ZENGİN OLUYO AMA İNANIN BANA MİLYON DOLARLAR LA OYNAYANLAR BİLE AŞŞAĞI YUKARI 100 BİN DOLAR OLAN PARAYI HİÇ BİRYERE BAĞIŞ TA BULUNMAZ MESUT ÖZİLE HELAL OLSUN İYİ İVERMİŞ PARAYI

    AH BİDE MİLLİ TAKIMI SEÇSEYDİ...