Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Zekeriya Yapıcıoğlu: Karma Okullar Kapatılsın

Zekeriya Yapıcıoğlu: Karma Okullar Kapatılsın

Zekeriya Yapıcıoğlu: Karma Okullar Kapatılsın
01.07.2013 Pazartesi 12:02
Bu Habere 2 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1028 Defa Okunmuştur
Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu iktidarı 'sisteme entegre olmakla' suçladı ve 'Kılık kıyafet yönetmeliğinde basit bir değişiklik dahi yapmıyorlar' dedi.
Parti’nin Ankara’da yapılan 1. Olağan Büyük Kongresi’nde Genel Başkanlık görevini Mehmet Hüseyin Yılmaz’dan devralan Zekeriya Yapıcıoğlu, ‘cinsel sapma’ diye nitelediği cinsel yönelimlerin derhal tedavi edilmesi gereken hastalık olduğunu söyledi.

Mlliyet gazetesinden Namık Durukan'ın haberine göre, 1. Olağan Kongresi’nde koltuğunu yeni genel başkan Yapıcıoğlu’na devreden Yılmaz, başörtüsü yasağının hala devam ettiğini söyleyerek, iktidarı ‘sisteme entegre olmakla’ suçladı ve “Kılık kıyafet yönetmeliğinde basit bir değişiklik dahi yapmıyorlar”dedi.

Tek liste ile yapılan kongrede genel başkanlığa seçilen avukat Zekeriya Yapıcıoğlu ise Kürt sorununun “İslam kardeşliği” ile çözüleceğini savundu. Kamu kurum ve kuruluşlarında “Tesettür serbestisi” isteyen Yapıcıoğlu, “Karma eğitime son verilmeli“ dedi. Yapıcıoğlu, şöyle devam etti:

“Kız ve erkek okulları açılmalıdır. Alkol, uyuşturucu, eşik altı masajlar, gayrı ahlaki yayınlar aklı olumsuz etkileyen ve sağlıklı düşünmenin önündeki en belirgin engellerdir. Bu engeller de kaldırılmalıdır. Ahlaksızlık ve toplumun ahlaki yapısını bozacak davranışlar, özgürlük maskesi altında hoş görülemez. Sapıklık özgürlük değildir. Cinsel sapmalar hastalıktır ve derhal tedavi edilmelidir.”

Yapıcıoğlu, Diyarbakır’da Hizbullah ana davasına giren avukatlar arasında yer alıyordu. Dört kadının yönetim kademelerinde görev aldığı kongre dua ve toplu ibadet ile son buldu. Kongreye AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, AKP Mardin milletvekili Abdurrahim Akdağ, HAKPAR’ın Genel Başkan Yardımcısı Reşit Deli, KADEP Genel Sekreteri Nizamettin Maskan, Ayyıldız Partisi Genel Başkanı Serap Gülhan ve Şeyh Sait’in torunu Abdullilah Fırat da misafir olarak kongreyi izledi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  01.07.2013 19:37
  yetmez !
  TEVHIT-I TEDRISAT KANUNUNUN DA DEGISTIRILMESI LAZIM !( evet kafayi siyirdim ) turkoglu
 • Misafir
  01.07.2013 12:28
  +++
  kiz ve erkek okullari zaten vardi kim karistirdi onlari acaba kiz meslek liselerine erkek ögrenci alinmazdi erkek sanat okullarina kiz ögrenci alinmazdi ama masallah corba yapmisiniz karismis hepsi eskiden ne güzel imam hatip liseleri vardi Kuran kurslari vardi istiyen istedigi okula giderdi basi kapalilar basini acmak istemiyen okumak istiyenler kiz liselerine giderdi sorunda olmazdi karistirdiniz ortaligi