Haber365 Ana Sayfa » Ekonomi » Yunanistan Battı Batacak!

Yunanistan Battı Batacak!

Yunanistan Battı Batacak!
08.05.2011 Pazar 16:54
Bu Habere 5 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1529 Defa Okunmuştur
Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan'da devlet ödemeleri durdurdu, 1000'in üzerinde lüks otel yarı fiyatına satılıyor.
Komşu Yunanistan'da tarihi günler yaşanıyor. Devletin özel ve kamu kuruluşlarına olan yaklaşık 10 milyar Euro tutarındaki borçlarını ödememesi nedeniyle piyasada yaprak kımıldamıyor. Yunan medyası, hükümetin borçlarını ödeyemediğini dünyaya duyurdu.

Elefterotipia Gazetesi, 2010 yılından bu yana inşaat şirketlerine, hastanelere ilaç ve sıhhi malzeme sağlayan şirketlere olan borçların ve KDV iadelerinin ödenmediğini belirttiği haberinde, ülkede yapılan zamları protesto ederek, ''Ödemeyeceğim'' adı altında sivil itaatsizlik eylemi başlatan gruba hükümetin de katıldığını yazdı.

Hükümetin ödeme yapmamasıyla piyasada oluşan likit para sıkıntısı krizi en üst seviyeye çıkarırken, iş dünyası hayli rahatsız. Haberde ''İşadamları, devletten alacaklarını tahsil edememeleri nedeniyle maaş ve sigorta primleri gibi devlete ve işçilere karşı olan yükümlülüklerini yerine getirememekten şikayet ediyorlar'' ifadeleri kullanıldı.

Kriz ülkenin en önemli gelir kaynaklarından biri olan turizmi de etkiliyor. Yunanistan'da, 1000'in üzerinde otel gerçek değerinin çok altında fiyatlarla satışa çıkarıldı. Haftalık Real News gazetesi, Atina, Selanik ve adalarda daha önce fiyatı 200 milyon Euro'dan başlayan 5 yıldızlı otellerin fiyatlarının 100 milyon Euro'ya düştüğünü yazdı.

Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  09.05.2011 00:02
  misafır
  biz kendimizi düşünelim bizim nerelerimiz satıldı gizliden kimsenin haberi yok sanıyolar sahıllerde yabancılar cırıt atıyor bana ne yunanıstandan yerın dıbıne batsınlar onlar bizi çokmu düşünuyo sanki seviniyorum böyle haberlere doğrusu
 • Misafir
  08.05.2011 22:15
  İŞADAMLARI GÜNAYDIN ????
  KOMŞUDA KELEPİR OTELLER VAR AMA HALA UYUYORSUNUZ.ANCA TÜRKİYE SATIYOR.BİR TANENİZDE BAŞKA ÜLKEDEN YER VE OTEL ALIN BİR YERE ÇÖP SOKALIM.KOMŞU KOMŞUNUN KURUŞUNA MUHTAÇTIR.S.O.S
 • Misafir
  08.05.2011 21:55
  TATLI TATLI YEMENİN
  ÜLKE BATIYOR.YUNANLAR HALA İSRAİLDEN SİLAH ALIYORLAR.BU NE PERHİZ BU NE LAHANA .EKONOMİYİ DÜŞÜNEN ÜLKE BUNU YAPARMI. KENDİ ETTİ KENDİ BULDU.YAKINDA SATLIK YUNANİSTAN LEVHASI GÖRÜRSENİZ ŞAŞMAYIN.S.O.S
 • Misafir
  08.05.2011 17:41
  JOKER
  YUNATİSTANDA 17 KASIM ÖTGÜTÜ VAR HEP AMERİKALILARI ÖLDÜRÜR . HİÇBİRİNİN KATİLİ YAKALANMADI. AMERİKA BUNDAN COK RAHATSIZ . AMERİKA YUNANİSTANI HİÇ SEVMEZ:)
 • Misafir
  08.05.2011 17:17
  ab nin yaramaz çocuğu
  AB abin sana harçlık göderir ağlama