Haber365 Ana Sayfa » Magazin » Yoğun Bakımda Arabesk Dinliyor

Yoğun Bakımda Arabesk Dinliyor

Yoğun Bakımda Arabesk Dinliyor
18.12.2012 Salı 11:44
Bu Habere 2 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1909 Defa Okunmuştur
Özel hastanede tedavi gören sanatçı Müslüm Gürses'in sağlık durumu iyiye gidiyor.
Özel bir hastanede tedavi gören sanatçı Müslüm Gürses'in sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi. Hastane yetkilileri Gürses'e yoğun bakımda müzik dinlettiklerini ve sanatçının müziğe tempo tutarak eşlik ettiğini açıkladı.

18 Kasım'da Özel Memorial Şişli Hastanesi'nde geçirdiği bypass ameliyatı sonrası karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakım ünitesine tedavi gören sanatçı Müslüm Gürses'in sağlık durumu hakkında bilgi veren Kardiyoloji Bölümü'nden Dr. Deniz Şener, ünlü sanatçının yoğun bakımdaki tedavisinin devam ettiğini ve hayati fonksiyonlarının önemli ölçüde düzeldiğini söyledi.

Gürses'in ağızdan beslenmesi, konuşması ve verdiği vücut tepkilerinin istenildiği şekilde geliştiğini dile getiren Şener, sanatçının solunum destek cihazından kademeli olarak ayrıldığı bilgisini de verdi.

Gürses'in, günün belli saatlerinde solunum destek cihazının yardımı olmadan nefes alabildiğini ifade eden Şener, sanatçının önümüzdeki günlerde sona ermesi planlanan yoğun bakım sürecinde yaşadıkları hakkında şunları söyledi: "Hastamızı zaman zaman solunum destek cihazından ayırıyoruz. Bu, servisteki odasına alınması için çok önemli bir gelişme. Müslüm bey ağızdan besleniyor ve daha çok sulu gıdalar alıyor. Konuşabiliyor ve zaman zaman da özellikle kendi şarkılarını mırıldanıyor. Günün bir bölümünü de oturarak geçiriyor."

Gürses'in yoğun bakım sürecinde sürekli müzik dinlediğini de anlatan Şener, "Eşinin getirdiği ikisi arabesk biri de karışık batı müziklerinden oluşan 3 adet CD vardı. Yoğun bakım sorumlumuz Dr. Erol Can ona o sevdiği müzikleri dinletiyor. Müziğe, tempo tutarak eşlik ediyor" diye konuştu.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  18.12.2012 23:44
  Dinle Dinle
  ölsen arkandan dua edecek yok be adam sen hala arabesk derdindesin
 • Misafir
  18.12.2012 20:58
  yasin dinle
  yasin dınlecegıne keyfı taıkılıyor azrailda fark etmz onlar