Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » Yılmaz Özdil'den CHP'lileri Kızdıracak Açıklama (video)

Yılmaz Özdil'den CHP'lileri Kızdıracak Açıklama (video)

Yılmaz Özdil'den CHP'lileri Kızdıracak Açıklama (video)
05.12.2012 Çarşamba 00:47
Bu Habere 2 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2395 Defa Okunmuştur
Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, "Aykırı Sorular" programında Enver Aysever'in konuğuydu. Özdil hem AK Parti hem CHP yönetimini eleştirdi. "Yeni CHP hareketi AK Parti'nin 10 sene daha iktidarda kalması için bir müdahaledir" iddiasında bulunan Özdil, üniversitelerdeki başörtüsü yasağını da skandal olarak niteledi.
Yılmaz Özdil, yeni CHP'yi ve Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Özdil, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Bugün baktığımızda Mustafa Kemal ideallerine inanan, Mustafa Kemal'i inkar etse bile o doğrultuda yaşayan insan topluluğu çoğunluktadır. Dolayısıyla devrim başarılmıtır. CHP meselesinde, 'yeni CHP' diyorsan sen demek ki Atatürk'ü eski buluyorsun. Benim anlayışıma göre. Bu mesele Kemal Kılıçdaroğlu meselesi değil. Kemal Kılıçdaroğlu'nun kasedi çıksaydı, Deniz Baykal otursaydı aynı şeyi söylerdim. Ya da mesela bugün Başbakan hakkında bir şey çıksa aynı yazıyı yine yazarım. Çünkü dere, yatağında akar. Yeni dedikleri kurgulama AK Parti'nin bir 10 sene daha iktidarda kalması için bir müdahaledir. Ülke seçime gidiyor. Ülkenin önemli partilerinden birinin genel başkanı bir müdahale ile değişiyor. Ve bunun arkasından kimse gitmiyor. Bu kasedin peşini takip etmeme sorumluluğu Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na geçmiştir. "

HABER365
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • nilaydinnn
  09.12.2012 15:35
  HADİ BE ARTIK....
  ŞU PARTİYE ATATÜRKÜN PARTİSİ DEYİP DURMAYIN KARDEŞİM BİLMEYEN GERÇEK SANIYOR. MADEM ÖYLE ATATÜRK İNÖNÜYÜ NEDEN BAŞBAKANLIKTAN ATTI. ATATÜRKÜN VEFATINI FIRSAT BİLİP CUMHURBAŞKANI OLDU. HANİ AYDINLAR NEDEN DOĞRUYU ANLATMIYOR MİLLETE. AHHH ATATÜRK ERKEN ÖLDÜ ERKEEEEEN.
 • Misafir
  05.12.2012 11:49
  BU SÖZLER CHP'LİLERİ KIZDIRMAZ..
  Ancak CHP içine sızmış olan Bölücü,Karşı devrimci,Atlantikçi, Ve Mandacı kilikleri panikletir.Tabiki onların başı GENEL BAŞKANLARINIDA...