Haber365 Ana Sayfa » Kadın » Yılın Moda Renkleri

Yılın Moda Renkleri

Yılın Moda Renkleri
08.05.2013 Çarşamba 13:00
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 6603 Defa Okunmuştur
Markalar 2013 ilkbahar yaz kreasyonlarını tanıtırken, yılın moda renkleri ve tarzı da belli oldu. İşte kıyafet seçimi ile ilgili tüyolar...
2013 yılının ilkbahar ve yaz modası son derece renkli, cıvıltılı ve sımsıcak bir sezonun yaklaştığını müjdeliyor. Canlı ve çarpıcı renklerle tasarlanmış birbirinden hareketli tasarımlar adeta güneşin renklerini doğadan vitrinlere taşıyor…

Baharın gelişiyle birlikte: çiçeklerin açışını, içimizdeki yeniden uyanışın kıpırtısını ve bu bahar ve yaz günlerin de neler giyineceğiz?

BU SEZON HANGİ KIYAFETLER MODA?

BU SEZONA ÇİZGİLİ DESENLER DAMGASINI VURUYOR

Geçtiğimiz ay Moda haftaları ile tanıtılan 2013 İlkbahar / Yaz koleksiyonlarında görünen o ki, çizgi; gelecek yıla damgasını da vuracak. Özellikle belirtmek isterim ki çizgiler bu yaz sadece giysilerde kalmayıp şapkalardan, ayakkabılara, çantalara hatta takılara kadar hayatımızın her köşesini istila edecek.

Çizgiler bahar aylarında yatay, dikey, diyagonal, ince, kalın tüm formları ve farklı renkleri ile havamıza hava katacak.

ÇİZGİLİ ELBİSELER GİYERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Çizgileri profesyonelce kullanarak her zaman zarif, rahat ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ama bunu sağlamak için bazı gerçekleri de göz ardı etmemek gerekiyor.

Bilmeliyiz ki, enine çizgiler sizi olduğunuzdan biraz kilolu gösterirken, boyuna çizgiler ile olduğunuzdan daha uzun ve zayıf görünebilirsiniz ve pek çok vücut tipi için ideal olan diyagonal çizgiler, size hem sportif, hem eğlenceli, hem de çocuksu bir hava katarak kıvrımlarınızı ön plana çıkaracaktır.

RENGARENK DERİLER İÇİMİZİ ISITACAK


2013 baharının en gözde moda trendlerinden olan deri, sadece temel kahve ve siyah renkleri ile sınırlı kalmadan farklı renklerde, farklı stillerde ve formlarda önümüzdeki sezonda da vazgeçilmezimiz olacak.

Kimi zaman zımbalarla asi bir görünüm yaratırken, kimi zaman da kırmızı ve siyahın hakimiyetinde kullananlara farklı bir hava katacak.

Görünene o ki, 1960'ların büyük deri modası, 2013 yılında ayni ihtişamıyla kendini tekrarlıyor. Hemen hemen bütün markalar, bahar koleksiyonlarında büyük yer verdikleri deriye farklı bir yorum katıyor.

DANTEL VE GÜPÜR BU SEZON FAZLASI İLE HAYATIMIZDA OLACAK

Bu kez sadece gelinlik ve abiyelerde değil üstelik, günün her saatinde ve mekânında, ister bir bluz yakası ister baştan aşağı tüm kıyafette, tek başına ya da diğer kumaşlarla kombinlenerek dantel sezona sağlam bir giriş yapıyor.

Aslında çokta yorum gerektirmeyen ve her daim hayatımızın bir yerinde kullandığımız dolaysı ile zamansız, aynı zamanda çekici, romantik, dişi ve son derece şık bir kumaş.

Sezonlar arasındaki değişimlerde dönem dönempopülaritesini yitirse de yine de hangimizin gardırobunda saklanmamış dantel bir parça yok ki.

Gelecek sezon her yerde karşımıza çıkışıyla, yeniden kadınsı ve aynı zamanda romantik havasına kapılabilir, doğru kombinasyonlarla sizde stilinize dantelin büyüsünü katabilirsiniz.

BU SEZON VİTRİNDE ÇİÇEKLER AÇACAK

Modanın en hareketli mevsimi, şüphesiz renklerin doğa ile dans ettiği ilkbahar. Bir kaç ay sonra bahar modasının kendini yavaştan göstermeye başlaması ile vitrinlerde en çok çiçek desenleri göze çarpıyor olacak ve havaların ısınmasıyla beraber hepimiz kışın kasvetini üzerimizden atmak için yine renkli kıyafetlere yöneleceğiz.

Kimimiz çekici neon renklerini tercih edeceğiz, kimimiz baharın temsilcisi olan pastel tonlarını, ama tercih edilen hangi renk olursa olsun hepimizin vazgeçilmezi sezonun bankosu cıvıl cıvıl çiçek desenleri olacak.

Günümüze dek genellikle ağırbaşlılığın ve zarafetin sembolü olmuş floral yani çiçek desenlerinin yanında önümüzdeki bahar tropik desenler de podyumlardan sokaklara taşınıyor.

Kısacası elbiselerden, bluzlara, pantolonlardan takımlara, ayakkabılardan, yüzüklere, kolyelerden, çantalara kadar, aklınıza gelen her türlü giysi ve aksesuarda çiçek detaylarına rastlamak mümkün. Baskıları, dokumaları üç boyutlu aplikeleri, irili ufaklı her boyu ve neşeli renkleri ile çiçek desenleri bu yaza damgasını vurmaya geliyor.

YAZ-BAHAR KOLEKSİYONUNDA İŞLEMELER GÖZE ÇARPIYOR

2013 ilkbahar yaz koleksiyonlarında göze çarpan detaylardan biri de kullanılan işlemelerdi. Gerek kıyafetlerde, gerekse aksesuarlarda kullanılan işlemeler bu sezon oldukça iddialı. Bu trendi başarılı bir şekilde uygulamanın yolu ise dengeyi sağlayabilmek ve bu parçaları öz güven içinde taşıyabilmekten geçiyor.
Koleksiyonlardaki işlemeler belli bir bölgede yoğunlaşmış ve kıyafetin tümüne uygulanmış olmak üzere her iki şekilde de kullanılmış. Renk olarak ise hem canlı renklerde işlemeleri, hem de daha feminen, daha yumuşak renklerde olan işlemeleri görmek de mümkün..

İLK BAHAR-YAZ MODA RENKLERİ

ENERJİK PEMBELERLE KENDİNİZİ İYİ HİSSEDECEKSİNİZ

Pembe, enerji ve sıcaklığı anında yansıtan bir renk. Podyumlarda genç kesime hitap eden tonları olduğu gibi, daha olgun kesime hitap eden pembeler de mevcut.

LİMON SARISI

“Limon Sarısı“ 2013 ilkbahar/yaz renkleri paletinde sağlam bir yere sahip. Koleksiyonların çoğunda gözümüz bu renge çarpıyor. Bu cesur renk gözünüzü korkutmasın, en basitinden aksesuarlardan başlayarak bu rengi gardırobunuza sokabilirsiniz.

YEŞİLİN TONLARI BU SEZON DA MODA


Orman yeşili, deniz köpüğü, zümrüt yeşili ve hatta geçtiğimiz sezon gardırobumuzu ele geçiren mint yeşili bu ilkbahar/yaz sezonunda yeşilin tonlarına sıkça rastlamak mümkün.

PARLAK KIRMIZIYLA İDDİALI OLACAKSINIZ

2013 ilkbahar/yaz sezonunda kırmızılar her zamankinden daha seksi ve göz alıcı. Koleksiyonlarda kırmızının farklı tonları kullanılmış olsa da çoğunun birleştiği nokta yoğun renklere sahip olmaları.

MASUMİYETİN SİMGESİ PARLAK RENKLER

Söz konusu ilkbahar/yaz sezonu olunca, o meyveli dondurmaların, pamuk şekerlerin masum pastel renkleri olmadan olur mu? Gelecek ilkbahar/yaz sezonunda pastel renkler yine kendini gösterecek.

COŞKULU TURUNCULAR

Geçtiğimiz sezonun neon popülerliği yerini göz alıcı turuncu tonlarına bırakıyor. Eğer dikkat çekmeyi seviyorsanız, bu renkler tam size göre.

SOĞUK LACİVERTLER

Adı geçen ilkbahar/yaz sezonu diye sadece sıcak renklerden oluşan bir palete mahkum olmak zorunda değilsiniz. Soğuk bir renk olan lacivert de bu palette kendine yer edinmeyi başarmış.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.