Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Yemek Kokusu Yüzünden Komşularına Kurşun Yağdırdı!

Yemek Kokusu Yüzünden Komşularına Kurşun Yağdırdı!

Yemek Kokusu Yüzünden Komşularına Kurşun Yağdırdı!
14.05.2013 Salı 17:02
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 812 Defa Okunmuştur
Yan evden gelen yemek kokusu yüzünden 30 yıllık komşularına kurşun yağdıran saldırgan, 54 yaşındaki Haşim Arıkan'ı öldürdü. Olay yerinden kaçan Musa T., daha sonra teslim oldu.
İstanbul Üsküdar Kirazlıtepe Mahallesi Kuledibi Sokak'ta geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan olayda, mübaşir emeklisi Musa T. (50), yemek kokusu yüzünden dehşet saçtı.

İddiaya göre Musa T. 30 yıldır komşu olduğu Arıkan ailesine, evlerindeki yemek kokusunu dışarı atan aspiratörün yerini değiştirmeleri için uzun süre baskı yapmış, aspiratörün yeri değiştirilmişti. Ancak olay günü komşularının kapısını çalarak Erdal Arıkan'ın (45) aşağı inmesini söyleyen evli ve 3 çocuk babası Musa T., dışarıda Arıkan'a kurşun yağdırdı.

Silah seslerini duyan ağabey Haşim Arıkan da (54) dışarı koştu. Saldırgan bu kez Haşim Arıkan'ı göğsünden vurdu. Oğullarını kanlar içinde yerde bulan anne Fadime Arıkan (76), oğlu Haşim Arıkan'ın üzerine kapanarak gözyaşı döktü.

ANNEYE DE ATEŞ ETTİ

Oğluna sarılmış haldeki anneyi de iki kurşunla yaralayan Musa T., Haşim Arıkan'ın oğlu Ahmet Arıkan'ı da kolundan vurdu. İki şarjör boşaltan saldırganın kurşunlarından biri, sokakta bir kadının başının yanından geçti.

Musa T. kaçarken, Haşim Arıkan sağlık ekiplerinin tüm çabalarına rağmen öldü. Hastanede tedaviye alınan Fadime Arıkan ile torunu Ahmet Arıkan taburcu oldu. Göğsüne ve kalçasına 4 kurşun isabet eden Erdal Arıkan ise yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veriyor. Haşim Arıkan'ın cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Samsun Ladik'e gönderildi.

'DÜĞÜNÜNE BİLE GİTTİM'

Musa T.'nin yıllardır süren baskılarından bıktıklarını ifade eden baba Hasan Arıkan, tadilat yaptıkları aspiratörü göstererek, "Daha önce de yemek kokusu yüzünden tartışıyordu bizimle. 76 yaşındaki kadına kurşun sıkılır mı? İki oğlunu evlendirdi. Düğünlerine, cenazelerine kendim koşturdum. Komşuluk böyle olur çünkü. Ama o ciğerimi yaktı. Olay sırasında oğulları yardımımıza koşup yaralılarımızı hastaneye taşıdılar" dedi.

Olayın ardından kayıplara karışan Musa T., Çengelköy Polis Merkezi'ne giderek teslim oldu. Cezaevine gönderilen Musa T.'nin ailesi, olayın ardından evlerini terk etti.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.