Haber365 Ana Sayfa » Sağlık » Uzayda Seks Nasıl Olur?

Uzayda Seks Nasıl Olur?

Uzayda Seks Nasıl Olur?
20.01.2011 Perşembe 10:35
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 4376 Defa Okunmuştur
Mars'ta seks ihtiyacı nasıl giderilir? Bilimadamlarının uzun süreli uzay yolculuğu öncesinde son araştırması seks üzerine oldu.
'AY'DA SEVİŞENLER' BİTTİ SIRADA MARS VAR!

California'dan bir araştırmacı insanların seksüel davranışlarına ve isteklerine uzayın etkisini incelenmesini öneriyor. Dr. Rhawn Joseph'in araştırma yaptığı makalesinin adı "Mars'ta seks."

Araştırmacı, makalesinde Mars'taki seks ihtiyacından, çocuk doğumuna kadar birçok durumu inceliyor; "İnsanların cinsel kuvvetleri yüksektir. Bunun hakkında çok düşünürler. Yani Mars'a gideceksiniz, etraf karanlık olacak, uzun bir süre bir yerde kapalı kalacaksınız ve yapacak pek fazla bir şey olmayacak. Bunun olacağı garantidir."

Astronotlar arasında duygusal bağ kurulacağına dikkati çeken Joseph, NASA'nın bu araştırmayı benzer koşullara sahip olan Antartika gibi yerlerde de yapması gerektiğini söylüyor; "Bu gibi zor koşullara gidecek olan araştırmacılar uzun süre aynı yerde kalacaklardır ve kadınlar mutlaka hamile kalacaktır. Bu normal bir davranışın parçası."

PEKİ NASIL OLACAK?


Bilim adamları olası insanlı Mars yolculuğunda 'uzayda seks' yapılabileceğini ve yerçekimsiz bir ortamda bir çocuk doğumunun gerçekleşebileceğini, NASA'nın bunu göz ardı etmemesi gerektiğini açıkladı.

NASA hep uzayda seks konusunda sessiz kalmayı yeğledi. Bu da insanların konuyu daha çok merak etmesine yol açtı.

Nasıl yapılır? Hiç yapan var mı? Sıfır yerçekiminde hamile kalınılabilir mi?

Hayvanlar üzerinde yapılan birkaç testin dışında bu konu hakkında hiçbir bilimsel analiz bulunmuyor.

Ama artık bu durum değişiyor.

Uzmanlık alanı uzay olan 'The Journal of Cosmology' dergisi Mars seferini konu aldığı özel bir sayıda uzayda sekse de yer ayırdı.

'Mars'ta Seks' başlıklı bölümde, California'daki Beyin Araştırmaları Laboratuarı'ndan Dr. Rhawn Joseph, uzayda astronotları seks yapmaya itecek sosyal şartlardan söz edip, ilk kez bir bebeğin başka bir gezegende doğması olasılığını ele aldı.

Böyle bir çocuk ilk Marslı, ya da en en azından çok uyruklu olurdu.

Joseph, 'İnsanoğlu cinseldir. Bu konuyu fazlaca düşünür. O yüzden eğer Mars'a yolculuk yapıyorsanız, dışarısı karanlık olacak, siz de uzun bir süre tecrit edilmiş durumda bulunacaksınız ve yapacak fazlaca bir şey de olmayacak. Bu sırada bazı şeyler olması mutlak ihtimaldir' dedi.

Dergi, Mars seferinin en az iki yıl süreceği tahmininde bulunuyor. Dergiye göre kızıl gezegene ulaşmak için dokuz ay gerekiyor, kalıp incelemelerde bulunmak için en az üç ay ve dokuz ay da geri dönüş için gerekiyor. Tabi,eğer geri dönüş mümkün olursa.

Joseph, bu yolculuk için bu kadar uzun zaman gerektiği göz önünde bulundurulduğunda, astronotlar arasında duygusal bağlar oluşması olasılığının yükse olduğuna dikkat çekti ve bu bağların onları harekete geçirmeyeceğini düşünmenin akılsızlık olacağını söyledi.

Kaynak: CNN Türk
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Uzayda   Seks   Sehvet   Tutku   Cinsel   Mutluluk   Doyum   Orgazm  
Bu Habere Oy Verin
Toplam 1 Ziyaretçi, Ortalama 3 Puan verdi.