Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Üniversiteli Kızın Akılalmaz Dolandırıcılığı

Üniversiteli Kızın Akılalmaz Dolandırıcılığı

Üniversiteli Kızın Akılalmaz Dolandırıcılığı
19.03.2012 Pazartesi 15:40
Bu Habere 2 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1728 Defa Okunmuştur
Konya'da sosyal paylaşım sitesinde tanışıp arkadaşlık yaptığı kişiyi dolandıran üniversiteli kız gözaltına alındı. Genç kızın çok sayıda sabıkası olduğu ortaya çıktı.
Konya'nın Beyşehir ilçesinde bir esnaf, sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı üniversite öğrencisi genç kız ve arkadaşları tarafından 30 bin dolarlık sağlık malzemelerinin bulunduğu otomobilinin gasbedildiği iddiasıyla jandarmaya başvurdu.

Konya ve çevresinde kendi otomobiliyle sağlık malzemeleri pazarlayan M.A.A. (50), bir sosyal paylaşım sitesinde kendisini başka bir isimle tanıtan üniversite 2. sınıf öğrencisi E.A. (22) ile tanıştı.

Pazarladığı ürünlerin satışında birlikte çalışmayı teklif ettiği M.A.A. ile Beyşehir'de iki kez buluşan E.A, M.A.A. ile ortaklık şartlarını konuştu. Bademli köyü yakınlarındaki son buluşmalarında, M.A.A, genç kızla otomobilde konuşurken maskeli kişilerin saldırısına uğradı.

Kısa süreli boğuşmanın ardından kurtulmayı başaran M.A.A, jandarmaya başvurarak, sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla tanıştığı üniversite öğrencisi genç kız ve arkadaşları tarafından 30 bin dolarlık sağlık malzemelerinin bulunduğu otomobilinin gasbedildiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

M.A.A, ifadesinde, otomobilde konuştuğu üniversite öğrencisi genç kızın çakmağı yakmasının ardından aracının etrafını maskeli kişilerin sardığını, genç kızı olaydan sonra görmediğini söyledi.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Beyşehir'de evinde gözaltına alınan E.A, ifadesinde suçunu itiraf etti.

Jandarma ekipleri, E.A'nın ifadesi doğrultusunda Beyşehir ve Hüyük'te 7 kişiyi daha gözaltına aldı. Zanlılardan ikisi jandarmadaki sorgunun ardından, ikisi savcılıkça serbest bırakıldı. E.A. (22), İ.A. (25), L.B. (25) ve H.Ç. (32) tutuklandı.

Üniversite öğrencisi genç kızın çeşitli suçlardan çok sayıda sabıkası bulunduğu öğrenildi.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  19.03.2012 22:09
  NE VAR ELLİ YAŞINDA
  BU ÜLKEDE VE DÜNYADA PARASI İÇİN SEKSEN YAŞINDA DEDELERLE EVLENEN GENÇ KIZLAR GÖRÜYORUZ VE GÖRDÜK BİZ,KALDIKİ ADAM BAŞKA BİR ŞEY TEKLİF ETMEMİŞ YAZIYA GÖRE.DAHA AZGIN TEKE YAŞINA BİLE GELMEMİŞKİ.
 • Mehmet Mücahit
  19.03.2012 20:54
  50 yaşında adam
  50 yaşında adamsın 22 yaşında kızla ne işin var. iyi olmuş sana :)