Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Uludere'de 35 Kişinin Ölümü

Uludere'de 35 Kişinin Ölümü

Uludere'de 35 Kişinin Ölümü
06.01.2012 Cuma 17:19
Bu Habere 5 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1593 Defa Okunmuştur
Şırnak Valiliği, Tugay Komutan vekili için 'Görevden Uzaklaştırma' istedi.
Şırnak Valiliği Tugay Komutan vekili için uzaklaştırma istedi.

35 vatandaşın hayatını kaybettiği Gülyazı olayı ile ilgili olarak yürütülen soruşturmada Gülyazı tugay komutan vekili hakkında uzaklaştırma istendi.

Şırnak Valiliği yürütülen soruşturmanın selameti açısından, 23 Sınır Jandarma Tümen Komutanlığı'na bağlı Gülyazı Tugay Komutanı Yardımcısı Jandarma Albay Hüseyin Onur Güney hakkında uzaklaştırma istedi.

Albay Güney'in, olayın olduğu dönemde Tugay komutanı izinli olduğu için Tugay komutan vekilliği yaptığı öğrenildi.

Şırnak Valiliği'nin uzaklaştırma teklifini İçişleri Bakanlığı'na iki gün önce ilettiği de İçişleri Bakanlığı yetkililerinden öğrenildi.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  26.01.2012 11:46
  ollllldu be gülüm
  tamam konu hassas ama yapılan kacakcılıgın geliri pkk ya gitmeyecekmi onuda gectik yıllarca kacakçılıkla mücadelede birsürü insan öldürüldü ve yaralandı neden yapılan iş kanunsuz ama şimdi bırak pkk yı bir kenara kacakcıya eşkiyaya verilen 150 binlik tazminat olayı meşrulaştırıyo ya tüm esrar eroin silah kadın kadın kacakcılarının yakınından birileri bu işi yaparken öldürüldüyse olayı emsal gösterip bizde kacakcılık maduruyuz bizde tazminat isteriz derse devlet bizden alınan vergilerle onlaradamı tazminat ödeyecek eger öyleyse acın sınırları bizde kacakcılık yapıp asgari ücretten kurtulup rahat rahat gecimimizi saglayalım yaaa akıllı olalım olmaz öyle şey ne tazminatı kardeşim bizde gecinemiyoz ne yapalım ziz akıl verin 150 bin iyi para hani ben ölsemde cocuklarım rahat eder kacakcılıgamı başlasak?
 • Misafir
  11.01.2012 13:03
  kaçakçılarmış
  kimi kandırıyorlar kaçakçılar toplu halde geçiş yapmazlar. bu planlanmış bir seneryo, pkk olaya karışmamış sempatizanlarını topladı gönderdi. bilerekte ihbar etti. kaç tane askerimiz şehit oldu hangisinin ailelerine tazminat ödenmiş bu .........ödeniyor. kimin parasını kime veriyorlar. .....hakkımı helal etmiyorum............
 • Misafir
  07.01.2012 18:36
  neden
  otobüs durduruluyor.terhis olan 30 yakın asker teröristlerce öldürülüyor. cenazeye kadar tepki ondan sonra unutuluyor.Kimse böyle sivillerin ölmesini istemez ama yağcılık yapmak için devamı olayı gündemde tutan siyasiler. yüzlerce askerlerimiz öldürüldü BU KADAR TEPKİ OLMADI vatan savunan askerlerimiz 2. plana itildi.
 • Misafir
  06.01.2012 23:16
  FAİL YOK
  Eğer şırnakta minibüs içindeki yolcuların kimliği tolandıktan sonra öldürülenlerin failleri yakalandıysa,uluderede öldürülen 35 vatandaşın da failleri çıkar,siyasiler nutuk atar ve iş biter
 • Misafir
  06.01.2012 22:02
  bekir
  hakaret ve küfür içeren yorumlar yayınlanmamaktadır...