Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Uçakta Çocuk Tacizi!

Uçakta Çocuk Tacizi!

Uçakta Çocuk Tacizi!
20.08.2013 Salı 15:54
Bu Habere 13 Yorum Yapıldı
Bu Haber 4769 Defa Okunmuştur
Van-Ankara seferinde yaşanan taciz skandalından sonra bir taciz olayı da Anadolujet'in Bodrum-İstanbul uçuşunda yaşandı. Uçakta küçük bir yolcuyu taciz eden E.A isimli yolcu, pilotun talimatıyla uçaktan indirildi. Bodrum Havalimanı'ndan kalkmak için hazırlanan uçaktaki olay 6 Ağustos günü yaşandı.
Yolcularını aldıktan sonra kalkış için son hazırlıklarını yapan Anadolujet’in TK7282 sefer sayılı Bodrum-İstanbul uçağında E.A isimli yolcu ve 12 yaşından küçük refakatsiz bir çocuk uçakta yan yana oturdu.

Bilet işlemlerinden sonra görevliler tarafından UM yolcu (refakatsiz) statüsünde olduğu için kabin ekiplerine teslim edilerek koltuğa oturtulan küçük yolcu, hemen yanında oturan E.A isimli yolcu tarafından taciz edilmeye başlandı.

Sarhoş olduğu belirtilen E.A’nın tacizleri karşısında sesini çıkaramayan küçük yolcu, bir süre sapık yolcunun tacizlerine maruz kalmaya devam etti. Bu sırada yan koltukta oturan bir başka yolcu, E.A isimli sapık yolcunun cinsel organını çıkararak küçük yolcuyu sözlü ve fiziksel olarak taciz ettiğini farketti ve durumu hemen kabin ekiplerine bildirdi.

Kabin ekipleri, E.A isimli yolcuya müdahale etmek istedi ancak yolcu alkolün de etkisiyle kabin ekipleri ile münakaşaya başladı. Bu sırada uçağa güvenlik görevlileri davet edildi. Sapık yolcu görevliler tarafından uçaktan indirildi.

Muğla Havalimanı polisine teslim edilen yolcu hakkında sadece ‘sorunlu yolcu’ tutanağı tutularak serbest bırakıldığı kaydedilirken Anadolujet’in olaydan son derece rahatsızlık duyduğu belirtildi.

KARA LİSTEYE ALINACAK


Airporthaber'in edindiği bilgiye göre Anadolujet’in refaketsiz bir kız çocuğunu taciz eden yolcu hakkında yasal yollara başvurmak üzere olduğu kaydedilirken E.A isimli yolcunun kara listeye alınarak bundan sonraki Anadolujet uçuşlarına da alınmayacağı belirtildi.

UM YOLCU NEDİR?

Seyahatin başladığı gün, yedinci yaş gününü kutlamış ancak onikinci yaş gününü kutlamamış olan yedi-on bir yaşında ebeveyni veya kanuni temsilcisi tarafından yalnız seyahat etmesine izin verilen çocuk yolcudur. Refakatsiz seyahat eden çocuklara, uçağa gidene kadar olan güvenlik kontrollerinden geçme, yolcu salonlarına ve uçağa alınma esnasında görevli personel eşlik eder. Refakatsiz çocuk yolcu, uçağın kalkış saatinde yetkili personel tarafından uçağa götürülerek kabin amirine teslim edilir.

Uçuş Esnasında; refakatsiz çocuk yolcuların yer numaraları kabin görevlilerine yakın olan koltuklardan seçilir. Böylece uçuş esnasında kabin görevlilerinin gözetimi altında seyahat ederler.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  24.08.2013 15:35
  --------------------------------------------------
  icki bahane ickininadina kimse siginmasin icinde varmis yapmis .....sonra sarhostum hatirlamiyorum oldu bizde yedik bugün bu cocugu taciz eden yarin baska bir cocuga tecavüz edecek sarhostum hatirlamiyorum deyip cikacak isin icinden ucakta icki niye satiliyor önceden bir kadeh parasiz veriliyordu simdi birden fazla icince parali yaptilar hic verme o ickiyi para kazanacaklar diye bu ayyaslara icki satiyorlar birde böyle sapiklar serbest dolasir ne Zaman ceza vermeyi düsünüyorlar acaba bir masun cocugun canini yakincami yoksa birinin basini yiyincemi ceza alacak böyleler
 • Misafir
  21.08.2013 06:43
  tuaf
  ...bu nasil hukukmus.serbest birakmak neyin nesi.ormandami yasiyoruz kanun yokmu ne is yapar millet vekilleri.
 • Misafir
  21.08.2013 01:51
  TIK TIK EY GÜNLER
  O SARHOŞ YAPMIŞ MAYASIZLIĞINIDA 12 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU TEK BAŞINA UCAKLA GÖNDEREN ANAYA BABAYA NE DEMELİ O ANA BABANIN KAREKTERİ OLSA GÖNDERMEZ TEK BAŞINA ÇOCUĞU GERÇİ BUNLARINDAN ATALARINI İNCELEMEK LAZIM
 • Misafir
  21.08.2013 00:30
  Adalet
  Ülkemizin savcı ve hakimleri,nasıl serbest bırakılıyor bu adiler.Sizin kızınız olsaydı yine de bırakırmıydınız.Beyoğlunda dükanını korumaya çalışan adama elinde kıyma satırı var ve gezici karşı koyuyor diye Otuzdört Yıl üzerinden dava açtınız... Koskoca ve üstelik beyefendi bir bakanı yumruklayan adiyi hemen salıverdiniz,bu en az Elli Yıl ceza alması gerekirdi.Savcı ve hakim ithal ediniz.Adalet sağlanmıyor.
 • Misafir
  20.08.2013 23:48
  ---
  iyi Temiz dövmeden birakmislar onu hadi o cocuk kurtulmus baskasinin canini yakacak bu pislik ickinin ardina siginmasin sakin gibi hatirliyorlar herseyi
 • Misafir
  20.08.2013 23:09
  bir babanın feryadı
  bu nasıl hukuk, bu nasıl hukukçuluk. bunun dünyada örneği var mı yahu.bu hakimlerin savcıların bir düğmesine yanlışlıkla dokunsan içerden çıkamazsın, bakan yumruk yese suçlu serbest. sapık yolcu serbest.vicdanım sızlıyor yahu. yok mu buna çare bulacak babayiğit bir siyasetçi.yeter artık bu kadar amme vicanını yaralayan hukuksuz salıvermelere.ülkemiz suçlular cenneti olmuş adeta. kanunini torunlarına yakışıyor mu bu kanunsuz işler.
 • Misafir
  20.08.2013 21:13
  sacma
  cok sacma hic inandirici degil yuh yani.serbest birakanlarin tacizciden farki nedir.olurmu öyle sey ahirda degiller neticede.serbest birakilmis bilmem ne kesin yalandir.ickiyi yasaklamak icin bu hikayeye gerek yok.ucakta zaten yasak olmali icki.
 • Misafir
  20.08.2013 20:37
  Yuh Artık
  Suç aletini keseceksin bak bakalım bir daha yapıyormu.
 • musta55
  20.08.2013 20:34
  içkiyi savunanlara
  içerimde hamilede kalırım kürtajda yaptırırım.diyenler memnunmusun bu olaydan.
 • Misafir
  20.08.2013 19:15
  Cafer
  Son yıllarda yaşananları duydukça
  12 yaşındakilerin artık küçük olmadıklarını
  öğrendik.