Haber365 Ana Sayfa » İSTANBUL » Yaşam » 'Türk Kadını Vibratör Kullanmayı Sevdi'

'Türk Kadını Vibratör Kullanmayı Sevdi'

'Türk Kadını Vibratör Kullanmayı Sevdi'
21.02.2011 Pazartesi 18:27
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 9260 Defa Okunmuştur
`Seksi oyuncaklar satan Özlem Erkan, müşteri profilini ve Türklerin yaklaşımını anlattı...
Bir arkadaşının yaşadığı cinsel sorunlar ve sonrasında doktorunun tavsiyeleri onu “seks oyuncakları” işine sokmuş. İyi bir konumda çalıştığı uluslararası şirketten ayrılmış ve “vibratör” işine girmiş. Erkan’la hem işin detaylarını hem de Türk kadınının cinselliğe bakışını konuştuk.

“Seks oyuncakları” mı diyoruz önce ona karar verelim.

Ben “Seksi oyuncaklar” demeyi tercih ediyorum.

Nasıl girdiniz böyle bir işe? “Bir gün şöyle oldu” gibi bir hikâyeniz var mı?

Bir yakınım vajinismus oldu. Tedavi için gittiğimiz doktordan, vajinismusun en çok görüldüğü ülkelerden biri olduğumuzu ve rahatsızlığın tedavisinde doktorların vibratör önerdiğini, aynı zamanda Türkiye’de istedikleri kalitede, hijyenik ve estetik ürün bulamadıklarını öğrendim.

www.pembebulutlar.com diye bir siteniz var. Satışları oradan yapıyorsunuz. Seks shop açmaya çekindiniz mi?

İnternet üzerinden satış yapma fikri, benim çekincemden çok, müşterilerin ihtiyaçlarından doğdu. Çünkü insanlar bu tür ürünleri almak için seks shop’a girmeye çekiniyor. Bu arada herkesin kapısından rahatça girebileceği gerçek bir mağazamın olması en büyük hayallerimden biri. Sonuç olarak, bu kadar çekingenliğe gerek yok; hiçbirimiz bölünerek çoğalmıyoruz.

Türkiye’deki seks oyuncakları satan siteler genelde erkeklere hitap ediyor. Bunun feminist bir hareket olduğunu düşünebilir miyiz?

İsterseniz “Feminist” diyebiliriz. Normal bir yaşantısı olan, tek gecelik ilişkilerden kaçınan ve cinsel ihtiyaçları devam eden birçok yalnız kadın var. Bu ihtiyaçları için bir ürün almak istediklerinde karşılarına çıplak kadın fotoğrafları olan pornografik satış siteleri çıkıyor. Bu tür sitelerdeki ürünler, erkeklere hitap edecek şekilde sunuluyor. Dolayısıyla, biz bunu değiştirmek istiyoruz.

Arada mesleğinizi sakladığınız oluyor mu?

Neden ki, sizin sakladığınız oluyor mu? Sonuç olarak, insanlar için faydalı bir iş yaptığıma inanıyorum.

Eşiniz ne diyor bu duruma? Ya da aile büyükleri?

En büyük desteğim eşim ve ailem... Ama onların desteği olmasa da inandığım işi yapmaktan geri kalmazdım.

Doktorlar ne düşünüyor? Onlarla işbirliği halinde misiniz?
Belirttiğim gibi, birçok doktor vajinismus tedavisinde seksi oyuncaklardan faydalanıyor. Bize gelen sorular için uzman psikologlara danışıyoruz.

Türk kadınının en büyük cinsel ihtiyacı, sıkıntısı ne?

Cinselliğin utanılacak bir şeymiş gibi yaşanması ve sadece erkeklere özgü olduğu inancı en büyük sıkıntı. Her alanda olduğu gibi, cinsellikte de eşitlik olması gerekiyor.

Türk kadınlarıyla yabancı kadınları karşılaştırabilir misiniz?

Bizler cinselliği ayıp bir şeymiş gibi yaşarken, yabancıların cinselliği, yemek-içmek gibi doğal kabul etmesi ve özgüvenleri aramızdaki en büyük fark.

Bölgesel rakamlar, yaş aralığı ya da meslek grubu olarak müşteri profili verebilir misiniz?

Doğal olarak, en çok siparişi büyük şehirlerden alıyoruz. Ancak, nüfusa oranla Doğu’dan ve daha küçük şehirlerden aldığımız siparişler de bir hayli fazla. Müşterilerimize mesleklerini sormuyoruz, ancak arayan kişilerin eğitimli olduklarını anlayabiliyoruz. 25-45 yaş en çok alışveriş yapan kesim, ancak 60 yaş üzeri müşterilerimiz de var. Geç yaşında eşinden ayrılmış, eşini kaybetmiş ancak cinsel hayatını devam ettirmek isteyen birçok müşterimiz var.

Seks oyuncaklarını kimler kullansın? Bir profil var mı?

Doğru erkeği arayan ve tek gecelik ilişkiyi reddeden kadınlar kesinlikle doğru profil. Onun dışında, yatak odalarına heyecan ve eğlence katmak isteyen çiftler, monotonluktan sıkılanlar, kendi bedenini keşfetmek isteyenler, orgazm sorunu yaşayan kadınlar, eşinin daha fazla zevk almasını isteyen erkekler...

En çok hangi ürün satılıyor? Ördek demeyin...

Ördek, eğlenceli bir hediye almak isteyenlerin tercihi, keza Sexy Bunny de aynı şekilde. Ama en çok satan ürünümüz, çiftlerin birlikte kullandıkları, kadın orgazmına büyük katkı sağlayan We-Vibe II. Tüm dünyada ayda 200 bin adet satan bir ürün.

Sizin favoriniz hangisi?

En son gelen ürünümüz Sqweel’e bayılıyorum. Çok sevimli, 10 adet pembe dil!

Peki, nasıl geri dönüşler alıyorsunuz? İlginç hikâyeler var mı?

Bir We-Vibe II hikâyemiz var aslında. WeVibe II, çiftlerin beraber kullanabildiği dünyadaki tek ürün ve satış rekorları kırıyor. Bir hanım müşterimiz, Pembe Bulutlar’la tanışınca evliliklerinin kurtulduğunu yazmıştı.

Çıkan her yeni ürünü alan bağımlılar var mı?

Evet, koleksiyonerlerimiz var. Sıkça ürün çeşidimizi artırmamızı isteyen ya da yurtdışında gördükleri bir ürünü getirmemizi talep eden e-mail’ler alıyoruz.

Ürünü kendi ismiyle almak istemeyen ya da eşine aldıranlar oluyor mu?

Bu tür istekler gelmiyor. Sanırım sitenin gizliliğinden ve gönderim sırasındaki titizliğimizden çok eminler. Bazen ev adreslerine gelmesini istemeyen müşterilerimiz oluyor, onlar da kargo şirketinin kendilerine en yakın şubesinden teslim almayı tercih ediyor. Ayrıca, internet sitemizden sipariş vermek istemeyenler telefonla veya e-mail ile sipariş verebiliyor.

Teslimat paketinde ne yazıyor?


Ürünler hediye olsun olmasın önce mutlaka bir ambalaj kâğıdına sarılıyor. Daha sonra kargo şirketinin içi görülmeyen poşetine konuyor. Faturayı ev aksesuvarları şirketimiz adına düzenliyoruz, üzerinde de ‘kişisel bakım ürünü’ yazıyor.

Kaynak: Habertürk
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.