Haber365 Ana Sayfa » Kadın » Tülin Şahin'den Makyaj Sırları

Tülin Şahin'den Makyaj Sırları

Tülin Şahin'den Makyaj Sırları
20.06.2011 Pazartesi 11:45
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1556 Defa Okunmuştur
Ünlü model Tülin Şahin, sizlerle doğal görünüm sağlayan makyajın detaylarını paylaşıyor.
Top model Tülin Şahin,  hazırladığı makyaj DVD'sinde, makyaj yapmanın püf noktalarını öğrenmek isteyen kadınlara yol gösteriyor. İşte Tülin Şahin'in makyaj tüyoları:

Pratik Öneriler

Allık sürmenin en doğru yöntemi burnunuzdan 2 parmak mesafe bırakarak uygulamaktır. Şeftali ya da pembe tonlarında bir allık tercih ettiğinizde, anında 5 yaş genç görünebilirisiniz. Seksi bir görüntü için yanaklarınızı içeri çektiğinizde oluşan boşluğa kahverengi allık sürün.

Yoğun bir sabah için

Makyajınızı her zaman gün ışığında yapmalısınız. Fondöten öncesinde makyajın olmazsa olmazı olan baz sürmelisiniz. Baz, makyajınızın bütün gün kalıcı olmasını sağlar. Gözaltına sürülen gözaltı kapatıcınızı tamponlama hareketi ile sürmelisiniz, çekerek ve yayarak sürmemelisiniz. Morluklar için beyaz kapatıcı kullanmayın, bu büyük bir hata. Çünkü gün içinde morluk, alttan baskın bir şekilde yüzeye çıkıyor. O nedenle beyaz yerine pembe ya da turuncu tonlarında kapatıcı kullanmalısınız.

Doğal görünmek lazım

Fondöten üzerine toz pudra sürerek makyajınızı sabitleyin. Özellikle de T bölgesine büyük önem verin. Göz makyajınıza başlayın ve farınızı sürün. Göz makyajında en büyük sloganınız 'karıştır, karıştır, karıştır' olmalıdır. Böylelikle iç içe geçmiş renkler çok daha hoş bir görüntü sağlar. Göz kaleminizi ve maskaranızı sürerek göz makyajınızı tamamlayın. Allığı sürerken önemli olan çizgi şeklinde sürmek değil fresh bir görüntü yaratmak, spordan yeni çıkmış gibi durmalı. Burna çok yakın duran makyaj doğru değildir. Elmacık kemiklerin tam üzerine sürmeliyiz. Ardından büyük boy fırça ile tüm yüze geçilmeli ve yüzdeki tüm kemiklere sürülmeli. Özellikle sedefli bir allığı kemiklere sürerseniz çok hoş ışık oyunları yaratıyor. Rujunuzu sürün.

En önemli sır!

En önemli sır: "Erkekler size baktığında makyajsız ne kadar güzel bir kadın diye düşünmeli, kadınlar baktığında da azıcık makyaj yaptığınızı bilmeli."

5 Dakikada gece makyajı

Gece makyajında önemli olan göz ve dudağın vurgulanmasıdır.
Bazınızı yüzünüze güzelce sürün. Ardından fondöten ve üzerine transparan toz pudra sürün. Göz makyajına geçerken önce bolca transparan pudrayı göz altına sürün. Göz kapaklarına koyu renk far sürün. Kahverengi farınızı alıp göz kapağının dışında yukarı doğru çıkarak gölgeyi oluşturun.

Koyu renk kahve kalem ile gözaltının sadece yarısına kadar sürün ve üzerine kahve far ile geçin. n Maskarayı alt ve üst kirpiklerine sürün. Siyah göz kalemi ile kirpik diplerini belirginleştirin. Böylelikle kirpikleriniz daha gür gözükür.

Ardından eyelinerınızı sürün ve kaşlarınızı tarayın. Göz altındaki transparan pudrayı büyük bir fırça ile dışarı doğru süpürün. Saç dibinden başlayarak elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaracak şekilde allığınızı sürün. Son olarak rujunuzu sürün.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Toplam 1 Ziyaretçi, Ortalama 10 Puan verdi.