Haber365 Ana Sayfa » Dünya » Titanic'i Ay Batırdı İddiası

Titanic'i Ay Batırdı İddiası

Titanic'i Ay Batırdı İddiası
07.03.2012 Çarşamba 09:57
Bu Habere 20 Yorum Yapıldı
Bu Haber 27948 Defa Okunmuştur
Dünyayı sarsan komplo teorilerine bir yenisi daha eklendi. Son teoriye göre, Titanic felaketinden üç ay önce, Ay'ın Dünya'ya bin 400 yıl sonra ilk kez bu kadar yaklaştığı ortaya çıktı. Bu yakınlaşmanın denizlerde yarattığı hareketliliğin buzdağını Titanic'in rotasına çekmiş olabileceği düşünülüyor.
İngiltere'de yayınlanan Times gazetesi, 15 Nisan 1912'de ilk seferini yaparken bir buzdağına çarparak batan Titanic'in asıl batış sebebinin Ay olabileceğini yazdı.

"Kimilerine göre kaptan, kimilerine göre buzdağı, kimilerine göreyse insanlığın kibiri batırdı Titanic'i" diyen Times, haberini "Ama belki de asıl sebep yukarılarda, bulutların ötesindeydi. Asıl suçlu Ay olabilir mi?" diye sordu.

Habere göre, Teksas Üniversitesindeki bilim insanları, felaketin bugüne kadar göz ardı edilen bir unsuru üzerinde çalışmaya başladı. 'O buzdağı neden oradaydı?'.

Bilim adamlarının hipotezine göre, Titanic felaketinden üç ay önce, Dünya, Güneş ve Ay'ın nadir görülen bir hizalanmasına tanık oldu. Ay Dünya'ya 1400 yılın en yakın mesafesine geldi. Bunun sonucunda meydana gelen gel-git deniz seviyelerini hiç olmadığı kadar yükseltti.

Okyanus akıntılarının modelleri üzerinde yapılan çalışmalar, Titanic'i batıran buzdağının, o noktaya ulaşmak için daha kuzeydeki sulardan taşınmış olması gerektiği sonucuna ulaşıyor. Yapılan hesaplar, buzdağının, kuzeydeki sulardan felaketten üç ay önce, yani Ay'ın Dünya'ya en yakın olduğu zaman kopmuş olması gerektiğini gösteriyor.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • ozcanal
  25.04.2012 18:16
  gülünç ingiliz yorumları
  bana bunu hatırlattı:)
  "Komşu komşu!
  Hu! Oğlun geldi mi?
  Geldi.
  Ne getirdi?.... İncik boncuk.
  Kime kime?... Sana bana.
  Başka kime? ...Kara kediye.
  Kara kedi nerede? ..Ağaca çıktı.
  Ağaç nerede? ...Balta kesti.
  Balta nerede? ..suya düştü.
  Su nerede? ...İnek içti.
  İnek nerede? ...Dağa kaçtı.
  Dağ nerede? ..Yandı, bitti, kül oldu..."

  bunlar ,aya gidilmediğini de iddia etmişlerdi..

 • Misafir
  19.03.2012 16:11
  O olay öyle değil
  İngiliz bilim adamlarının yaptığu araştırmaya göre Van Gölü Canavarı o sırada atlantikteydi ve titanice bi buzdağı fırlattı sonuç olarak gemi battı ama suç aya kaldı :D

  En saçma iddia bu herhalde...
 • Misafir
  09.03.2012 22:31
  Yılmaz'er
  Bırakın titaniği. BİR HİLAL UĞRUNA YARABB,NE GÜNEŞLER BATIYOR...
 • Misafir
  08.03.2012 19:15
  ....
  yav nekadar saacma insanlar varya biri görevliler kate winsletin pesindeydiler buzdagini görmediler diyor katein oldugu bir film gercek titanic de yoktu film karakterlerini gercek hayata yansitmayin lütfen onlar gercek degil... titanic batmis gitmis sizemi kalmis derdi tasasi...
 • Misafir
  08.03.2012 16:16
  çok bilmişlik
  yapan adam kendini biraz bilmiş sanıyordu birde allahın gücüne kudretine şirk koşunca olanlar oldu Allah Ayı dünyaya Yakınlaştırdı sonrası malum
 • Hilal okcira
  07.03.2012 20:30
  Titanic'in bu nedenden batması imkansız
  ne olursa olsun dünyanın çekim kuvveti ayın çekim kuvvetinden fazla olduğu için bence bu iddia sacma...Ve imkansız..
 • Misafir
  07.03.2012 19:38
  titanic
  titanic 15 nisan da batmış benim doğum günüm
 • shensizim
  07.03.2012 18:38
  yok
  belkide bu olabilir mi?
 • shensizim
  07.03.2012 18:31
  kate&jack
  FIRTINA , o bir film gözcülerin, rose ve jack e baktıkları sahne gercek olmayabilir. Bence titanik gözcülerin buzdağını gec farketmelerinden ve de kaptanın gemiyi yanlış yöne yöneltmesinden oldu
 • shensizim
  07.03.2012 18:23
  Yanlış Biliniyor
  Arkadaşlar, Titanik gemisi ön ve arkadan her türlü darbeye dayanacak bir gemi.Ama sağ ve sol tarafı akıl etmemişler yandan darbe almaz diye . Bunun yanı sıra kaptan yardımcısı buz dağını görünce bir şans belki kurtarırız diye manevra yapıyor ve geminin yan tarafı boydan boya kesiliyor.
  Garip olan ise 1 cm aşağı veya yukarıya gelseydi Titanik bu kazadan kurtulabilirdi.Ama
  "Bu gemiyi tanrı bile batıramaz" dedikleri anda kaderleri yazılmış oldu ve Titanik battı.