Haber365 Ana Sayfa » Sağlık » Tarihteki En İlginç 9 Hastalık!

Tarihteki En İlginç 9 Hastalık!

Tarihteki En İlginç 9 Hastalık!
18.11.2012 Pazar 14:27
Bu Habere 8 Yorum Yapıldı
Bu Haber 53579 Defa Okunmuştur
Okuyacağınız bu ilginç hastalıklara çok şaşıracaksınız.
Eğer ufak bir soğuk algınlığı yaşıyorsanız bu sizi üzmesin. Çünkü birçok insan bu adını bile hiç duymadığınız hastalıklarla yaşıyor.

İŞTE EN İLGİNÇ 9 HASTALIK:

Progeria

Erken yaşlanma hastalığı olarak da biliniyor. Genetik olan hastalığa yakalananlar genelde 12-13 yaşına geldiklerinde hayatlarını kaybediyorlar.

Su alerjisi

Bugüne kadar sadece 30 kişide görülen hastalığa yakalananlar, damıtılmamış suda bulunan iyonlara karşı aşırı hassaslar. Hastalar ne rahatça su içebiliyor, ne de duş alabiliyorlar.

Yabancı aksan sendromu

Beyindeki konuşma bölgesinin hasar görmesi sonucu kişinin normal aksanını kaybedip farklı aksanla konuşması sendromu.duş alabiliyorlar.

Ölümüne gülmek


Yeni Gine’deki bir kabilede görülen hastalıkta kişi kontrolsüzce gülmekten dolayı önce vücut hâkimiyetini ardından da hayatını yitiriyor. Kahkahanın süresi 3 aya kadar çıkabiliyor.

FOP

Hastanın kasları kemiğe dönüşüyor ve kişi heykel gibi hareketsiz kalıyor.

Alice sendromu

Kişi, çevreyi olduğundan farklı algılıyor. Görme, dokunma, duyma duyularını etkileyebilen hastalık yüzünden örneğin nesnelerin boyutları gerçekte olduklarından çok farklı algılanabiliyor.

Porfiria

Mor renkte idrar ve dışkıyla kendini belli ediyor. Deride güneşe karşı aşırı hassasiyete, kaşınmaya, alın bölgesinde aşırı tüylenmeye yol açıyor.

Pica

Tebeşir, boya gibi maddelerin yenmesi alışkanlığı.

Moebius sendromu

Kalıtsal olan bu bozukluk yüz felcine yol açar. Kişi mimik yapamaz.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  17.12.2013 15:27
  pica
  bendede kar yabancı maddelerı yeme.kursun kalem ve torak artık cocuklarımdan bıle utanır hale geldım guluyorlar bana ama kendıme hakım olamıyorum (azize)
 • Misafir
  14.12.2013 18:59
  sinestezi
  birde sinestezi var bence. his ikiliği ankamına geliyor. örneğin bir kişi arkadaşlarının ismini renklerle görüyor yada güzel bir şeye dokunduğunda içinde havai fişek patlaması yaşıyor. yada herhangi birşeyi kokladığında kulağına 9. senofoni geliyor gibi gibi
 • Misafir
  29.09.2013 13:53
  trolololo
  adını bilmiyon ama bu sendrom ilginç sendromlu kişi dokunduğu şeyi tadabilme duyduğu şeyi hissetme ve dili iole koklama yaparmış (ne sendromu bilmiyom)
 • Misafir
  25.11.2012 23:07
  pica
  bu bende var kotu bisu kuru turk kahvesi,silgi,kagit,tebesir,sunger,duvar parcalari vs. ve en kotusude canim istediginde yemedigim zaman girtlagim sanciyor(sevilay)
 • Misafir
  18.11.2012 23:23
  kan ağlıyor
  her ağladığında gözünden kan gelen kızda var onuda yazmalıydınız
 • Misafir
  18.11.2012 22:43
  daha ilğinç hastalıklar var
  daha değişik hastalıklarda duymuştum teknolojiye alerjisi olan mesela teknolojik yaydığı dlgalara alerjisi varmış ve vücüdündaki btün tüylerin dökülüp yerine tırnak çıkması hastalığı ve uyku hastalığı günün 23 saati uyuyup sadece bi saati ayakta olan yada dha uzun sre uyuyan insanlar var ve fil hastalığı oda çok tuhaf bi hastalık mesela burda yazanlardan dha ilginçler
 • Misafir
  18.11.2012 19:53
  DavuT
  Bendede pica hastalığı var sürekli ip kağıt gibi maddelere bağımlılığım var çok kötü bi hastalık :( kansızlıkdan cıkıyor.
 • Misafir
  18.11.2012 16:14
  Çipa Hastalığı
  En zor hastalıklardan birisidir Acı,sıcak,Soğuk hissetmemek iyi birşeye benziyor ama bunun yanında parmaklarını kemirip dilini koparma gibi etkenler var.