Haber365 Ana Sayfa » Dünya » Suriye Savaş Uçağı Böyle Düşürüldü (Video)

Suriye Savaş Uçağı Böyle Düşürüldü (Video)

Suriye Savaş Uçağı Böyle Düşürüldü (Video)
13.08.2012 Pazartesi 15:59
Bu Habere 5 Yorum Yapıldı
Bu Haber 8982 Defa Okunmuştur
Suriyeli muhalifler Deyr Ez Zor'un Muhasen bölgesinde Suriye ordusuna ait MİG 23 savaş uçağı düşürdüklerini duyurdu. Esad yönetimi ise uçağın teknik arızadan düştüğünü öne sürdü.
Suriye'de Özgür Suriye Ordusu ile yönetime bağlı ordu arasında ülke genelinde çatışmalar devam ederken, savaş uçakları başkent Şam başta olmak üzere; Halep, Humus ve Dery Ez Zor'da birçok bölgeyi bombalamayı sürdürüyor.

Muhalifler sosyal paylaşım sitelerine yükledikleri görüntülerde Suriye ordusuna ait Rus MİG 23 savaş uçağını düşürdüklerini duyurdu. Deyr Ez Zor'un Muhasen bölgesinde düşürüldüğü belirtilen savaş uçağının şehir üzerinde sorti yaptığı görülüyor. Görüntüyü çeken şahıs şehrin savaş uçakları ile bombalandığını anlattığı sırada, açılan ateş sonucu savaş uçağının isabet aldığı ve yanarak düştüğü görülüyor.

Savaş uçağının isabet aldığını gören şahıs, bir yandan görüntüleri çekerken diğer yandan tekbir sesleri ile Özgür Suriye Ordusu'nun Rus yapımı MİG 23 savaş uçağı düşürdüğünü sevinçle anlatıyor.

"TEKNİK ARIZADAN DÜŞTÜ İDDİASI

Suriye devlet televizyonu, muhaliflerin düşürdüklerini açıkladıkları savaş uçağının teknik arıza sonucu düştüğünü bildirdi.

Suriye devlet televizyonu, ülkenin doğusunda savaş uçağının teknik arıza sonucu düştüğünü duyurdu. Muhalifler ise savaş uçağını kendilerinin düşürdüğünü açıklamıştı. Suriye televizyonu, pilotu arama kurtarma çalışmalarının başladığını belirtti.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  14.08.2012 07:38
  aha yazıyorum süper
  aha yazıyorum yorumların süper :) çok begendim :)
 • Misafir
  13.08.2012 21:32
  aha yazıyorum : cevap
  ucagi amerikalilar düsürdü ,arkasindada israil var :))))
 • Misafir
  13.08.2012 20:36
  Cafer
  Biz düşüremedik bir suriye uçağı
  Muhalifler, yani Erdoğan-Davut'un desteklediği insanlar düşürdü
  Yani bir nevi biz düşürmüş olduk
  Büyüksün Türkiye
  İleri demokratsın.
 • Misafir
  13.08.2012 19:45
  Suriye Komşumuzdur.Her iki ülkede Dost olmaya mecburdur..
  Suriyenin düşmesi demek Türkiyenin düşmesi demektir.Bu sebeble Esadı desteklemek lazımdır.Herkes haçlı müslümanları artık tanıyor.ABD önderliğinde gelişmekte olan haçlı saldırısı çoğunluğu SURİYELİ BİLE OLMAYAN toplama paralı sözde cihatçılarla yapılıyor.Türkiyenin topraklarını bunlara kullandırması bu topraklarda 1000 yıldır barınan Türk milleti için acı ve UTANÇ vericidir..
 • Misafir
  13.08.2012 17:08
  aha yazıyorum
  Eger iki gün sonra CHP liler o ucağı akp düşürdü demezse bende CHP li olayım. :)