Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Suriye Lideri Beşar Esed İlk Kez Konuştu

Suriye Lideri Beşar Esed İlk Kez Konuştu

Suriye Lideri Beşar Esed İlk Kez Konuştu
26.06.2012 Salı 22:26
Bu Habere 21 Yorum Yapıldı
Bu Haber 7054 Defa Okunmuştur
Suriye lideri Beşar Esed'den savaş ilanı gibi açıklama: Her açıdan gerçek bir savaşın içindeyiz...
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed, bugün yeni kabinesine seslendi. Esed ''Her açıdan gerçek bir savaşın içindeyiz. Savaş durumunda, bütün politikalar, taraflar ve sektörler bu savaşı kazanmaya odaklanmalı." diye konuştu.

Suriye’nin tüm açılardan gerçek bir savaş içerisinde olduğunu belirten Esed yeni kabinesine ‘Biz savaştayken, bütün politikalar, taraflar ve kurumlar bu savaşı kazanmaya odaklanmalı’ dedi.

Esed, görevini bırakmasını arzulayan ülkeleri de küçümsedi ve Batı’nın sadece aldığını ama asla geri vermediğini, ve bu durumun her adımda kanıtlandığını söyledi.

Sosyal görünümün politik dengenin ve güvenliğin temeli olduğunu belirten Esed, “Burada çalışmak için varız… Ekonomi odaklı bir düşünce tarzı ve belirli bir vizyona sahip olmamız gerek” dedi. Esed, Suriye halkıyla ilgili ise “Hayaller büyük ve her ne kadar kapasitenin üzerinde olsa da halkımızın bu hayallerin gerçekleştirilmesi talebi meşru bir talep. Ama vatandaşlarımızla açıkça iletişim kurabildiğimiz zaman, vatandaşlarımız bizi anlayacak ve destek verecekler” diye konuştu.

Esed konuşmasında Türkiye ile ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  28.06.2012 21:46
  GERCEKLER
  En son savas ARAPLARLA cıkacak demisti bir evliyaa ne demisse cıkmıs buda cıkacakk ama bu savas dünyayı cok etkileyecek
 • Misafir
  27.06.2012 09:21
  ...
  Esad neyapacağını şaşırmışş..Rusyayada daha çok güvenir adam savaş cıksada bızde 3 5 nemalansak diye aranıyor ortalığı kızıştırıyor. Bizim uçagımızı Suriye mi düsürdu??Hayırrr Rusyanın 2009 yılın da son toknolojıyle donattığı savaş gemisi oyle bir sistem varki füzelerin de bir sinegin ısısını bile farkedebiyor ki bizim ucağımızı da onlar düsürdü ve gonderdıklerı füze sesten 3,5 mil daha hızlı bir füze artık gerisini de siz düşününn....
 • Misafir
  27.06.2012 09:00
  bu turkıye adam olamaz
  ya kardesım sanane bu surıyeden ne geregı var bu dusmanlık sız once turkler once kendı derdınızı halledın bırbırınızı yıyorsunuz sorunuzu halledın daha sonra surıyeyle ılgılenın
 • Misafir
  27.06.2012 08:24
  tarafsız
  arkadaşlar bence suriyedense once 9 vatandaşımızı olduren hain israili vuralım
 • Misafir
  27.06.2012 07:24
  yanlış
  nato uyelerıne bı bakın bunlar daha dune kadar ulkemıze saldırıp yok etmek ısteyen ulkeler dımı.yunanıstan fransa italya ingıltere ve bır cogu bunlarmı bıze savas halınde yardım edecekler yardım ederler ama savastımız kısıye el altından yardım ederler...gecmısını bılmıyen gelecene yon veremez gecmısımıze bı donup bakmak lazım kım dost kım dusman bılmemız lazım..
 • Misafir
  27.06.2012 05:19
  türkiye savaşa giremez
  türkiye savaşa giremez anca agız kavgası yapar boş boş konuşur bizim ucagımız ne işi var suriye sınırda yoksa keşif mi yapıyormuş oralarda suriye sınır dışında birde suriye acısından düşünün onların jetleri bizim sınır icerisinde olsa sanki biz vurmayacaz onların jetlerini?
 • Misafir
  27.06.2012 03:07
  BOŞ KONUŞMAYIN
  BEŞER ESAD SONUN NE OLACAĞINI BİLMİYOR ARKASINDAKİ RUSYAYA GÜVENİYOR AMA RUSYA BUNU HEP YAPIYOR SURİYEYİ KENDİ ELİYLE TESLİM EDECEK.RUSLAR NEKADAR SURİYENİN ARKASINDA GÖRÜNSEDE BUNLARIN HEPSİ MENFAA AMAÇLI.RUSYA PAZARLIĞI SEVER 1 TANE DAHA GAZ YADA PETROL BORU HATTI ÇEKERLER RUSYAYA SURİYEYİ TESLİM EDER.RUSYANIN TEK AMACI SURİYEDEN PAY ALMAK.SAYIN ESAD SEN BİTTİN BENCE KAÇ GİT ORDAN......
 • Misafir
  27.06.2012 01:09
  Dikkatli olalım
  Arkadaşlar bu durum herkesin bildiği gibi bir oyundur. Bizi savaşın içine çekmeye çalışıyorlar.Maalesef başarılıda oluyorlar.İnşallah doğru zamanda doğru kararlar veririz. Allah müslümanların yardımcısı olsun.
 • Misafir
  27.06.2012 00:49
  Kendini ne sanıyorsa!
  Güttüğü bir tane keçi ıslığı dağları aştı!!!
 • Misafir
  26.06.2012 23:50
  türkün gücü
  kımse turklerın önunde duramaz istersek dunyayı dar edrız istersek cennet vaat edrız bız türküz turkun turkten başka dostu yok bunu herkez bılır bu böledır böle olacak sanmasınlar bunları unutaacaz bunlar mıslı mıslı kat kat gerı dönecek beşer esat kacacak delık ara nere gıdersen gıt hangı delıge gırersen gır gırdıgın delık ıgne delıgı olsa bıle bulucaz senı cezanı cekecekdın ne mutlu turkum dıyene