Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » Suat Kılıç'la Mehmet Bekaroğlu Twitter'da Kapıştı

Suat Kılıç'la Mehmet Bekaroğlu Twitter'da Kapıştı

Suat Kılıç'la Mehmet Bekaroğlu Twitter'da Kapıştı
22.01.2012 Pazar 12:40
Bu Habere 8 Yorum Yapıldı
Bu Haber 3070 Defa Okunmuştur
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'la, Has Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu Twitter'da bir birine girdi.
Tartışma Bekaroğlu'nun Twiter hesabına, " Kayseri'de "Kahrolsun İsrail" sloganları atan 30 genç için suç duyurusu yapanın Gençlik Bakanı Suat Kılıç olduğunu biliyorsunuz, değil mi?" yazmasıyla başladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç bu Twite, " Kayseri'de gençlerin İsrail protestosu ile ilgili işlem Savcılıkça re'sen yürütülmektedir, şahsım ve GSB ile ilgisizdir" şeklinde karşılık verdi. Ancak Bekaroğlu iddiasını sürdürdü. Has Parti İstanbul İl Başkanı Bekaroğlu, "Ben hala suç duyurusunun yapıldığını, bu davanın resen açılmadığını iddia ediyorum" dedi.

Bekaroğlu bu konudaki twitlerini sürdürdü. Bekaroğlu çeşitli defalar, " Herkes bunu konuşuyor, ben dillendirdim. Hayır dediğinizde de retweetledim, izleyicilerime duyurdum, Bu soruşturmayı savcı resen açmış olabilir mi? Gençler "kahrolsun İsrail" diye bağırdıkları için" diye yazdı.

BAKAN KILIÇ'DAN SERT YANIT

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Bekaroğlu'nun tüm bu iddialarına sert bir karşılık verdi. Bakan, Kılıç Twitter hesabına, " Arsız bir yalan, yüzsüz bir iftira. Sahibinin resmi ile münasip bir çamur " diye yazdı. Has Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu da bu yanıta yine sert bir göndermede bulundu. Bekaroğlu , " Arsızlığa ve yüzsüzlüğe gelince bunu millete havale edelim... Senle bu konularda yarışamam. Bu arada yüzümü beğenmemişsin. Çamur filan demişsin. Benim yüzümün çamurluğu mu senin maske yüzün mü " karşılığını verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç kendisi için dava açmaya hazırlandığını öne süren Bekaroğlu Twitter hesabına son olarak , " Tamam, dava aç. Para verelim de. Bu büyüklenme, bu kibir ne. Bu laflar ne öyle?" diye yazdı.

KAYSERİ'DE NE OLDU ?

24 Kasım 2011 tarihinde Kayseri Kadirhas Kongre ve Spor Merkezi'inde Kayseri Kaski Spor ile, Maccabi Bnot takımları arasında oynanan Euro CUP kadınlar basketbol müsabakası sırasında İsrail aleyhine slogan atan 30 genç hakkında savcılık, halkı din, dil, ırk, etnik köken, cinsiyet veya mezhep farkı gözeterek kin ve düşmanlığa sevk etmek suçundan soruşturma açmış, gençlerin sporda şiddetin önlenmesine daire yasanın 14. maddesinin 2. fıkrası ve Türk Ceza Kanunu'nun 53/1 maddesine göre yargılanmasını istemişti. Tutuksuz yargılanan ve haklarında birer yıl hapis cezası istenen gençler, 27 Ocak tarihinde hakim karşısına çıkacak.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  23.01.2012 08:06
  suat kılıca
  sayın kılıc yakışmadı sana sen kıme cevap verıyosun parmaklarına yazık sen mılletın vekılısın ....o kendını bışe sanıyo gundeme gelmek ıcın bışe dıycek cevap vermeye deymez
 • Misafir
  23.01.2012 01:24
  suat kılıca
  ben akp nin 0/90 inanmıyorum güvenmiyorum oy verdim haram zıkkım olsun,basbakan iyi adam etrafındakiler yaramaz,al birini vur ötekisine
 • Misafir
  22.01.2012 23:50
  !!!!!
  anlamadığımız kelimeleri yorumlarda kullanmyınız iftira gherzaman vardır olmayada decvam edecektir
 • Misafir
  22.01.2012 23:49
  suat
  suat kilic son zamanlarda tutarsiz olmaya basladi birdedigi bir dedigini tutmuyor halbuki sevilen bir insandi taki spor bakani olana kadar
 • Misafir
  22.01.2012 22:36
  pevrilbirdane
  ammada bakan ha. ne bakan yahu çocukcağız.
 • Misafir
  22.01.2012 20:12
  doğru söz
  feveran da ikrardır. sayın kılıç gençler için suç duyurusunda bulunmuştur. Aksini ispat etmek delilleri ile kılıç'ın görevidir.
 • Misafir
  22.01.2012 14:28
  bu akpliler
  iyice kendilerini ülkenin sahibi zannetmeye başladı bu ne havalar
 • Misafir
  22.01.2012 13:41
  at at çamur at izi kalır..
  hala anlamış değilim nedir bu akparti düşmanlığı her kesim bir yerden illa kulp takıcak bu söylemlerle akpartiyi dahada üst sıralara taşıyorsunuz tşk...