Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » Sarıgül, Topbaş'ı Yakaladı mı?

Sarıgül, Topbaş'ı Yakaladı mı?

Sarıgül, Topbaş'ı Yakaladı mı?
06.11.2013 Çarşamba 11:56
Bu Habere 45 Yorum Yapıldı
Bu Haber 5248 Defa Okunmuştur
Andy-Ar şirketi, yerel seçimlere beş ay kala seçim tahmin anketi yayınladı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olduğu yerel seçimlerde de aynı hava oluşturulmuştu.
 Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'u yönetmeye talip olduğu dönemde olduğu gibi, anket şirketlerinin ve medyanın gazlama operasyonu şimdi de Sarıgül için yapılıyor. Sarıgül'ün CHP'ye geçmesiyle birlikte oluşturulan hava, aynen Kılıçdaroğlu için yapılanlar gibi anket şirketleri üzerinden gidiyor.

Şu sıra İstanbul için yapılan anketlerin bazılarında Sarıgül'ün aldığı oy oranındaki yükseklik ve Topbaş'a yaklaşması da bunun en büyük göstergesi.

SARIGÜL TOPBAŞ'A ÇOK YAKIN

Son olarak Andy-Ar şirketinin yaptığı ankette, Sarıgül Kadir Topbaş'ın yalnızca 5 puan gerisinde gözüküyor. Halbuki kamuoyu araştırmalarının birçoğuna bakıldığında durum hiç de öyle değil. AK Partili olmasının haricinde kendi oyu da bulunan Kadir Topbaş, yapılan araştırmalarda açık ara önde gidiyor.

İŞTE O ANKET

ANDY-AR'ın 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti adayı Kadir Topbaş, CHP adayı Mustafa Sarıgül, BDP-HDP adayı Sırrı Süreyya Önder olursa oy tercihiniz nasıl olur?' sorusu üzerine ankete katılanların % 45,3'ü Kadir Topbaş dedi. Topbaş'ın ardından %40 oranla Sarıgül, %8,4 oranla Önder geldi. Kadir Topbaş ile Mustafa Sarıgül'ün oy oranları arasındaki yakınlık dikkat çekti.

BİNALİ YILDIRIM MI, SARIGÜL MÜ?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti adayının Binali Yıldırım olması halinde de durum değişmedi. 'Binali Yıldırım mı Mustafa Sarıgül mü?' şeklindeki soruya seçmen adayları, %46 oranla Binali Yıldırım cevabını verdi.

ANKARA'NIN CEVABI GÖKÇEK

'Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti adayı Melih Gökçek , CHP adayı Muharrem İnce, MHP adayı Mevlüt Karakaya olursa oy tercihiniz nasıl olur?' sorusuna ankete katılanların %46,5'i Melih Gökçek cevabını verdi. Gökçek'i %30,3 oyla Muharrem İnce ve %15,5 oyla Mevlüt Karakaya takip etti.

İZMİR'DE CHP GELENEĞİ BOZULMADI

'İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti adayı Binali Yıldırım, CHP adayı Aziz Kocaoğlu olursa oy tercihiniz nasıl olur?' sorusunun cevabı ise %49,2 oranla Aziz Kocaoğlu oldu. Kocaoğlu'nu %38,5 oranla Yıldırım takip etti.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  26.01.2014 03:57
  ataturkcu
  Tyyip etdogani severdim fakat dusuncelerim degisti basbaknlk koldugunu hakkeden birisi varsa oda sariguldur anli acik gariban babsi yalan yok dolan yok gercekler ortada mitinglerine gelince aise ben bu zamana kadar bu sekilde bas ortulu acik insan ayirt etmksizin herkesi kardes gibi benimsiyor tayyip erdogana baksan insanalri birbirine kutuplastirdi basbakan dedigin her milleti birden kucaklamali durma sarigul seninle dogduk seninlede buyuruz
 • Misafir
  10.11.2013 21:12
  KILIÇDAROĞLU GİTSİN DE KİM GELİRSE GELSİN.
  bizim için farketmez kim gelirse gelsin iktidar akp AMA MUHALEFETİN DE DÜZGÜN OLMASI ŞART. GEZİ OLAYLARINDA MERKELE MEKTUP YAZAN CEVAP GELMEDİ DİYE HOLLANDAYA YAZAN BİR CHP BAŞKANI YÜZ KARASIDIR. BUGÜNDE ATATÜRK'E SAYGI DURUŞUNDAYDI. NASIL İŞLERİNE GELİRSE ÖYLE TAKILIYORLAR.
 • Misafir
  09.11.2013 09:37
  SARIGÜL İÇİN İNTİKAM ZAMANI GELDİ,
  SARIGÜL'ÜN DERDİ TOPBAŞ DEĞİL, KILICDAROĞLU.
 • Misafir
  08.11.2013 22:44
  hoca
  tutarlı bir adam olsaydın ankarada chp derdin ne söylediğini bilmiyor gibisin tıbkı sarığül gibi her attığında tura gelecek zannediyorsun
 • Misafir
  07.11.2013 10:26
  HOCA
  SARIGÜL BAŞKANLIK KOLTUĞUNA OTURACAK HİÇ KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN İMZA HOCA
 • Misafir
  07.11.2013 09:26
  ZEKİ
  AKP şımardı,çıraklıktan ustalığa geçtiğini iddia etti,çıraklık dönemi ustalık döneminden daha iyi idi.Ustalığı ve şımarklıkları halkın gözünden AKP'yi düşürdü.AMA şu bir gerçek İstanbul Halkı SARIGÜL'Ü seçerse çok salaklık yapar.Kadir TOPBBAŞ iyibir Belediye Başkanı,Reklam peşinde olmadı İstanbul'a güzel hizmetler yaptı bu yaptığının karşılığı eğer beş puansa bu halka yazıklar olsun derim.Böyle şahsiyetli insanların kıymetini de bilmek gerekir.Kim olursa olsun Kadir TOPBBAŞ'ı tercih etmeli AKP'ye rağmen yinede en az %25 farkla İstanbul'u almalı.
 • Misafir
  07.11.2013 09:20
  ADAMIN HASI SARIGÜL
  ADAMIN HASISIN SARIGÜL ADAM GİBİ ADAM 7 DEN 70 E HERKESLE BİR OLAN BAŞKAN SARIGÜL KİMSESİZLERİ GARİBANLARIN BABASI SARIGÜL OYLAR SARIGÜL E CHP DEMİYORUM SARIGÜL ADAMIN HASI SARIGÜL
 • Misafir
  07.11.2013 03:32
  diyar21
  kimse ustune alinmasin sakin sahsi fikrimdir simdiden solim kimse yanlis anlamasin ben chp ye oy vermem erdoganin cizgisini yapmis oldugu hizmetler surdukce Allah basimizdan erdogani eksik etmesin Diyarbakir seni cok ozledi gelecegin gunu hasretle bekliyor buyuk usta
 • Misafir
  07.11.2013 00:04
  oylar başkana
  oylar kadir topbaşa
 • bademgoz
  06.11.2013 23:57
  Sarı
  Sarıgül ve kılçoğlu ve daha kim varsa onların tarikatları hepsi birleşse Yüzde Yirmi alamayacak İnşallah.Bu Devlet ve Millet Değerlerine düşmanlık edenleri hep yerin dibine geçirdi,bunlar da yerin dibine geçecek İnşallah.Bu Millet yatırımlarını istemeyen, hatta onları sabote eden,kendisine düşman olan esed gibilerin yanında olan ve onlara hizmet edenleri,Provakasyonların bizzat içinde olan ve destekleyenleri... asla unutmaz,derslerini verir.Hangi yüzle oy isteyeceksiniz?