Haber365 Ana Sayfa » Kadın » Sivilce Çıkmaması İçin Neler Yapılmalı?

Sivilce Çıkmaması İçin Neler Yapılmalı?

Sivilce Çıkmaması İçin Neler Yapılmalı?
31.03.2011 Perşembe 13:07
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2741 Defa Okunmuştur
Cildimiz vücudumuzun giysisidir. Ve bu giysi bizim ben fiziksel görünümümüz için, hem de sağlıklı bir insan olabilmemiz için iyi korunmalıdır.
Cildimizde özellikle ergenlik döneminde vücuttaki hormonların hareket halinde olmasından kaynaklanan sivilcelenmeler olur. fakat bu sivilceler yetişkinlik döneminde de bizi bırakmayabilir. Bunun en büyük sebebi cilt yapımız, genetiğimiz ve ya farklı hastalıkların dışa yansımasıdır.

Bazen yeterli temizlik sağlanamadığında ve ya aşırı yıkama ve makyaj malzemelerinin etkileri ile de sivilce sorunu yaşarız. Ama sivilcelerin çıkmasını önlemek için yapabileceğimiz bazı şeyler var.

Öncelikle eğer cildiniz yağlanmaya ve sivilcelenmeye müsait ise yağsız bir temizleme ürünü ile günde iki kere temizlemeniz gerekir. Ölü derilerden kurtulmak ve kan dolaşımı sağlamak için cildinize fırça yardımı ile masaj yapabilirsiniz. Cildinizde lekelenmeler oluşuyor ise bunun için doğal bir çok bitki yağı kullanabilirsiniz.

Cildinize gereken nemi sağlamak için su bazlı nemlendiriciler kullanmakta fayda var. Eğer sivilcelenme aşırı ise mutlaka doktora başvurmalı ve sebeplerini araştırmalısınız. Başka bir hastalığın habercisi olabilen sivilceler hastalığın tedavisi ile birlikte yok olabilirler.

Bol su içmek, besinlere dikkat etmek ve cildi yağsız bir koruyu ile güneşten korumak sivilcelerin oluşmasını engelleyebilir. Bazı hassas ciltlerde sivilce ve alerji çok daha hızlı gelişir. Bu yüzden böyle bir cilde sahip olan kişilerin yastık kılıfı, çarşaf gibi her gün kullandığı malzemelerini temiz tutmaları, sık değiştirmeleri ve giysilerini yıkarken seçeceği deterjanlarda da dikkatli davranması gerekir.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.