Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » Sırrı Süreyya'dan Balkon Konuşması

Sırrı Süreyya'dan Balkon Konuşması

Sırrı Süreyya'dan Balkon Konuşması
13.06.2011 Pazartesi 14:22
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 749 Defa Okunmuştur
İstanbul 2. Bölge Milletvekili seçilen Sırrı Süreyya Önder, BDP il binası önünde seçmenlerine hitap etti.
EDÖB (Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku)’ün seçim sonuçları etkinliklerle kutlandı, İstanbul 2. Bölge'den milletvekili seçilen Sırrı Süreyya Önder, BDP il binası önünde seçmenleriyle zaferi kutladı, "Bu balkon konuşması moda olduğu için bir tane de ben yapayım” deyip seçmenlerine hitap etti.

Çoğunluğunu Tarlabaşı'nda oturanların oluşturduğu yüzlerce insan Sırrı Süreyya Önder'in vekilliğinin kesinleşmesiyle gece BDP İl Binası önünde toplanmaya başladı. Binaya ilk olarak saat 21.00'de İstanbul 1. Bölge'den milletvekili seçilen Sebahat Tuncel geldi. Tuncel kısa konuşmasında "Artık Kürtleri görmeden siyaset yapılamayacağı anlaşıldı. Bu sonuçlarla özerklik ilan edilmiştir" dedi. Ardından Tuncel, kendi seçim bölgesi olan Kadıköy'deki seçim şenliklerine gitmek için ayrıldı.

Saat 22.30'da binaya gelen Sırrı Süreyya Önder, binanın balkonundan kitleye gençler, özgür Türk ve Kürt kadınları yoldaşlar merhaba diye seslenerek "Bu balkon konuşması moda olduğu için bir tane de ben yapayım dedim" dedi. Önder, "2. bölge bir rekor kırdı, tarihe geçti bu sadece sizin eseriniz" dedi ve şöyle devam etti:

"2.bölgede Sırrı değil de Ahmet, Berivan, Fatma olsaydı da bu oyu alacaktı. Bu dayanışmanın ürünüdür. Devrimciler böyle bir dayanışması iradesi gösterince her kesimden insan da buna destek oldu; bunun kıymetini bilmek de bizim boynumuzun borcudur...Kampanyanın başında bu seçimin zaferini siyasi ve askeri operasyonlarda toprağın koynuna verdiğimiz İbrahim Oruç'a adayacağız dedik, onun yanına sosyalist Metin Lokumcu'yu koyuyoruz. Sizin bu zaferinize halkların mücadelesinde hayatını kaybeden bütün civanlarına adıyorum."

Halkın ısrarla Taksim'de kutlama talebine Önder, büyük İstanbul kutlaması sözü verdi. Önder, seçmenleriyle birlikte Hacı Ahmet'te şenlik yapmaya gitti.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    14.06.2011 10:11
    sırrı
    Sayın başbakanımızın balkon konuşmasını kıskanmıştı zaten:) Ama bilmiyoki onun tırnağı bile olamaz.