Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Şirinevler Üst Geçitte İzdiham! (Video)

Şirinevler Üst Geçitte İzdiham! (Video)

Şirinevler Üst Geçitte İzdiham! (Video)
08.03.2013 Cuma 09:10
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1520 Defa Okunmuştur
Hızla artan nüfus ve ulaşım sorunu İstanbul'u yaşanmaz hale getirdi. Bunun en acı örneği ise Şirinevler üst geçitte yaşanan izdiham olayı oldu.
İstanbul’da Şirinevler’deki üst geçitte dün akşam izdiham yaşandı. Metrobüs ve metro için üst geçidi kullananmak isteyen çok sayıda kişi, ezilme tehlikesi geçirdi. Bir kişinin bayılması üzerine polis ekipleri geçidi kapattı.

YÜRÜNMEZ HALE GELDİ

Mesai saatleri çıkışında yoğunluğun yaşandığı Şirinevler’deki üst geçitte dün akşam izdiham yaşandı. Metrobüs ve metroya ulaşabilmek için üst geçidi kullanmak isteyenler yürümekte zorlandı.

Yaşanan yoğunluk nedeniyle bazı kişiler ezilme tehlikesi geçirdi. Bayılan bir kadının yardımına üst geçitte bulunan bir hemşire koştu. Geçitte iniş ve çıkış kilitlenince bölgeye polis ekipleri yönlendirildi. Polis, yoğunluğun azalması için üst geçide çıkışı kapattı. Üst geçitteki yoğunluk ancak 2 saat sonra normale dönebildi.

Olaya tepki gösteren vatandaşlar, yetkililerden önlem almalarını istedi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    09.03.2013 19:42
    turnikeler kasıtlı yavaşlatılıyor
    Turnikelerdeki "flash süresi" ile elektronik sinyalizasyon sistemi üzerinden oynayarak yapay sıkışıklık yapılabilir.Turnike girişlerinde yoğunluk patlamasına rağmen turnike çıkışlarında, bekleme peronlarında ve araçlarda aynı yoğunluğun olmadığını gördük. O sırada turnikelerin çalışmasında bir gecikme hissedildi. Aynı uygulamayı trafik ışıklarının süreleriyle oynayarak araç trafiğinde maniplasyonla yapay sıkışıklıklar yapıyorlar.Toplum mühendisliğinin basit oyunlarından birisiyle karşı karşıyayız. Zaman zaman trafikte ve turnikeli veya diğer bariyerli sistemlerin bulunduğu, köprü ve otoyollarda anlam veremediğimiz yoğunlukların sebebi budur. Ve önümüzdeki günlerde daha yoğun akşamlar göreceğiz. Oğuz Hakan Altınok ( O.H.A.)