Haber365 Ana Sayfa » Spor » Şike Davası'nda Temyiz Dilekçesi Geri Çekildi

Şike Davası'nda Temyiz Dilekçesi Geri Çekildi

Şike Davası'nda Temyiz Dilekçesi Geri Çekildi
07.11.2012 Çarşamba 16:11
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2919 Defa Okunmuştur
Şike Davası'nda Gençlik ve Spor Bakanlığı adına verilen temyiz dilekçesi geri çekildi.
Şike davasında 48 sanığın ceza aldığı, 44 sanığın beraat ettiği karara geçtiğimiz ay itiraz eden Gençlik ve Spor Bakanlığı itiraz dilekçesini geri çekti.

İtirazın geri çekildiğinin belirtildiği dilekçede, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın davada müdahil olmadığı hatırlatıldı.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin şike davası ile ilgili gerekçeli kararını açıklamasının ardından, geçtiğimiz ay bakanlıktan itiraz gelmişti.

Yargıtay’a gönderilmek üzere mahkemeye gönderilen dilekçede itirazın ‘Gençlik ve Spor Bakanlığı adına İstanbul Muhakemat Müdürlüğü’ tarafından yapıldığı bildirildi. Konu bölümüne ‘Aziz Yıldırım ve Olgun Peker hk.’ yazılı dilekçede yargılama sonucu şike ve teşvik suçlamasından verilen beraat kararlarının hukuka aykırı olduğu belirtildi ve kararın bozulması talep edildi.

Geçtiğimiz günlerde, bakanlık adına itiraz dilekçesini sunan avukat Erdenur Baykal İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesine bir dilekçe daha sundu. Dilekçede bakanlığın itirazdan vazgeçtiği belirtildi. Avukat Baykal tarafından mahkemeye sunulan dilekçede eylemin doğrudan kamu düzenini bozan eylem olduğu ve adli makamlarca takip edildiği belirtildi. Gençlik ve Spor Bakanlığının davada müdahil olmadığı hatırlatılan dilekçede yapılan itiraz dilekçesinin geri çekildiği belirtildi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.