Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Şehzade Selahaddin Osmanoğlu Evleniyor

Şehzade Selahaddin Osmanoğlu Evleniyor

Şehzade Selahaddin Osmanoğlu Evleniyor
20.03.2012 Salı 10:38
Bu Habere 4 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1199 Defa Okunmuştur
Sultan 5. Murad'ın torunu Şehzade Osman Selahaddin Osmanoğlu yaklaşık bir yıldır nişanlı olduğu Hanife Candan Günen'le evleniyor. 22 Nisan'da gerçekleşecek düğün Osmanoğlu'nun babasının doğduğu Çırağan Sarayı'nda yapılacak.
Osmanlı Hanedanı’nın hayattaki 24 şehzadesinden biri olan 72 yaşındaki Osman Selahaddin Osmanoğlu yaklaşık bir yıldır nişanlı olduğu Hanife Candan Günen’le evleniyor. Londra’daki evini Grammy ödüllü şarkıcı Adele kiralayan Ayşe Gülnev Sultan’ın babası olan Selahaddin Osmanoğlu daha önce İngiliz vatandaşı Athena Joy Christoforides ile evlenmiş ancak 1996’da boşanmıştı.

DÜĞÜN ÇIRAĞAN SARAYI'NDA

Baba tarafından Sultan 5. Murad’ın, anne tarafından ise Sultan 5. Mehmed Reşad’ın torunu olan Şehzade Osman Selahaddin Osmanoğlu ve Hanife Candan Günen’in düğünü 22 Nisan’da Şehzade Selahaddin Osmanoğlu’nun babası Şehzade Ali Vasıb Efendi’nin doğduğu Çırağan Sarayı’nda yapılacak. Şehzade Selahaddin Osmanoğlu’nun müstakbel eşi Hanife Candan Günen emekli bir öğretmen. Liselerde felsefe öğretmenliği yapan Hanife Candan Günen bir süredir şehzadeyle birlikte çeşitli davetlere katılıyordu. VATAN’ın konuştuğu Şehzade Osman Selahaddin Osmanoğlu, “Bu yaştan sonra gençler gibi düğün yapmayacağız. Bizim yaşımızda öyle büyük düğünler yapılmaz. Bu nikah merasimi küçük bir topluluğa olacak. Nikahta aileden bazı kişiler ve çok yakın arkadaşlarımız bulunacak. Bu açıdan bizi tanıyanların kırılmasını istemiyoruz. Yurtdışından ise anne tarafından akrabamız olan yani aileden sayılan Ürdün Kralı Abdullah’ın amcası Sultanzade Ali Bin Nayef ve Mısır Prensi Abbas da törene katılabilir” dedi.

SEKİZ TORUNU VAR


Mısır’ın İskenderiye şehrinde doğduktan sonra uzun yıllar İngiltere’de yaşayan Şehzade Osman Selahaddin Osmanoğlu’nun, daha önce evli olduğu İngiliz vatandaşı Athena Joy Christoforides’Ten doğan oğulları Orhan Murat Efendi, Selim Süleyman Efendi ve kızı Ayşe Gülnev Sultan olmak üzere 3 çocuğu var. Şehzade Osman Selahaddin Osmanoğlu’nun hepsi İngiltere’de yaşayan 3 çocuğundan dünyaya gelen 8 torunu bulunuyor.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  22.03.2012 11:49
  osmanli
  altaki yoruma katiliyorum.vefali olmaliyiz onlar fatihin torunlari.
 • Misafir
  21.03.2012 15:16
  ...
  osmanlı bu ülkeye hicbirsey bırakmamıstır.
 • Misafir
  20.03.2012 16:34
  hey gidi osmanlı
  osmanlı diril diril ki titret önünde cihanı...
  Adını bile duysalar irkilir tüm dünya...
 • Misafir
  20.03.2012 12:04
  bizimde .bir padish ailemiz olmalı.
  aslında bizde osmanlı ailesine belirli bir maaş bağlamalıyız. Çünkü onlar bizim geçmişimizin kanıtları. Hepsi mükemmel olmayabilir ancak evlatlarımızın köklerini unutmamaları için. Ayrıca Osmanlı ailesinden en yaşlı yada seçilen kişilere devlet protokolünde yer verilmeli. Devletin büyük davetlerine çağrılmalı. dış temsilciliklerde ağırlanmalı. biz onlara saygı göstermezsek onlara kimse saygı göstermez. Tabi ki padilşahlarımızın aileleride gereken ağırlıkları içinde durmalılar. hem onlarda ülkemizde siyesete girebilsinler.