Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » Sarıgül Oy Oranını Açıkladı

Sarıgül Oy Oranını Açıkladı

Sarıgül Oy Oranını Açıkladı
19.03.2014 Çarşamba 11:02
Bu Habere 22 Yorum Yapıldı
Bu Haber 5739 Defa Okunmuştur
Büyük Kulüp'te projelerini anlatan Sarıgül iddialı konuştu.
CHP’nin İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Büyük Kulüp üyelerine projelerini anlattı.

Sarıgül, "10 puan geriden geldik. Şu anda 2 puan öndeyiz, 2 puan gerideyiz. Sanırım anketlere yansımayan sessiz çoğunluk var. Milliyetçi Hareket Partisi’nin yüzde 8 oyu var. Bu kardeşlerimizin bize yöneleceklerine inanıyorum" dedi.

Kadıköy’de bulunan Büyük Kulüp’te dün saat 19.00’da düzenlenen toplantıda Mustafa Sarıgül, kulüp üyeleri, işadamları ve siyasetçilere projelerini anlattı.

İstanbul’da yapacakları çalışmalarda din, dil, ırk, mezhep farkı asla gözetmeyeceklerini vurgulayan Mustafa Sarıgül, "Sadece bize ulaşanların, bize oy verenlerin başkanı olmayacağız. Bize oy verenlerin hak ve hukuklarını en iyi şekilde koruyacağız. Ama bize oy vermeyenlerin, özellikle AK Parti’ye oy verenlerin de hak ve hukuklarını vereceğiz. Bizim asla ve asla ötekimiz olmayacak. Bize oy verenler bir tek gün pişmanlık duymayacak. En geç 6 ay içerisinde de çok çalışarak, bize oy vermeyenlerin gönüllerini kazanacağız.

İstanbul için yaklaşık 200 proje oluşturduk. Bu projeleri akademisyen ve bilim kurulu üyelerimizle bir yere kadar getirdik. Gerçekten şehrin gelişmesini sağlayacak önemli projelerimiz var. Biz demokratik, katılımcı, etkin ve müthiş bir çalışmayı hep beraber planlayacağız. İstanbulumuzun coğrafi konumu, tarihi kimliğini, kültürel değerini bir noktaya taşımamız lazım. İstanbul’da öncelikle planlı gelişme dönemini başlatacağız." dedi.

"ULAŞIMI PLANLI OLARAK ÇÖZMEK DURUMUNDAYIZ"

İstanbul’un ulaşım sorununu farkında olduklarını kaydeden Sarıgül, "İktidar 240 tane kavşak ve yol yaptığını söylüyor. 240 değil 500 kavşak ve yol yapsanız trafiği çözemezsiniz. Ulaşımı planlı olarak çözmek durumundayız. Entegre toplu taşımaya önem vermemiz lazım. Öncelikle ulaşım ana planını güncellememiz lazım. İstanbul ulaşımını tek elden yöneteceğiz. Ulaşımda metro ve raylı sisteme önem vereceğiz. Raylı sistemin toplu ulaşımdaki yeri şu anda yüzde 20. Oysa dünya metropollerinde yüzde 70 ile 80 arasında.

İstanbul’da, 20 yılda sadece 68 kilometre metro yapıldı. Oysa Şangay’da 18 yılda 437 kilometre, Yeni Delhi’de 10 yılda 190 kilometre metro yapıldı. Toplu taşıma merkezlerinde büyük otoparklar, aktarma merkezleri yapmamız lazım. Aktarma merkezlerinin altının en az 4 bin arabalık otopark olması lazım. Vatandaş, 1 kilometrelik mesafedeki evinden gelip aracını otoparka bırakacak, metro ile arzu ettiği yere gidecek. Otomobilden inilip metroya binmeyi sağlayamadığımız sürece trafik sorununu çözemeyiz." şeklinde konuştu.

Sarıgül sözlerini şöyle sürdürdü:

"Demirden yapılmış muazzam bir hadise olan Eiffel Kulesi’ni adamlar tanıtmış, biz Ayasofya’yı dünya ile buluşturamamışız, Süleymaniye Camii’ni buluşturamamışız. Topkapı Sarayı’nı Eyüp Sultan’ı dünya ile buluşturamamışız. Surları dünya ile buluşturamamışız. Tarihi yarımadayı surlarla buluşturamamışız. Bütün İslam Dünyası’nı Eyüp Sultan ile buluşturacağız. Eyüp Sultan’ın girişlerini planlayacağız, başka bir şey olacak. İnanç turizminde sadece Eyüp Sultan’a 2 milyon kişi gelecek. Dünya bizim surları Amerikalı gazeteci kadının başına gelen kötü şey sayesinde tanıdı. Böyle bir şey olabilir mi? Lafa gelince, atalarımızın, dedelerimizin, ecdatlarımızın bize bıraktığı, Osmanlının torunlarıyız diyorsunuz. Peki Osmanlı’nın bıraktığı yadigara niye sahip çıkmıyorsun."

Son yapılan anketlere de değinen Sarıgül, "Sonucu size aktarmak istiyorum.10 puan geriden geldik. Şu anda 2 puan öndeyiz, 2 puan gerideyiz. Sanırım anketlere yansımayan sessiz çoğunluk var. Milliyetçi Hareket Partisi’nin yüzde 8 oyu var. Bu kardeşlerimizin bize yöneleceklerine inanıyorum. Meydanlarda da bunu görüyorum." diye konuştu.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  21.03.2014 15:27
  ÇARE SARIGÜL
  Ayakkkabı kutularını unutmadık.
 • Misafir
  21.03.2014 08:43
  sallama sarıgül
  ya bu adama hala inanan varsa aklına sasayım herseyi yalan uzerine kurmuş 10 puan geriden gelmişde hala geridesin insallah daha geri duseceksin sana oy yok
 • Misafir
  20.03.2014 22:09
  DEMEDİ DEMEYİN
  TÜRKİYEDE 30 MARTTAN İTİBAREN SEÇMENLERİN ÇOĞUNDA YENİ TREND;AKP NİN KARŞISINDAKİ YERLERDE HANGİ PARTİ GÜÇLÜ İSE O PARTİYE DOLU GİBİ OY YAĞACAK.AKP NİN SON 2 YILDIR İZLEDİĞİ YÖNTEMLER BU OLUŞUMA NEDEN OLACAKTIR.
 • Misafir
  20.03.2014 20:10
  hizmet düşmanları
  Buna oy veren cahillere acıyorum.
 • Misafir
  20.03.2014 14:46
  he heyyyy
  inadına akp diyenler inadına korkanlardır nokta bitti.!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Misafir
  20.03.2014 12:49
  YAVAŞ
  AMAN YAVAŞ GİT DİNGİLLER KIRILMASIN
 • Misafir
  20.03.2014 12:28
  vatandaş
  şu söylediklerine sen inanıyormusun.
 • Misafir
  20.03.2014 12:19
  sen kazan istanbul'dan giderim
  sarıgül kazanırsa istanbulu terk eder ak belediyenin olduğu bir ile taşınırım kazara kazanırsa istanbul batar
 • Misafir
  20.03.2014 08:49
  salla salla yer yerinden oynasın(!)
  acaba söylediğin söze kendin inanıyor musun? ikinci kılıçtaroğlu vakası. kim tutar seni sarı gül.......
  haahhhaaaaa
 • Misafir
  19.03.2014 23:20
  çare
  sarıgül