Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Şafak Pavey, BM İnsan Hakları Komitesi'ne Seçildi

Şafak Pavey, BM İnsan Hakları Komitesi'ne Seçildi

Şafak Pavey, BM İnsan Hakları Komitesi'ne Seçildi
13.09.2012 Perşembe 12:13
Bu Habere 16 Yorum Yapıldı
Bu Haber 5158 Defa Okunmuştur
CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komitesi Üyeliği'ne seçildi.
BM'de yapılan seçimde en çok oyu alan iki adaydan biri olan Pavey, bu göreve seçilen ilk Türk parlamenter oldu.

Türkiye, Pavey ile birlikte ilk kez Komitede temsil edilecek.

Şafak Pavey, insanın daha iyi bir geleceğe taşınması yolculuğunun bir parçası olmaktan ötürü çok mutlu olduğunu ifade etti.

BM İnsan Hakları Komitesi üyeliğine katılımı çok yüksek bir oy güveniyle almış olmanın, çalışma azmine daha da büyük enerji kattığını vurgulayan Pavey, ''Gelecek yüzyıla yeni ve daha sağlam değerlerin aktarılmasına küresel bir platformda katkıda bulunmak duygusu, çok heyecan verici... Dünyanın her köşesinde karşılaştığımız ve karşılaşacağımız her türlü yanlış uygulamaya karşı doğrusunun varolduğunu hatırlatmak için çalışacağım'' dedi.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  14.09.2012 10:12
  pavey
  pawey bunlar nereden çıkıyorlar.pawey ne anlama geliyor.nasıl insan hakları.sosyetemi yoksa diğerleride işin içine giriyormu.bizim başörtülü mağdurlarda temsil edilecekmi.irtica olmaktan çıkarılacaklarmı.yıllardır mağdur olmuş okuyamamış okullara sokulmamış kızlarımızın hakkı aranacakmı.bilgisi olan varmı.
 • Misafir
  14.09.2012 09:32
  KÖSTEBEK OLMAK
  KÖSTEBEK OLMAYI CHP SAYESİNDE ÖĞRENDİK.ACABA BU HANIMEFENDİ AK PARTİLİ OLSA AYNI ŞEYLERİ
  SÖYLERMİYDİNİZ.ÖNCE KENDİNİZİ İNSAN OLARAK
  GÖZDEN GEÇİRİNİZ.MEĞER NE HOŞ GÖRÜLÜYMÜŞSÜNÜZ.SİZİN SAMİMİYETİNİZE İNANMIYORUM.SİZİN BU ÜLKENİN BAYANLARINA BİLE SAYGILI OLNMADIĞINIZI ÖRNEKLERİYLE ÇOK İYİ BİLİYORUZ.AMA HAMFENDİYE VE ANNESİNE TEBRİKLER DİLİYORUZ.
 • Misafir
  14.09.2012 01:47
  hakki bilmeyen BM hakki bulmustur
  nede anlarlar insan haklarini chp vaybe insan haklari kimlere kalmis 70 sene devletin kurumlarini talan ve darbecilerle birlikde oldular insanlik adina giram faydalari olmamis azinlik olduklari halde cogünluk müslumanlari hor görmusler basi kapali diye okullara almayan ikna odaliri kuran meydanlarda hayir deyibde oy kulanamayan chp zihniyeti nekadar insanhaklarindan anlar pes yani
 • Misafir
  14.09.2012 01:08
  Ülkemizin hali
  Yorumlardan da anlayacağınız üzere maalesef ülkemizi temsilen bir yerlere gelen,çalışan insanlar karalanıyor.Çalışan insanları onore etmek,desteklemek gerekmiyor mu acaba?Türk toplumu niye böyle oldu?birbirimize niye köstek oluyoruz?artık toplumumuzu tanıyamaz oldum.Ama bu gidişat ülkemiz geleceği için hiç de iyi değil.Birbirimize destek olmalıyız.Unutmayalım ki birlikten kuvvet doğar
 • Misafir
  13.09.2012 22:47
  Alıntı....
  İstanbulda yayınlanan haftalık Ermeni gazetesi Agosta yazılar yazdı. Van Gölündeki Akdamar Kilisesinin restorasyonuyla ilgili kampanyada aktif olarak rol aldı. 33 yaşında. Annesi Ayşe Önal ve erkek kardeşi Mehmet Önalla birlikte Londrada yaşıyor.
 • Misafir
  13.09.2012 20:34
  bu kadının türklükle alakası yok
  bildiğin ingiliz dertten anlayan biri olsa maaşım az demez ve kız ve erkek öğrenciler karma olarak yatsın demez ilk türk seçilmiş avrupa kendi kanından olmayan kimseyi seçmez
 • Misafir
  13.09.2012 18:43
  ALTAN UKAN
  ABİ ŞAFAK HANIMA LAF YOK.TÜRKIYENİN BATIYA BAKAN YÜZÜ..KADIN ÇOK AKTİF ,YERİNDE DURAMIYOR ,SOSYAL Mİ? HEMDE EN 'SOSYAL'İNDEN BİLE SOSYAL.GEÇENLERDE 'BENİM MAAŞIM İKİ GÜNDE BİTİYOR 'DİYE SERZENİŞTE BULUNMUŞTU..KADIN YERDEN GÖĞE HAKLI BÖYLESİNE GÜZEL, ZARİF VE KÜLTÜRLÜ Bİ KADINA PARA MI DAYANIR ..AMA ONA 'TEK KELİMEYLE 'HELAL OLSUN O PARALAR :)))
 • Misafir
  13.09.2012 15:42
  ne ayak
  ne ayak bunlar? bu kadının kim oldugu ne yaptığı ortada, tüm bunlara rağmen, yazık.
 • Misafir
  13.09.2012 15:11
  şimdi şapa oturduk::
  maaşlar az geliyo deyip milletvekiilerini zam yapılmasını öneren bu şahış::vatandaşını bile düşünmezken nasıl insan hakları başkanı olur..ya bu nasıl adalet ::şimdi çıkar kılıçdaroğluda utanmadan gurur duyurouz diye medyalarda nutuk atar ......
 • Misafir
  13.09.2012 14:35
  peh
  bu türkse biz neyiz acaba :/ ayrıca bu kadın mılletvekılı maaşlarını az bulan deilmiydi ?