Haber365 Ana Sayfa » Kadın » Saçların Elektriklenmesini Nasıl Önleriz?

Saçların Elektriklenmesini Nasıl Önleriz?

Saçların Elektriklenmesini Nasıl Önleriz?
17.05.2011 Salı 09:46
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 3378 Defa Okunmuştur
Saçların kabarmasına neden olan pek çok durum söz konusudur. Bu durumları tespit etmeden doğru uygulamayı seçemeyiz. Bu sebepler arasında ise aşırı ve yanlış şekillendirme, kurutma hataları ve güneşi sayabiliriz.
Eğer saçlarınız kıvırcıksa kabarmasının temel sebebi muhtemelen nemdir. Yapmanız gereken ise oldukça basit, asla evi saçlarınız tamamen kurumadan terk etmeyin. Saç kurutma makinesiyle birkaç dakika dahi olsa nemini alın.

Saçların kabarmasını önleyen ürünler de bulunmaktadır. Ancak önemli bir nokta saçlarınızı gün aşırı yıkamaktır. Kabarmayı önleyen ürünlerin ise saç şekillendiriciler ile harekete geçen cinste olmasına da özen gösterin. Nem, en büyük düşmanınız olduğu için saçlarınızı kurutmak zorunda kaldığınızda, daha fazla kabarmasına ve elektriklenmesine neden olabilecek ürünlerden kaçının.

Elektriklenen saçlara karşı yapılabilecekler:

-Banyodan çıkmadan önce dayanabileceğiniz kadar soğuk suyla saçlarınızı yıkayın. Soğuk su saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlayacaktır.
-Güneşin etkilerini en aza indirmek için SPF koruyucu içeren bir şampuan tercih edin.
-Saçlarınızı 2-3 ay aralıklarla kestirin veya kırıklarını aldırın. Bu sayede ölü ve kırılmış uçlardan kurtularak elektriklenmesini önleyebileceksiniz.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.