Haber365 Ana Sayfa » Dünya » Rus Uzaylı, 'Ekmek' Çıktı

Rus Uzaylı, 'Ekmek' Çıktı

Rus Uzaylı, 'Ekmek' Çıktı
23.04.2011 Cumartesi 05:36
Bu Habere 23 Yorum Yapıldı
Bu Haber 29250 Defa Okunmuştur
Sanal alemde büyük heyecan yaratan görüntülerdeki 'uzaylı' aslında bir şakadan ibaretmiş ve şakacı iki genç tarafından bayat ekmekten yapılmış.
Sibirya'da ölü bir uzaylı bulduklarını iddia eden ve görüntüleri internette yayınlayan iki genç, olayın şaka olduğunu, 'uzaylıyı' da bayat etmekten yaptıklarını itiraf etti.

18 yaşındaki Timur Hilal ve 19 yaşındaki Kirill Vlasov adlı iki arkadaş, Irkutsk şehrinde karların üzerinde, bir bacağı kopmuş 'ölü uzaylının' görüntülerini internette yayınlamıştı. YouTube'da yayınlanan görüntüler yaklaşık 700 bin tık aldı. Ancak ikili 'uzaylı' hikayesini uydurduklarını ve 'uzaylıyı' bayat ekmekten yaptıklarını açıkladı.

Görüntüler Kremlin'in devreye girmesine neden olacak kadar etkili oldu. Olayı araştıran Rus İçişleri Bakanlığı'ndan bir sözcü de bunun asılsız olduğunu doğruladı.

Sözcü, "Uzaylı olduğu iddia edilen şeyi öğrencilerden birinin evinde bulduk. Yatağın altındaydı ve yapılan testler bunun tavuk derisiyle kaplanmış ufalanmış ekmekten yapıldığını ortaya koydu" diye konuştu. Yetkililer, şimdi olayın suç teşkil edip etmediğini inceliyor.

Polis sözcüsü Sergei Zvedzin, "Onlarla ne yapacağımıza henüz karar vermedik" dedi.

Komplo teorisyenleri ise bu açıklamayla ilgili yorumlar yapmakta gecikmedi. Buna göre, bu Rus hükümeti bu şekilde olayı örtbas etmeye çalışıyor.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Rusya   uzaylı  
Bu Habere Oy Verin
Toplam 2 Ziyaretçi, Ortalama 5.5 Puan verdi.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  17.06.2013 17:49
  Olabilir
  Yetenekli bir sanatci sakiz ve boyayla bile uzayli yapar. Ama bu olay saka bile olsa dunya disi yasamin olmadigi anlamina gelmez. Hadi USA Russia ve digerleri ortaligi bulandiriyor diyelim. UFO olaylariyla ugrasan Haktan bey'e emekli bir(TSK)hava subayinin yuzlerce askeriyle hava ussununun tepesine futbol sahasi buyuklugunde bir ufonun yaklasip hareketsiz durdugunu belirtmesi de mi yalandi?
 • Misafir
  24.04.2011 01:17
  abiye katılıyorum
  farkındaysanız bu tarz haber ve görüntüler bu aralar çoğalmaya başladı madem uzaylılar vardı neden daha önce bu kadar çok gündemde değildi.hepsi amerikanın bi oyunu.abininde dediği gibi teknolojileri gününüze göre çok üst düzeyde ama bunu tabikide gizliyorlar.ispat istiyorsanız nasadan emenki olanların demeçlerini ve söyleşilerini dinleyin.ve bu konunun bu kadar çok gündeme gelmesi tabikide dünyayı çok büyük etkileyecek bir şeyin olacağının göstergesidir.
 • Misafir
  24.04.2011 00:57
  yerseniz
  bizde yedik ekmek ufalayıp uzaylı yapmışlar buna kim inanır kadir inanır hahahaha:))))
 • Misafir
  23.04.2011 22:26
  uzayli
  uzayli diye bir sey yoktur varsa cin vardir\
 • Misafir
  23.04.2011 21:31
  valla hicde oyle bayat ekmege benzemiyor
  bence ruslar ortbas etmek istiyor,
 • Misafir
  23.04.2011 19:52
  Bazıları sahte bazıları gerçek
  Mutlaka evrende başka canlılar var Kuranda 18.000 alem yaratıldığı yazıyor.Bazı ufo ve uzaylılar ise sahte.Amerika uzaylı maskesi altında ülkeleri bombalaycak ve Dinler üzerinden insanları ele geçirecek sonik ses sayesinde insanların beyinlerine sesler gönderip Allahın sesi diye kandıracak.Amerika şu anda Dünya teknolojisinden 50 yıl ilerideki teknolojiye sahip.Eğer Amerika insanlığı yoketmeye çalışırsa büyük ihtimal Dünya dışından bir müdahele olacaktır.
 • Misafir
  23.04.2011 19:30
  itiraf ediyorum bende patatesim
  aarkadaşlar bu görüntü nasa ya sızdıysa bu yalan uydurula bilir türkiyede olsa :hasan bilen desek kim bilecek o adamı buradada öyle uydurma isim kullanarak örtbas etmek istioyrlar
 • Misafir
  23.04.2011 18:45
  GERCEGIN TA KENDISIDIR sizde ABD gibi yalan söylemyin
  Burda insanlari ve hic kimseyi kandiramazsiniz.gercek gösteriyorki ölmüs bir uzaylinin cesedidir. uzaylilarin insana benzer ve boylari 90 cm dir. buda o gercegi dogruluyor.
 • Misafir
  23.04.2011 18:10
  Uzaylı Varsa Tanrı Yoktur diyen arkadaşa
  uzaylıların varlığıyla nasıl bir iişki kurdun bilmiyorum ama sen zaten kendini tanrıdan uzaklaştırmışsın.Bu arada tanrı yerine Allah ı kullanmanı tavsiye ederim
 • Misafir
  23.04.2011 18:05
  UZAYLI VARSA TANRI YOKTUR
  bakın yabancı bir varlık hiç bir zaman halka açıklanmaz eyer açıklanırsa düzen bozulur tanrıya inan ve bir çok kötü işten sakınan kişilerin tanrı yoksa gunahda yok diyip suç işlemesinden korkuyor evet resmi olarak hiç birzaman söylenmez ve söylenmicek ateş olmayan yerden duman çıkmaz bu bir ata sözüdür ve gercekten dogru