Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Oyuncak Silahını Getir, Polis Üniformalı Barbi Bebeği Götür

Oyuncak Silahını Getir, Polis Üniformalı Barbi Bebeği Götür

Oyuncak Silahını Getir, Polis Üniformalı Barbi Bebeği Götür
22.05.2013 Çarşamba 17:14
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 413 Defa Okunmuştur
Kayseri'de oyuncak silahlarını geri dönüşüm kutusuna atarak silahsızlanma çağrısında bulunan çocuklara, polis üniformalı barbi bebek ve oyuncak polis arabası hediye edildi.
İl Emniyet Müdürlüğü Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğü bir proje hazırladı.

Silahsızlanmaya dikkat çekmek amacıyla hazırlanan 'oyuncak silahını getir, oyuncak polis arabasını götür projesi' kapsamında, çocuklardan oyuncak silahlarını bırakmaları istendi. Battalgazi İlköğretim Okulu´nda düzenlenen etkinlikte yaklaşık 50 kız ve erkek çocuk, yanlarında getirdikleri oyuncak silahları geri dönüşüm kutusuna attı.

Silah getiren çocuklara polis üniformalı barbi bebek ve polis arabası hediye edildi. Ayrıca polis araçlarına bindirilen çocuklar, megafondan anons yaptı.

Oyuncakların çocukların gelişiminde önemli katkılar sunduğunu belirten Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürü Gökhan Körük, o nedenle oyuncak seçiminde dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Anne babalara seslenen Körük, "Çocukların gelecekte şiddete yatkın insanlar olmasının önüne geçmek, silahın hayatın hiçbir döneminde dost olmadığını, gerçek gücün ve güçlünün silahlar olmadığını anlatabilmek için bu proje hazırlanmıştır." dedi.

Silahların insanları öldürdüğü için zararlı olduğunu belirten çocuklar da, silahsızlanma çağrısı yaptı.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.