Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Otistik Çocuğa Öğretmen Dayağı!

Otistik Çocuğa Öğretmen Dayağı!

Otistik Çocuğa Öğretmen Dayağı!
29.05.2011 Pazar 10:56
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 921 Defa Okunmuştur
Karaman'da otistik öğrencisini döven Öğretmen Abdurrahman K., aile tarafından şikayet edildi.
Karaman'da yaşayan evli ve 1 çocuk annesi 27 yaşındaki Yasemin Y., otistik oğlu M.C.Y.’yi 25 Mayıs Çarşamba günü okuluna bıraktı. Ders bitiminde oğlunu almaya gittiğinde 29 yaşındaki öğretmen Abdurrahman K., oğlunu oyun odasına kilitlediğini söyledi. Yasemin Y., oğlunu niçin kilitlediğini sorduğunda Abdurrahman K., iddiaya göre “Sınıfta sık sık kıyafetini çıkartıyordu. Ben de acıyı hissetmesi için oyun odasına kilitleyip, kalçasını halıya sürttüm” dedi.

Bunun üzerine oğlunun kalçasına bakan Yasemin Y., morlukları görünce, eşine haber verdi, ardından öğretmen Abdurrahman K., hakkında Sanayi Polis Merkezi’ne giderek şikayette bulundu. Yasemin Y., “Oğlum otistik olduğu için hislerini anlatamaz. Sürekli hareketli bir çocuktur. Oğlumu almaya 1 saat geç gitmiştim. Öğretmeni bana oyun odasına kilitleyip, yaptıklarını anlatınca şok oldum. ’Elimden bir kaza çıkacak yoksa, görmek istemiyorum çocuğu’ edi. Hatta ’Biraz fazla kaçırmışım’ diyerek dalga geçti. Nasıl yapar bir insan bunu, nasıl dayanır aklım almıyor” dedi.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    29.05.2011 14:37
    insanmısın sen?
    duygularını anlatamayan, hislerini dile getiremeyen bir çocuğa dayak ha.. tahammül edemiyormuş ..o çocuk sana nasıl tahammül ediyor? sen nasıl bir öğretmesin?