Haber365 Ana Sayfa » Spor » Olimpiyat Oyunları'nda Taciz Şoku!

Olimpiyat Oyunları'nda Taciz Şoku!

Olimpiyat Oyunları'nda Taciz Şoku!
31.01.2011 Pazartesi 10:16
Bu Habere 13 Yorum Yapıldı
Bu Haber 5335 Defa Okunmuştur
Oyunlar Köyünde görevli personelin Kanadalı bayan sporcuları taciz etmesi bomba gibi patladı!
25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nda önceki gece meydana gelen bir olay ortalığı karıştırdı.

Sporcuların kaldığı oyunlar köyünde ‘taciz’ şoku yaşandı. Erzurum’daki herkesin keyfini kaçıran olay önceki gece meydana geldi. Hadise’nin gönüllüler için verdiği konsere katılan Kanadalı bayan sporcular, daha sonra oyunlar köyüne döndü. Ancak buradaki görevlilerin ‘alkollü olmalarından cesaret alarak’ sporcuları taciz etmeleri Oyunlar Köyü'ne bomba gibi düştü.

Kanadalı sporcular, bu durumu derhal kafile sorumlularına aktardı. Sporcularından gelen bu şikayetle şok olan Kanadalı yetkililer, derhal organizasyon komitesinin kapısına dayandı.

KAMERA KAYITLARI TAKİPTE

Olayın bir an önce emniyete intikal ettirilmesini ve sorumluların gözaltına alınmasını isteyen Kanada kafilesi, “Eğer bunu yapmazsanız oyunları protesto eder, ülkemize döneriz” resti çekti.

Olayın büyümemesini için Kanadalı yetkilileri sakinleştirmeye çalışan organizasyon sorumluları ise derhal bir ‘kriz toplantısı’ yaptı. Olayın emniyete intikal etmeden çözüme kavuşması için çaba harcandığı, suçluların bulunması için Oyunlar Köyü'ndeki kamera kayıtlarının incelemeye alındığı öğrenildi.

Öte yandan Hadise konseri sonrası Oyunlar Köyü'ne alkollü olarak döndükleri belirtilen Türk Milli Takımı sporcularının ise akreditasyon kartları toplandı. Bazı Türk sporcuların ise gece 02.00’ye kadar diğer ülkelerden gelen sporcularla birlikte oldukları ve gece yarısı ikamet ettikleri bölüme geldikleri ifade edildi.

Kaynak: Htspor
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Toplam 1 Ziyaretçi, Ortalama 2 Puan verdi.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  31.01.2011 23:00
  İğneyi kendinize çuvaldızı Erzurumlulara batırın!
  Bu tür olaylar her şehirde olabilir.Bir iki tane kendini bilmez it-kopuğun böyle bir sarkıntılık yapmasını tüm Erzurumlulara yakıştırmak hangi vicdana sığar.Ne Dadaşlılığımız ne namusluluğumuz nede milliyetçi-muhafazakarlılığımız kaldı oldu olacak hepimizi şerefsiz ilan edin rahatlayın.Bir kaç gün sonra başka bir şehirde bir it kopuk yanlış bir şey yapsa o zaman da biz Erzurumlular bütün o şehirin halkını mi şerefsizlikle suçlayalım?
 • Misafir
  31.01.2011 22:21
  YOK ÖYLE BİRŞEY
  YALAN ARKADAŞLAR. YOK ÖYLE BİRŞEY.
 • Misafir
  31.01.2011 20:58
  KIŞ OLİMPİYATLARI
  Haberın tam dogrulugu bellı olmadan kulaktan kulaga yansılaması ne kadar dogru.Yarıca bunu kımse tasvıp edecek de degıl.Ama neden bunu on plana alındıgını anlamak ıstemıyorum.Ben bunda ART nıyet ararım.Bunu haber yapanlar medyayasunanların vatanseverlıklerınıde sorgularım.
 • Misafir
  31.01.2011 20:23
  olimpia
  kırk yılda bir olimpiyatlar ülkemizde düzenlenir,iki tane dangalağın yüzündende böyle adımız çıkar.ikincisi dadaşım diye övünen beylere,dadaş olan kişiler hiçmi hata yapmıyor,suç işlemiyor.biz kırk kişiyiz,birbirimizi biliriz.
 • Misafir
  31.01.2011 19:45
  BİR KİŞİ BİN KİŞİYİ YAKAR DEMİŞLER
  BİZ HANGİ İŞİMİZİ DOĞRU YAPTIK Kİ.
 • Misafir
  31.01.2011 16:41
  mert insanlar
  bir kişinin yaptığı bir şehire mal edilemez.her şehirde taciz var,insanlar duyarsız karışmıyor.benim bildiğim dadaşlar suçluyu bulup cezasını verırler bu dadaşa hastır.
 • Misafir
  31.01.2011 14:38
  bak sen şu kinci ukalalara...
  kıskananlar çatlasın olimpiyatlar erzurumda yapılıyor hemde çok hoş gidiyor (bir iki zibidi yüzünden erzurumu kötülemeye çalişanlar) hem de bal gibi .....
 • Misafir
  31.01.2011 13:19
  Siz merak etmeyin!
  Siz merak etmeyin o güvenlik görevlisi tespit edilir edilmez cezasını veririz. Onlar dadaş değildir. Lütfen sözlerinize dikkat ediniz! NOT: Olimpiyatlarda Türkiye' nin kirlenmemesi için lütfen bu haberi kaldırınız! Yoksa hakkınızda cezai işlem başlatılacaktır!
 • Misafir
  31.01.2011 12:19
  sözde muhafazakarlar
  ancak ikitane sözde kardeşleri olan gariban üniversite öğrencisi kürt gördüklerinde ancak ya allah bismillah allu ekber der ve saldırırlar sürühalinde linç etmeye çalışırlar bu seferde bayan sporculara saldırmışlar normal bence sözde müslümanlar.
 • Misafir
  31.01.2011 11:41
  utandım
  tamaiyle fiyaskoya dönüşen oyunların bitmesi dört göze bekliyorum birdaha ....