Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Öğretmenlere Müjde!

Öğretmenlere Müjde!

Öğretmenlere Müjde!
06.11.2013 Çarşamba 17:42
Bu Habere 7 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2574 Defa Okunmuştur
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, kasım ayında 1000 öğretmen ataması ve şubatta özre bağlı yer değiştirme işlemi yapılacağı müjdesini verdi.
Yusuf  Tekin, "Kasım ayı içinde, 9 Eylül'de atanıp başlamayan arkadaşların yerine atama yapacağız.

Bugün itibariyle tahminimiz 1000 (bin) civarında. Kesin rakam 9 Kasım'da belli olur." dedi.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, resmi Twitter sayfasından atama bekleyen öğretmenlere iki iyi haber verdi. Kasım ayında bine yakın öğretmen ataması yapılacağını belirten Tekin şunları söyledi: "Arkadaşlar iki konu üzerinde yoğun soru var. Çok kısa bir cevap vermek istiyorum. Kasım ayı içinde, 9 Eylül'de atanıp başlamayan arkadaşların yerine atama yapacağız. Bugün itibariyle tahminimiz 1000 (bin) civarında. Kesin rakam 9 Kasım'da belli olur. İkinci konu Şubat ayında özre bağlı yer değiştirme işlemi yapıp yapmayacağımız. Evet inşallah Şubat ayında özre bağlı yer değiştirme yapacağız. Bu kez il içinde mağdur olan arkadaşların mağduriyetlerini gidermeye çalışacağız. İl dışı için de başvuru alacağız tabiki, ama önceliğimiz bu kez il içi özre bağlı yer değiştirmeler."
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  08.11.2013 10:58
  güzel
  Sevindim arkdaşlarımız kardeşlerimiz adına ama ne olur bu işi parası ve tatili için yapacak olanlar kazanmasın çünkü onların öğrencilere bir yararı yok. Eğitim seviyemiz gittikçe düşüyor. Ayrıca devlet şu ek ders denen şeyi kaldırsın ve maaşları yükseltsin. Bu başka görevlerdede var harcirah, kırkdokuz vırt zırt gibi.
 • Misafir
  07.11.2013 23:11
  bu mu müjde
  1000 kişi atanacak 300 bin kişi bakacak ve bu müjde öyle mi
 • Misafir
  07.11.2013 14:12
  Canım öğretmenim.
  Bütün öğretmenlerimiz çok değerlidir. (istisnalar kaideyi bozmaz.) Size minnettarız. Sizler olumsuz yorumlara aldırmayın. Saygılarımla...
 • Misafir
  07.11.2013 09:08
  ÖĞRETMENLİK
  ELİ ÖPÜLESİ BAŞTACI YAPILASI BİR MESLEKTİR ÜLKENİN GELECEĞİNİ İNŞA EDEN BİR MESLEKTİR SERMAYESİ İNSANDIR VE BENCE EN KUTSAL MESLEKLERDEN BİRİDİR... ANCAAAKKK HAKKI İLE YAPAN İÇİN.BEN GÜNÜMÜZDE BU ŞEKİLDE BU ÖVGÜYÜ HAK EDECEK LAYIKI İLE MESLEĞİNİ YAPAN ÇOK AZ KİŞİ TANIYORUM BİR ÇOĞU İSE SADECE ZAMAN GEÇİRİP EKDERS GÜNÜNÜ VE MAAŞ GÜNÜNÜ BEKLEMEKTELER. YAZIIKKK..
  HAKKI İLE YAPANA HELAL OLSUN YAPMIYANDA KAHROLSUN ..
 • Misafir
  06.11.2013 23:30
  atayın
  atayın atayın diyen kişi senin çocuğuna biz ömür adıyoruz.analık babalık abilik ablalık yapıyoruz.sen 5 dk 1 tane çocuğuna tahhamül etmezken biz onlarcasını senelerce çekiyoruz..buraya yoru yapabiliyorsan o değerli öğretmenler sayesinde yazıyorsun...bilmeden iftira atmak yakışmaz insanoğluna...
 • Misafir
  06.11.2013 18:54
  Yorumcu
  Sen ne biliyorsun da konuşuyorsun ATAYIN ATAYIN diye kişi!Ben bir öğretmenim ve yan gelip yattığım bir gün olmamıştır. Öğretmen bir memurdur ve eve işini götüren tek memurdur. Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş. Bilmediğiniz içinde olmadığınız şeylere sırf muhalefet yapmak adına sallayıp durmayın. Acaba sen ne işle meşgulsün ne işe yarıyorsun bu hayatta diye sorarlar adama !
 • Misafir
  06.11.2013 17:56
  ATAYIN ATAYIN
  ATAYIN MEMURLARI ADAMLAR YAN GELİO YATSIN BEDAVA MAAŞ ALSIN OYUNUZ ARTSIN OH NE ALA ALLAH SİZE HESABINI SORACAK HİC SÜPHENİZ OLMASIN