Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Öğretmene Zam Müjdesi!

Öğretmene Zam Müjdesi!

Öğretmene Zam Müjdesi!
15.10.2012 Pazartesi 08:52
Bu Habere 42 Yorum Yapıldı
Bu Haber 7359 Defa Okunmuştur
Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen maaşlarına 550 TL'ye varan artış getirecek bir çalışma yapıyor. Öğretmenleri 4 kariyer basamağına ayıran çalışma ile zamlar kademeye göre olacak.
Hükümetten öğretmenlere müjde geldi. Maaşlara 550 TL'ye varan zam yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı çalışma ile öğretmenlik kariyer sistemi yeniden düzenleniyor. Buna göre; öğretmenlere 4'lü kariyer basamak sistemi geliyor.

BAŞBAKAN'A SUNULDU
Sistem, adaylık döneminden sonra öğretmen, uzman öğretmen, kıdemli uzman öğretmen (usta öğretmen) ve başöğretmen şeklinde uygulanacak. Öğretmenler 4 basamakta yükselebilecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulan düzenlemenin yasalaşmasıyla birlikte öğretmenler, yeni kariyer unvanlarına sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda 550 TL'ye varan zam alacak. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Grup Başkanı Ali Yılmaz, katıldığı bir sempozyumda, yeni sistemde uzman öğretmenlerin maaşında 200-250 TL'lik bir artışın hedeflendiğini belirtti. Yılmaz, kıdemli uzman öğretmenlere 250-450, başöğretmenlere de 450- 550 TL arasında zam amaçlandığını kaydetti. Yeni kariyer sisteminde ilk basamaktaki öğretmenlere de derecesine göre 60 TL'ye kadar zam gündemde.

KARİYER GEÇİŞLERİNDE SINAV YAPILACAK
Kariyer basamak geçişlerinde öğretmenler sınava tabi tutulacak. Sınavda özellikle mesleki yeterlilik ve kariyer ön planda olacak. Ancak yükselme, tek başına sınav odaklı olmayacak. Önceden yüksek lisans ve doktora yapmış olan öğretmenlerin, direkt basamak atlayıp atlayamayacağı ise henüz netlik kazanmamakla birlikte, onlar da sınava tabi olacak.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  16.10.2012 10:27
  ..
  öğretmen polis asker eğer yeterince zam alamıyorsanız sebebini söyleyeyim, sizde ona göre varsa sendikalarınıza yoksa iletebildiğiniz heryere iletin sizin zam almanızı engelleyen ve sayısal olarak size ortak olanlar resmen ama resmen belediyelerde yata yata 2200 tl ile 3000 tl arasında maaş alan memurlardır. amca dayı hatırına memur olanlardır. bunlar başka kurumlara kaydırılsında çalışma neymiş görsün. istifa eden edene alayı köyüne tarlasına gider. yatmaya alışmış çalışmak zor gelir. bu kesim sizin hakkınıza giriyor.
 • Misafir
  16.10.2012 07:03
  neyin peşindesiniz arkadaşalar
  zam alamayan iki kurum birbirine giriyor,herkes alsın kimsenin kimsenin zammında gözü olmaması lazım,ben bir polis olarak buraya yorum yapan,polis arkadaşları,bizim hakkımızdı falan laflarını kınıyorum,ve onlar adına utanıyorum,adamlar alsın bırakın,seslerini duyursunlar,birbirimizi karalamayla bir yere varamayız,herkese selamlar.
 • Misafir
  16.10.2012 03:10
  ...
  zavallı poliscik demiş ögretmen bunu diyen yazık ... ben ögretmen cocuguyum abimde ögretmen ama ben şükür rabbime polisim... psikoloji bölümü bıraktım ailevi sebeplerden dolayı polis oldum tekrar şükür... ve sen o poliscik diyebilecek kadar aşagılı psikolojisine girmis karakter yoksunu... ögretmen gibi kutsal meslek yoktur ama bi polisin calısma sartları hayati riski ve saymakla bitmeyen özlük hakkı olmadan calısmalar... karsılastırma bile herkes kendi yaptıgı işte usta... okuyamamıs falan diyorsun senin özel okula giremiyecegin bölümü bırakıp polis oldum ben aslanım... ve sen ve senin gibiler (eli öpülesi ögretmenleri saygıyla selamlıyorum ) ittir kaktır girmişsin belli ögretmenlige ne olacak kpss den cort sonra gel polis olucam diye yırtın ...binlerce polis var senin okudugunun üstüne doktora yapan... az ye de güvenlikçi tut o zaman kendine sıkıstıgın zaman aglama tamam.. ögretmenlere polislere selamlar olsun... herkes hakkını alsın
 • Misafir
  15.10.2012 23:35
  uzmanlık mı*
  alanında yüksek lisans yapmayanların uzman olmasına karşıyım .
  çünkü benim okulumda başka branştan sınıf öğretmeni olup ta yüksek lisans yaptı diye uzman olan arkadaş sınıfına söz geçiremedi berbat etti müdür tekrar 1. sınıfa verdi arkadaşı şimdi durum yine aynı ama buarada doktora yapıyor arkadaş bu gidişe baş öğretmen olacak başımıza ama sınıfına öğretmen olamayacak yine
 • Misafir
  15.10.2012 23:34
  her meslekte bulunur böyle zerzavatlar
  neyi paylaşamadınız kardeşim yine öğretmen -polis çatışmasına girdiniz anlamadım. sanki polise zam verdiğinde öğretmene vereceği paradan mı kesip veriyor yoksa öğretmene zam yaptım polis kenarda dursun mu diyorlar?
  hürra atlamışsınız birbirinizi karalamaya en çok karalayana bir dahaki toplu görüşmelerde zammı kapacakmış.
  lütfrn polis de öğretmen de seviyesiz yorum yapmayı . hher iki meslekteki arkadaşların da çok çalıştığını aldıkları parayı son kuruşuna kadar hak ettiklerini düşünüyorum bir öğretmen olarak.
 • Misafir
  15.10.2012 23:21
  İNANMAYIN
  Biz Polislere 20 yıldır özlük haklarında ve maaşlarda iyileştirme yapacağız diyorlar ama hiçbirşey yapmadılar sizde boşa ümitlenmeyin zaten Polis Öğretmen ve Akademisyenler hariç herkese zam yaptılar
 • Misafir
  15.10.2012 22:44
  zavallı poliscikler diyen aymaz
  polisin maaşını ve yaşantıısnı cekemeyen öğretmen arkadaşlar anten taksın. yorumları okudum üzüldüm. cocuklarıumız size mi emanet zavallı poliscik diyen arkaş senı gıbisini çook gördüm kuyruk acılarından geçilmez.yazıklar olsun ki bu sisteme senın gibi vicdan ve kalp enngellisini enaniyet garibesini çocuklarımıza örnek yapmış. şapkanı önüne koy adam ol. altı üstü öğretmensin vali değil.ben polisim çokda memmunum iş yapıyorum şükür rabbime.
 • Misafir
  15.10.2012 21:30
  Ne Sınav Ama
  Ben uzmanlık sınavına girdim. Muhasebe-Finansman alanından bir tek soru bile yokken, 59.9 ile sınavı kaybettim. Yani bana Edebiyat, Tarih, Sosyoloji, Felsefe gibi alanlardan soru sorulup, bunun değerlendirilmesi sonunda "Sen Muhasebe alanında Uzman olamazsın" diyen sınav sistemini ve bu sistemi getirenleri kınıyorum. Ya doğru dürüst sınav yapın, ya da kaldırın şu sınav saçmalığını. Alanımdaki bilgime güveniyorum ve alanımda sınava yapılırsa çok başarılı olacağıma inanıyorum. Sayın bakanlık yetkililerine duyurulur.
 • Misafir
  15.10.2012 19:37
  YAZIK Kİ NE YAZIK....
  ZAVALLI POLİSCİKLER BİLE
  başlıklı yorumu yapan arkadaşı bir öğretmen- polis olarak kınıyorum ve böyle öğretmenlerin olmasına yazık ki ne yazık diyorum....
 • Misafir
  15.10.2012 19:18
  zam mı :))))
  ben bu ay terfi ettim, ek maaş tablomda yazanları aynen yazıyorum.
  terfi,
  net ek gelir: 9,3 tl
  gelir kesintisi : 9,33 tl
  net ödenen : - 0,03 tl
  yaşasın terfi ettim. fazladan 550 lira mı almam gerekiyordu.