Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Öcalan'ı Özgür İstiyorsak...

Öcalan'ı Özgür İstiyorsak...

Öcalan'ı Özgür İstiyorsak...
22.04.2013 Pazartesi 14:46
Bu Habere 28 Yorum Yapıldı
Bu Haber 5875 Defa Okunmuştur
Gültan Kışanak'tan çözüm sürecini sabote edecek sözler: Öyle görkemli serhıldanlar (Başkaldırı) yapmalıyız ki, sayın Öcalan'ın eli güçlensin. Öyle direnişler sergilemeliyiz ki, anayasada Kürt halkının kimliği kabul edilsin.
BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Mardin'in Nusaybin İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen ve Bahar Şenlikleri'nin kapanış konserine katıldı.

Konser öncesi konuşma yapan Kışanak’ın sözleri sık sık ’Öcalan’ sloganı ile kesildi.

'BAŞKALDIRMALIYIZ Kİ, ÖCALAN'IN ELİ GÜÇLENSİN'

Kalabalığın sürekli Kürtçe ’Yaşasın başkan Apo’ sloganı atması üzerine Kışanak, "Bu sloganı yılarca alanlarda bıkmadan, usanmadan atınız. Sayın Abdullah Öcalan size, gençlere, kadınlara, Kürt halkına ve Ortadoğu’daki halklara sesleniyor; ’Gelin hep beraber özgürlüğe yürüyelim’ diyor. Kurtuluş sürecinin startını 21 Mart’ta Nevruz'da verdik. Bu mücadeleyi bugüne kadar getirdik. Kürt halk önderiyle, devlet müzakerelere başladı. Şimdi sıra bizde.

Öyle görkemli serhıldanlar (Başkaldırı) yapmalıyız ki, sayın Öcalan’ın eli güçlensin. Öyle direnişler sergilemeliyiz ki, anayasada Kürt halkının kimliği kabul edilsin. Anadilimizi, hakkımızı, hukukumuzu anayasaya yazdırma zamanıdır" dedi.

'ÖCALAN'I ÖZGÜR İSTİYORSAK...'

Abdullah Öcalan’ın tüm kadın ve gençleri bu mücadelede öncülük yapmaya davet ettiğini ifade eden Gültan Kışanak şöyle konuştu:

"Kürt gençlerine özel olarak ’Bu sürece öncülük edin, bu süreci siz omuzlayın’ diyor. Kürt gençlerini demokratik sürece uygun örgütlenme, bilinçlenme ve öncülük yapmaya davet ediyor. İmralı’ya Kürt kadınları adına şunu götürebilir miyiz; ’Kadınlar süreç için, öncülük yapmaya, bu yürüyüşü özgürlükle tanıştırmaya hazır’ diyebilir miyiz? Bu süreci en doğru anlayacak olan sizler, bu mücadeleyi buraya kadar getiren halkımızdır. Sizler direnerek kazanmayı çok iyi biliyorsunuz. Direnmeden hiçbir şey kazanılmıyor. Kürt halkı önderini, Sayın Öcalan’ı aramızda özgür istiyorsak; mücadeleyi daha yükseltmeliyiz. Bunu yaparsak, bu süreç sayın Öcalan ve Kürt halkının özgürleşeceği bir süreç olacaktır."

Konuşmaların ardından yöresel sanatçılar tarafından gece geç saatlere kadar Kürtçe şarkıların okunduğu konserler verildi.

 
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  23.04.2013 22:16
  tc kktc
  kolaymı ki topraklara cumhuriyet kurma kürtler hata kimde sayın tayip şehitler gaziler nelerdaha ki öteki tarafta nasıl hesap verirler ALLAH ınan aralarında kürtlerin hepsi deyil yalınız yardımcımız olsun ALLAH
 • Misafir
  23.04.2013 00:42
  27
  vay öyle teyzeye..... ermeniden zerduştan teyzemi olurmuş
 • Misafir
  22.04.2013 23:58
  doğru söylüyor
  teyzem doğru söylüyor öyle baş kaldırmalılarki bu uyuşuk türk te uyansın, ve tokadı koyunca dünya kaç buakmış öğretsin şımarıklara
 • Misafir
  22.04.2013 23:55
  AKP zorla Türkiye'yi böldürmeye çalışıyor...
  ...benden söylemesi... zemini oluşturdu buzamana kadar şimdide başımıza bela ediyor ben her zaman soruyorum: ne gerek vardı bu sürece, Kürtlerin varsa olmayan hakları ver, şunu istiyoruz bunu istiyoruz diyemesinler, işte bu... amacı ne AKP'nin? Bu süreçin altında çok büyük bir dolap dönüyor ama bizdeki yüzde 50% malesef kör ve sağır... Resimin tamamını göremiyor, veriyorlar eline göz boyama malzeme, alttan götürüyorlar esas işi... bakalım sonu ne olacak... inşallah olmazda, bunların hedefi Türkiye'ninde suriye gibi birbirine girmesi herhalde, öyle değilse bile bu işin ucunun oralara gitme potansiyeli çok yüksek...
 • Misafir
  22.04.2013 23:36
  Ne kürtü be
  elbet akp sizi çukura sokacaktır ülkeyi b** götürüyo diyenlere Bahçeli zamanında niye o kalleşi ipten aldı şimdi hangi yüzle çıkıp devlet teroristle pazarlık yapmaz mıy mıy mıy ne çabuk unuttular yaptıklarını
 • Misafir
  22.04.2013 23:30
  çok eskiden..
  uzun yıllar önce nüfuslarda roman vatandaşlarda kıpti yazardı ..yanlış uygulama olduğu için kaldırıldı..herhalde kendileri için nüfuslarına kürt yazılmasını istiyor..kimlik peşinde ya..
 • Misafir
  22.04.2013 22:51
  meraaklanmayın
  AKP hükümeti olduğu sürece herşeyi yaparsınız eminiz...
 • Misafir
  22.04.2013 21:56
  Hadi bakalım.
  Bu ülkenin evlatları daha ölmedi, vakti geldiğinde cephelerde savaşmasını da biliriz.
 • Misafir
  22.04.2013 21:20
  ali osman
  bişeyler yapmanıza gerek yok zaten akp dediklerinizi harfiyen yapıyor merak etmeyin,bu gidişle seçim zamanı iki partiden koalisyon bekliyoruz
 • Misafir
  22.04.2013 19:29
  Vakitsiz horoz.
  Kışanak!!!bir avuç kürd'ü karşında görünce bişeymi sandın?? biraz daha azıtırsanız 72 millet tepenize binecek bu millet sizden korkmuyor sadece sağ duyulu bir milletiz haberiniz ola!!!Peygamberimiz demişki- Kantura (Türk) size bulaşmadıkca siz kanturaya saldırmayın. Hadisi şerif.