Haber365 Ana Sayfa » Gündem » 'Öcalan Türk Bayrağı'nı Öptü İddiası

'Öcalan Türk Bayrağı'nı Öptü İddiası

'Öcalan Türk Bayrağı'nı Öptü İddiası
12.05.2012 Cumartesi 10:52
Bu Habere 11 Yorum Yapıldı
Bu Haber 10703 Defa Okunmuştur
Kabul edilen KCK iddianamesinde gizli tanık Bahar'ın KCK ile ilgili söyledikleri bir döneme ışık tutuyor.
Kabul edilen KCK iddianamesinde gizli tanık 'Bahar'ın "Öcalan yakalandığında Türk bayrağını öpmüştür. Sanki şimdiye kadar savaşan kendisi değilmiş gibi 'Türkiye Cumhuriyeti'ne kurban olurum' diyerek, kendisinin devletin adamı olduğunu söylemiştir. Bu görüntülerin neden paylaşılmadığını sorgulamamız gerekmez mi?" ifadeleri yer alıyor.

İstanbul'da, PKK tÖzel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Bilal Bayraktar tarafından hazırlanan ve İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen 800 sayfalık iddianamede, PKK terör örgütünün tarihsel gelişimine ve KCK'nın oluşumuna yer verildi.

Terör örgütünün şehir yapılanması KCK'nın basın komitesine yönelik yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede ifadesine yer verilen gizli tanık ''Bahar''ın, ''2004'ten sonra Öcalan ile avukatların görüştürülmesi, dağılma sürecine giren örgütü yeniden toparlattı. Görüşmeyi gerektirecek herhangi bir sebep yokken görüşmelere yeniden müsaade edilmesini anlamak için o dönemi sorgulamak gerekir'' dediği belirtildi.

Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Bilal Bayraktar tarafından hazırlanan ve İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen 800 sayfalık iddianamede, PKK terör örgütünün tarihsel gelişimine ve KCK'nın oluşumuna yer verildi.

ÖCALAN: TÜRKİYE CUMHURİYETİNE KURBAN OLURUM

İddianamede ifadesine yer verilen üst düzey KCK terör örgütü yöneticisi, gizli tanık ''Bahar''ın, 1999'dan 2004'e kadar ateşkes sürecinin yaşandığını belirterek, ''1999'da Mahmut Şakar'ın 'derinlerin' isteği üzerine dağa giderek PKK Başkanlık Konseyi ile görüşme yapması önemlidir. Öcalan, devlet yetkilileriyle yani askeri yapıyla görüşmekte ve onlardan çok memnun olduğunu üst seviyede gizlice dillendirmektedir. Hüseyin Yıldırım, Öcalan'ın Kürt sorunuyla ilgisinin, amacının, duygusunun olmadığını söylemişti. Bu çok bilinmez ama bence kamuoyunun artık öğrenmesi gerekiyor, Öcalan yakalandığında Türk bayrağını öpmüştür. Sanki şimdiye kadar savaşan kendisi değilmiş gibi 'Türkiye Cumhuriyeti'ne kurban olurum' diyerek, kendisinin devletin adamı olduğunu söylemiştir. Bu görüntülerin neden paylaşılmadığını sorgulamamız gerekmez mi? Yukarıda söylediği cümleler zaten örgütte deprem etkisi yaptı, yanında üç cümlesiyle birlikte bayrağı öpme görüntüsü çıksa, Öcalan'ı bugün kimse konuşuyor olmayacaktı'' şeklinde beyanda bulunduğu kaydedildi.

Gizli tanık ''Bahar''ın ifadesinde, ''derin devletin Öcalan'a sahip çıktığını, onu Kürtlerin gözünde sıfıra indirecek görüntüleri elinde koz olarak tuttuğunu ve derin yapının hiçbir zaman Öcalan'ı küçültmediğini, hep çözümün adresi olarak gösterdiğini'' söylediği belirtildi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  14.05.2012 23:56
  Vatandas
  Sevgili okur arkadaslar hatirlayanlar bilirki 70 lerde asala denen ismi ermeni örgütü ama nedense eylemleri avrupa kitasinda oluyordu genelde ve nasil olduysa asala silindi 1 ay yanlis anlamayin pesinden pkk cikti piyasiya ve asala nin bitisi esnasinda sag sol kavgalari cikmisti ayni silah önleye kadar sagci önleden sonra solcu katlediyordu alevi sunni davalari ha keza (kardes ) kavgalari yani nasil olduysa 80 ene gelindi ki 79 larda TÜRKiYe CUMHURIYETI parcalanima noktasina getirilmis ti o pasalar bunu bahane ederek ihtilali yaptilar ( kimler zemin hazirladi bunlara bakalim örgütler yada kardes kavgalari zaten cikiyor meydana ha su nuda sonradan duydum 170 Ton altin kayip demekki birileri cikar icin herseyi planlamis birakalaim kürdü türkü kardesim bunlar kilifi bicilmis minare calmalari tabi figüranda lazim bunlar icin cokta önemli deyil Kürtmüs Türkmüs yeterki zemin istedikleri gibvi olsun
 • Misafir
  14.05.2012 14:16
  misafir
  apo kim olursa olsun ister ermeni ister yahudi ister rum ister türk ister kürt aponun varlığı veya yokluğu kürt sorununu baskılayamaz apo olmasaydı belkide bu apoyu yüz sefer aratacak şahıslar liderler kürtlerin içinde çıkabilirdi bu liderler vasıtasıyla beklide ülkemizde şimdiye kadar iç savaş çıkmış milyonlarca insan ölmüş ve ülkemiz bölünmüş olabilirdi yani kürt sorunu varsa kendi liderinide çıkaracaktır.yaser arafat mandela basiev halid meşad vsvsvs gibi takıldık kaldık buraya adam halfetinin urfayamı antepemi bağlı olduğunu bilmiyor her şeyi ben biliyorum apo ermenidir bana inanın diyor apo ermeni ise bu kadar kürt onun peşine takılmışsa ;sözüm ona kürt olsaydı herhalde bütün kürt ve türkler de peşine takılırdı ne dersin dostum önçe git araştır etik değerler içinde bir şey söyle gerçek olsun doğru olsun bende sana inanayım bu cahilikle bu güzelim ülkemize yaptığınız zülüm artık yetmiyormu daha ne kadar insan ölsün istiyorsunuz
 • Misafir
  13.05.2012 13:03
  köpekten kurban olmaz
  eee herşey açığa çıkıyor neden resmi kıyafetliler içeri giriyor, neden intihar ediyor belli oluyor ihanetleri belli olacak diye...
 • Misafir
  13.05.2012 00:37
  yalaka
  ne işi var bu adamın ağzının bayrakta.bayrak kirlenmiştir.bu dünyada yalakalık yaparak günah çıkartabilir ama bakalım öbür tarafta ne yapacak.o ağız 50,000 insanın ölümünden sorumlu.
 • Misafir
  12.05.2012 19:39
  Misafir
  ondan kurban olmaz ki
 • Misafir
  12.05.2012 19:32
  Kürtleri Değiştirmek
  Eğer apo derin devletin adamı ise amacı kürtleri kendi kimliği olan Dini duygularından koparmaktır Din yerine ulusçuluğu ikame etmektir nasılki jöntürkler türkleri Dini duygularından kopardı ise jonkürtlerde aynı yoldan gitmektedir aponun hocası yalçın küçük zaten kürtleri ben laikleştirdim diyordur amaç bu toplulukları sekülerleştirmektir veselam.
 • Misafir
  12.05.2012 17:49
  ocalan turk bayragi
  o bayrak opulesi bayrak opecek tabi opsun ve basinin taci etsin herkes belki gunah cikartmak icin opmustur
 • Misafir
  12.05.2012 17:46
  kimi
  kimi kandırıyorsunuz yav yeter böyle haberler yapmayın artık
 • Misafir
  12.05.2012 15:29
  devlet adamymis yesinler
  apo ve apocular kurtlar vadisini cok izliyor galiba devlet adamiyim deyip polat alemdar gibi aklanmak istiyorlar yemezler apo idam edilsinnn
 • Misafir
  12.05.2012 13:00
  DOKUNAN YANAR
  BU KİTAPDA acıklamalı olarak bu gibi olayların tümü yazıyor. oyuzden o kitap toplatıldı. o yuzden yazarı tutukladılar. susturdular.. devlet denilen şey o kadarda masum değil. hemde hiç değil. bizlere tarih boyunca devletçi milliyetçi olmayı ögrettıler okuttular öyle yetiştik ögretmenızde babamızda mahalledekı bakkalımızda devletımız varolsun dedı kulagımızdan beynımıze yerlestı bu ıkı kelıme.... peki devletın bızden aldıkları ??? peki devletın bızı defalarca piyon olarak kullanması gittikçe köleleıstırmesi.... artık az çok farklı seyler okuyan ulusal basını farklı görüşlerını dinleyebılen ınsanlar aradakı farkı görebiliyorlar ama cok gec artık dokunan konusan karısan artık düşünen bile yanıyor... tüm medyada bunu ne yazıkkı desteklıyor...