Haber365 Ana Sayfa » Gündem » O Sınırda Neler Oluyor? Genelkurmay Açıkladı

O Sınırda Neler Oluyor? Genelkurmay Açıkladı

O Sınırda Neler Oluyor? Genelkurmay Açıkladı
06.10.2012 Cumartesi 13:57
Bu Habere 7 Yorum Yapıldı
Bu Haber 4590 Defa Okunmuştur
Genelkurmay Başkanlığı, Akçakale'deki sınır hattında sorumlu olunan bölgeden kontrolsüz ve yasa dışı giriş-çıkış yapılmadığını, bölgenin tamamen kontrol altında tutulduğunu bildirdi.
Genelkurmay Başkanlığı'ndan, Akçakale sınır hattındaki giriş çıkışlarla ilgili AA'ya yapılan açıklamada, Akçakale'nin meskun mahallindeki gümrük kapısından giriş ve çıkışların, Gümrük Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluğunda 18 Eylül 2012 tarihine kadar normal bir şekilde yapıldığı, gümrüğün bu tarihten itibaren giriş-çıkışlara kapatıldığı anımsatıldı.

Gümrük kapısı dışında olan yerlerin, sıkı bir şekilde kontrol edildiği vurgulanan açıklamada, 18 Eylül-05 Ekim 2012 tarihleri arasında, Türkiye'ye giriş teşebbüsünde bulunan bin 796 Suriye vatandaşının, sınır birlikleri tarafından usulüne uygun bir şekilde yurt içine alınarak, mülki makamlara teslim edildiği belirtildi.

Açıklamada, ''Bunun haricinde, sınır hattında sorumlu olduğumuz bölgeden kontrolsüz ve yasa dışı giriş-çıkış yapılmamaktadır. Sorumlu olduğumuz bölge tamamen kontrol altında tutulmaktadır'' denildi.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  07.10.2012 01:27
  misafir
  tunceli ovacıkta pkk ya pusu kuruyorsun 10 kişiden ancak 2 pkk lıyı öldürüyorsun bu nasıl pusu, gerikalanlar nasıl kurtuluyor hepsi temizlenmeliydi.
 • Misafir
  07.10.2012 00:19
  misafir
  sayın genel kurmay başkanı doğuda devlet yok pkk cirit atıyor yol kesip kimlik kontrolü yapıyor insanlara baskı yapıp haraç alıyor araçları ateşe veriyor. güvenlik güçlerinin can güvenliği yok yol güvenliği sağlanmadan seyahat edemiyorsun dağdaki eşkıya silahlarını bırakıp sırayla vadilerden inip çarşı iznine dahi çıkıyor tabi bunlar silahsız olduğu için güvenlik güçleri ateş edemiyor ateş ettiklerinde bizim saygıdeğer savcılar 30 yıldan dava açıyor. kimlik kontrölü yapamıyorsun araçları arayamıyorsun terörle mücadelede saygıdeğer başbakanına söyle gerekli yasaları çıkarsın nede olsa senin kankan bu yasalarla terörle mücadele olmaz hükümet oy uğruna bunca mehmetciğin şehit olmasına sebep oluyor yazıktır.
 • Misafir
  06.10.2012 23:50
  misafir
  ülkenin en güvendiği kurum dahi (güvenirliği kalmadı) yalan söylemeye başladı. herşey ortada adamlar sınırı yolgeçen hanına çevirdi ne arayan var ne soran sınırlar kontrol altında diyerek yalan sölüyorsunuz.
 • Misafir
  06.10.2012 22:32
  askerde yalan sıkmaya başladı.....
  ülke elden gidiyor kımse kımseyı kandırmasın kimsenın sınırları kontrol ettiği yok pkk yol kesiyor kımlık kontrolu yapıyor adam öldürüyor sınırlardan yapılan kaçakçılığın bini bin para yalana dolana hiç gerek yok
 • Misafir
  06.10.2012 20:58
  haberci
  ntv muhabiri reportaj yapıyor orada kaçakcılık yapıyorlar söyleyeceklerimi kesme diyor muhabirde yanından ayrılıyor
 • Misafir
  06.10.2012 15:35
  İnandırıcı değil...
  .
 • Misafir
  06.10.2012 14:11
  ...
  evet baya kontrol altında sınırlar, geçen gün gördük televizyonlarda, gelen geçenin haddi hesabı yok. millet tel örgüleri kesmiş, bildiğiniz çarşı pazar içersindeki gibi elinde el arabaları filan sınırı geçiyorlar. artık yalan atmayı bırakın !!