Haber365 Ana Sayfa » Gündem » ÖSYM'de Yumruklu Kavga İddiası

ÖSYM'de Yumruklu Kavga İddiası

ÖSYM'de Yumruklu Kavga İddiası
29.03.2012 Perşembe 10:01
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 415 Defa Okunmuştur
ÖSYM'de yumruklu kavga yaşandığı öne sürüldü. Kavganın, ÖSYM Başkanı Ali Demir'in makam odasının bulunduğu 2'inci katta meydana geldiği belirtildi.
Vatan gazetesinin haberine göre, bu hafta sonu yapılacak YGS öncesi Başkanlık katında yaşanan kavga kurum içinde şok etkisi yarattı.

Geçtiğimiz hafta 22 Mart Perşembe günü ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir’in makamının olduğu 2. kattaki kavga ÖSYM Başkanı’nın Özel Kalem Müdürü Atila Kasap ile ÖSYM Şube Müdürü Tayyar Bahar arasında yaşandı ve Başkan Ali Demir ve başkan yardımcılarının odalarından çıkarak olaya müdahale etmesiyle bitti.

MÜDÜRLER KAVGA ETTİ İDDİASI

Özel Kalem Müdürü Atila Kasap’ın kavga ettiği Tayyar Bahar’ın eşi Sevda Bahar’ın Özel kalem müdürlüğü sekreteryasında çalıştığı ve Atila Kasap ile bir süredir bazı konularda anlaşmazlık yaşadığı için tartışma çıktığı öğrenildi.

İddiaya göre Sevda Bahar, Atila Kasap ile tartışmalarını Şube Müdürü eşi Tayyar Bahar’a anlattı. Tayyar Bahar da konuşmak için Kasap’ın odasına geldi. Aynı zamanda ÖSYM’de Şube Müdürü olan Tayyar Bahar’ın Kasap’ın yanına giderek tartışmaya başlaması üzerine kavga büyüdü ve bir anda yumruklaşmaya dönüştü.

KORUMALAR DEVREYE GİRDİ

Kavganın büyümesi üzerine sesleri duyan Başkan Ali Demir ile başkan yardımcıları Ercan Öztemel ve Ömer Pekşen de odalarından çıkarak olay yerine geldi. Bu esnada Prof. Demir’in koruması ve başkanlık katında bulunanlar Bahar ve Kasap’ı ayırdı. Kendi odasına kadar gelerek Bahar’ın saldırdığını iddia eden Kasap, “İstifa ediyorum” diyerek ÖSYM’den ayrıldı.

İstifası kabul edilmeyen Kasap’ın 30 günlük izne çıkarıldığı ve Başkan Demir’in de geri dönmesi için ricacı olduğu öğrenildi. Kavganın diğer tarafı olan Bahar’ın ise ÖSYM’nin merkezinden Çetin Emeç’teki binada bulunan bürosuna gönderildiği ifade edildi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    29.03.2012 10:58
    ÖSYM..
    ACABA NEYİN KAVGASI...SINAV YAKLAŞTI...SORU KAVGASI OLMASIN...