Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » 'Noel Baba'yı Bıçakladılar!

'Noel Baba'yı Bıçakladılar!

'Noel Baba'yı Bıçakladılar!
31.12.2010 Cuma 12:02
Bu Habere 5 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2572 Defa Okunmuştur
Öğrenciler, İstanbul Üniversitesi önünde, Enam Suresi'nin 162'nci ayetini okuyarak, temsili şişme Noel Baba'yı bıçakladı
Yılbaşı kutlamalarına karşı olduklarını söyleyen Anadolu Gençlik Derneği'ne üye bir grup üniversite öğrencisi, İstanbul Üniversitesi önünde, Enam Suresi'nin 162'nci ayetini okuyarak, temsili şişme Noel Baba'yı bıçakladılar.

İNANÇLARIMIZA TERS
İstanbul Üniversitesi ana binası önünde toplanan Anadolu Gençlik Derneği’ne üye 20 üniversite öğrencisi, bir basın bildirisi okuyarak, yılbaşı kutlamalarını kınamak ve güçleri yettiğince kutlama adına yapılanların inançlarına ters olduğunu haykırmak istediklerini söylediler.

Grup adına basın bildirisini okuyan üniversite öğrencisi Güven Gündüz, besmele çekerek başladığı konuşmada, yılbaşı kutlamalarının Müslümanlar arasında özel bir öneme sahip olmasını anlamanın güç olduğunu söyledi. Gündüz, “Yılbaşı kutlamaları Batı'nın ifsad edici kültür emperyalizminin Müslümanları ned ederce etkilediğinin bir göstergesidir. Müslamanlar üzerinde kuşatıcı bir etki yapan Batı, Müslüman toplumları öz değerlerinden uzaklaştırırken kendi köhnemiş değerleri ile bizi kendimize yabancılaştırma gayretini sürdürmektedir” dedi.

HADİSLİ AÇIKLAMA
İslam dininin kılık kıyafetten, saç ve sakala kadar bütün şekli unsurların, diğer din mensuplarında farklı bir kimlikte oluşmasını istediğini ifade eden Gündüz, “Temelde Pagan kültürüne ait Hristiyan Batı tarafından sahiplenilmiş bir geleneği helal dairesinde benimsemek kabul edilebilir bir durum değildir. Peygamber efendimiz’in özellikle vurguladığı ‘kim bir millete benzemeye çalışırsa o da onlardandır’ ve ‘bizden başkasına benzemeye çalışanlar bizden değildir. Yahudilere ve Hristiyanlara benzemeyin’ hadislerinde benzeşmenin inançlarımız anlamında ne kadar sıkıntı doğurabileceğini bize ifade etmektedir. Noel adı altında tertiplenen ve kendi inanç ve kültürümüzle hiçbir alakası olmayan bu çılgın kutlamalara bir Müslüman bireyin teveccüh etmemesi gerekir” diye konuştu.


AMAÇ PARA KAZANDIRMAK
Yılbaşı gecesinin Hz. İsa’nın doğum gecesi olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığını öne süren Güven Gündüz, Noel’in dağılmış ve dinlerinden kopmuş Hristiyanlar için tekrar bir heyecan oluşturmak amacıyla yaygınlaştırıldığını ve hediyelik eşya sektörüne para kazandırmak amacı taşıdığını söyledi.

TEMSİLİ BIÇAKLAMA
Basın bildirisinin okunmasının ardından öğrencilerden biri, grup Enam Suresi’nin 162’nci ayetini Türkçe olarak okurken, yüzünü sprey ayakkabı boyasıyla boyadığı şişme Noel Baba’yı çakıyla temsili olarak bıçakladı.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
beyazıt   meydan   eylem   noel   baba   bıçaklama   insan   yaşam  
Bu Habere Oy Verin
Toplam 1 Ziyaretçi, Ortalama 1 Puan verdi.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  01.01.2011 04:20
  "bıçaklamadık"
  haberin bu şekilde sunulması üzücü... biz onların noel babalarını bıçaklamadık...

  sadece bir "balonu" söndürdük.

  haberin bu şekilde verilmesi aynı doğan medyasını hatırlatıyor, ayıp.
 • Misafir
  31.12.2010 16:16
  İŞTE BU
  Batılıların bizm dinimize hakaretlerinin yanında bu çok masum kalıyor
 • Misafir
  31.12.2010 14:17
  misafir
  hiç gerek yok gençler,bırakın millet kendine ait önemli günleri kutlasın onlar senin kurban bayramına karışıyormu,türkiyenin gençliği artık bu konuları aşmalı,hele kuranı böyle konularda kullanmayın,kim olursanız olun karışıklık çıkartıp ortalığı karıştıranların her zaman karşısında oluruz,dikkatle duyrulur.
 • Misafir
  31.12.2010 13:32
  İNSAF
  BU KADAR YOBAZLIK OLURMU BU ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ KADAR BAĞNAZ YOBAZ AYKIRI BİR DERNEK GÖRMEDİM HERŞEYİ KENDİLERİNE YONTUYORLAR işleri güçleri provakasyon yaparak nemalanmak SİZE NE YAHU ADAMLAR KUTLAR KUTLAMAZ NOEL BABA GELİR GELMEZ ONLAR YILBAŞI KUTLAYINCA SİZ DİNDENMİ ÇIKIYORSUNUUZ SİZENE SİZ BAKIN İŞİNİZE KRALDAN FAZLA KRALCI OLMAYIN BU ÜLKEDE DİYANET VAR SİZ KİM OLUYORSUNUZ
 • Misafir
  31.12.2010 12:57
  tebrik ediyorum
  duyarlılıklarından ötürü anadolu gençlik derneği üyesi üniversiteli gençleri tebrik ediyorum