Haber365 Ana Sayfa » Magazin » Muhteşem Yüzyıl Bitiyor mu?

Muhteşem Yüzyıl Bitiyor mu?

Muhteşem Yüzyıl Bitiyor mu?
13.10.2011 Perşembe 13:38
Bu Habere 23 Yorum Yapıldı
Bu Haber 17545 Defa Okunmuştur
Çarşamba gecelerinin tartışmasız reyting birincisi Muhteşem Yüzyıl, geçen sezon adından en çok söz ettiren dizisi oldu. Bu sezonun ilk haftalarında da tacı elinde bulunduran dizi reytinglerde açık ara öndeyken şimdi rakiplerinin nefeslerini boynunda hissediyor... Peki ama neden?
Çarşamba gecesi seyirciyi ekrana kitleyen Muhteşem Yüzyıl sezonun başında ilk darbeyi başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Buğra Gürsoy'un paylaştığı Kuzey ve Güney dizisinden yedi. Güçlü bir projeyle ekrana gelen Kuzey Güney ilk hafta Muhteşem Yüzyıl'ın karşısında duramadı.

Reytingler Hafta Hafta Düştü...


İlk hafta reytinglerde fark atasa da özellikle dün akşam Kuzey ve Güney arayı kapattı. Genç kızların Kıvanç'a düşkünlüğü, aralara fazla reklam alınması, reyting uğruna hikayeden uzaklaşılması ve dizinin çok ağır ilerlemesi izlenme oranlarındaki düşüşün herkes için farklı sebepleri olabilir.

Kıvanç'ın Baklavalarına İlgi Büyük

Başrollerini yakışıklı erkek, güzel kadınların paylaştığı diziler her zaman popüler olmaya aday diziler olmuşlardır. Ama Kıvanç varsa, o dizi zaten popülerdir. Kuzey ve Güney dizisi daha yayına başlamadan Kıvanç'ın hazırlıkları ve yaşadıkları magazin gündemini her daim meşgul etti. Herkes Kuzey'in vücudunu, serseri yanını daha dizi başlamadan takip edilmeye başlandı. Kulaktan kulağa dolaşan haberler Muhteşem Yüzyıl'ın karşılaştığı tehlikenin ilk işaretleriydi.

Ağır Aksak Sahneler, İlerlemeyen Hikaye

Genelde en büyük eleştiriyi alan kısım hikayenin çok yavaş ilerlemesi ve bitmek bilmeyen saray içi yürüyüşleri oluyor. Sultan Süleyman'ın bir yerden bir yere gidişi etkili bir müzikle yarım dakikaya kadar verilmesi seyirciyi sıkmaya başladı. Reklam almayan bir bölümü düşünürsek bu ciddi bir zaman tutuyor.

Gerçekten Uzak

Reyting uğruna magazinsel bir bakış açısı getirilen hikayeler geçmişle çeliştiği için tepki toplamaya başladı. Bu konuda sesler yükselmeye başladı.

Sorun sizce nedir bilinmez ancak, Kuzey Güney'in Sürükleyici hikayesi, Muhteşem Yüzyıl'ın iki üç dakikaya yayılan sahnelerini geçecek gibi gözüküyor.Kaynak: Haber365 / Özel
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Toplam 6 Ziyaretçi, Ortalama 8.5 Puan verdi.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  15.10.2011 17:25
  kurgu olduğunu zaten biliyoruz
  bu dizinin kurgu olduğunu zaten biliyorum, ama benim anlatmaya çalıştığım, bu dizinin başlamasının başlı başına bir hata olmasıdır. çünkü olaylar sapıtılıyor. insanlar tarihi yanlış öğreniyor diyorum, siz ne diyorsunuz. haksız olduğumu da düşünmüyorum ayrıca. bu dünyada sırf bilinçli insanlar yaşamıyor. sizin bizim gibi insanların, az çok ansiklopedilerden, tarihi belgelere dayalı kitaplardan hanedan üyeleri hakkında bilgimiz var. ama elin fakiri fukarağası, cahili kitap okumayanı ne yapsın? diziye bakıyorlar, televizyon izliyorlar. ''ah bu süleyman da amma kadınla yatıp kalkıyor.'' dan tutun, artık nerdeyse kemiklerinden dahi eser kalmayan insanların arkasından küfür yağdırılmaya başlandı. neden peki? belki de yapmadıkları şeyler yüzünden suçlandıkları için. yazık günah değil mi? ölmüş insanların günahına giriyorlar. diyorum işte hataydı bu dizi. tez zamanda bitsin de , kurtulsun insanlarımız bu yanlış tarih bilgilerinden. onun yerine alsınlar ellerine kitap okusunlar.
 • Misafir
  14.10.2011 09:34
  Azerbaycandan da izliyorum
  Ben bir azeriyem amma yene de Muhtesem Yuzyila bakiyorum sonuna kadar da Muhtesem Yuzyil kadrosunun Arxasindayam...
 • Misafir
  14.10.2011 02:42
  pasazade
  KAİNATIN EFENDİSİNİN (S.A.V) ÖVGÜSÜNE MAZHAR OLMUŞ.. TARİHİNDE 125 DEVLET 16 İMPARATORLUK KURMUŞ...5.000 YILLIK TARİHİNDE 50 YIL TUTSAK KALMIŞ 50 YILDA 250 AYAKLANMA YAPMIŞ...KORKUSUNDAN BİNLERCE KİLOMETRE DUVAR ÖRÜLMÜŞ... ... KARADAN GEMİLER YÜRÜTMÜŞ ÇAĞ AÇIP ÇAĞ KAPATMIŞ... DÜNYAYA BOYUN EĞDİRMİŞ....ÖLDÜ DENDİĞİNDE DİRİLMİŞ...ÇANAKKALEDE YEDİ DÜVELİ DENİZE GÖMMÜŞ BIR MILLETIN ZEVK-I SEFA ICERISINDE BIR HAYAT SÜRDÜGÜNÜ KALEME ALAN BIR YAPIMI IZLEME VE IZLETME ZIHNIYETI OLAN INSANLARIN ZATEN YAPTIKLARINDAN VE YAPACAKLARINDAN HAYIR GELMEZ... BASLAMASI DEGIL DÜSÜNÜLMESI BILE BIR HATAYKEN NASIL OLURDA BUNCA REITING DENEN IZLENME SAYACINDA BIRINCI GELIR, O DA AYRI BIR MESELE...
 • Misafir
  14.10.2011 02:00
  Birde buradan bakın
  Kuzey güney dizisinde Kıvanç oynuyorsa Muhteşem yüzyıldada Burak Özçivit oynuyor :)
 • Misafir
  14.10.2011 00:11
  HÜRREM DİZİSİYMİŞ
  MİLLET GEÇMİŞİNİ O ŞANLI TARİHİNİ HÜRREM DİZİLERİNDEN ÖĞRENECEĞİNE, Bİ KİTAP AÇIPTA OKUSA ŞİMDİ BU HALLERDE OLMAZDIK
 • Misafir
  13.10.2011 23:16
  Reytinglere bakın Muhteşem Yüzyıl Kuzey Güneyin Önünde
  Muhteşem yüzyılı eleştirenlere söylüyorum.Reytingler bakın Muhteşem yüzyıl açık ara farkla Kuzey Güneyin üstünde.Ayrıca tarihi saptırıyorlar diyorsunuz dizinin en başındaki yazıyı iyice okuyun öyle konuşun "Bu dizi tarihten ilham alınaranak kurgulanmıştır" diyor.Kurgulanmıştır ne demek anlarsınız.Muhteşem Yüzyıl süper bir dizi üstüne tanımam
 • Misafir
  13.10.2011 21:24
  bitsin artık şu dizi...
  ya allah aşkına bitsin artık şu muhteşem yüzyıl. başta çok seviyordum, ama meral okay denen senaristin saçmalıkları artık yetti yani. tarih tarihlikten çıktı sayelerinde. hürrem sultanı melek günahsız bir insan gibi göstermekmiş, yok şuymuş buymuş ... saçmalığın daniskası yani. reyting uğruna yapılan yanlışlarla insanların beyinleri yıkanıyor. osmanlı tarihi, kanuni sultan süleyman han dönemi yanlış anlatılıyor. iş sapıtılıyor, abartılıyor. bu dizi başlı başına bir hataydı. TARİHİ KONULARDAN DİZİ YA-PIL-MAZ !
 • Misafir
  13.10.2011 19:39
  TARİHTE BİTER DE.....!
  DİZİDE NEDEN BİTMESİN ? SANAL'INIMI İSTİYORDUNUZ ?
 • Misafir
  13.10.2011 19:10
  ftma.
  kıvanç bncede joseph morgan'a bnziyo..:D ayrıca diziler aynı günde die nie kıyasalama yapıolar ki iki farklı senaryo oyuncular desen öle bnce saçma olmuş böle yapmaları. sonuçta iki dizide başarılı yapım ve izlenio.
 • Misafir
  13.10.2011 18:51
  domino
  muhteşem yüzyılda dizimi bi kaç hafta ya günü değişir kuzey onuda indirir aşağa :))