Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Mesut Yılmaz'dan Yeni Açıklama

Mesut Yılmaz'dan Yeni Açıklama

Mesut Yılmaz'dan Yeni Açıklama
27.12.2011 Salı 11:04
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2376 Defa Okunmuştur
Yaptığı açıklamayla Yunanistan'ı ayağa kaldıran eski başbakanlardan Mesut Yılmaz yeni bir açıklama daha yaparak, sözlerinin yanlış anlaşıldığını öne sürdü.
Mesut Yılmaz, bazı gazetelerde yayımlanan ve kendisine atfedilen sözlerle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

''Konu tamamen bir yanlış anlamadan kaynaklanmaktadır. Sayın Enver Aysever ile yaptığım bir telefon görüşmesinde devlet sırrı kavramının hangi hallerde geçerli olduğu sorusu üzerine bunun münhasıran dış politika konularıyla ilgili olduğu, örneğin 90'li yıllarda Ege sahillerimizde meydana gelen orman yangınlarının Yunan gizli servisiyle ilişkili olduğuna ilişkin değerlendirmelerin, bu bilgiler kanıtlanmadıkça yayınlanmasının dış politikamız açısından sakıncalı olacağı ifade edilmiştir. Anlaşılacağı gibi olay Yunanistan'daki değil Türkiye'deki orman yangınlarıyla ilgilidir.

Bu kapsamda örtülü ödenek konusu hiç söz konusu olmamıştır. Esasen haberin başlığıyla içeriği karşılaştırıldığında da bu açıkça görülmektedir. Yanlış değerlendirmelere mahal vermemek için bu hususu kamuoyunun bilgisine sunarım.''


Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    27.12.2011 17:00
    misafır
    böylelerı nasıl başkan yaptılar