Haber365 Ana Sayfa » Ekonomi » Memura Zam Geliyor!

Memura Zam Geliyor!

Memura Zam Geliyor!
07.10.2011 Cuma 09:47
Bu Habere 12 Yorum Yapıldı
Bu Haber 7365 Defa Okunmuştur
2.5 milyon memurun yakından takip ettiği ve bu yıl ilk kez uygulanacak toplu sözleşme sürecinde önemli bir adım atıldı.
Çalışma Bakanlığı ile memur sendikaları arasında yürütülen görüşmeler tamamlandı.

Takvim'in haberine göre 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikası Kanunu'nda, toplu sözleşmeye yönelik önemli değişiklikler yapılacak.

Değişiklik getirecek olan yasa tasarısına son şeklini ise Bakanlar Kurulu verecek.

SENDİKA HAKKI

Bu sürecin ardından Kasım ayının sonuna doğru sendikalarla hükümet, bu kez zam pazarlığı için masaya oturacak.

Sözleşme, işçilerde olduğu gibi iki yıl geçerli olacak.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik'in başkanlık ettiği son toplantıda memurların stajyerlik döneminde de sendikalı olması kabul edildi.

Tasarı ile sendika üyeliği yasağının kapsamı daraltılacak.

100 ve daha fazla kamu görevlisinin çalıştığı işyerlerinde yöneticiler de sendikalı olabilecek.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Toplam 3 Ziyaretçi, Ortalama 8 Puan verdi.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  15.10.2011 22:02
  ..
  memurum ve hafta içi mesaisi aynı kalsın ama cumartesileri de tam gün çalışalım, bu ülkede haftada 2 gün tatil çok. ülkemiz için 1 gün fazla çalışalım. ücret artışı olmadan ben razıyım. memurluk en rahat meslek. özel sektörü ve esnafı ve işçileri düşünürsek memurluk paşalık. kısmetmiş olmuşum yoksa özelde 1200 tl.ye canımız çıkardı. bizim gibi memurlar gerçekten işinin kıymetini bilsin. hakkını versin. çünkü hakkımızı fazlasıyla alıyoruz. haftada 1 gün ülkemize çalışmışız çok mu. düşünürsek bu ülke bize neler vermiyor ki. elimizi vicdanımıza koyalım.
 • Misafir
  08.10.2011 01:51
  memleket
  değerli kardeşlerım yorumları okuyorum herkes kendidıkıntından şikayetçiülkemizde herkes banaverin dıyor türkhalkında bir hastalıkvar önçe azolsun razı azıbulunça olmaz efendım hakkım yendı haram olsun olmaz bana göre herkes işiniyapmalı adaletlıolmalı konuya hakım olmadan eleştiriden uzakolmalı bu ülkede askarı üçdetli vs işsiz insanlar açaba ısyanmı etmelı oişiz kardeşlerım ınanın budevletın ekmeğını yıyıpde sızlananlar kadar dert yanmıyorlar na mutlu işşiz vs asgarı üçret karşilığında ve karşilıkbeklemeden bu vatana hızmet edenlere saygılar
 • Misafir
  07.10.2011 20:44
  -----
  sayın misafir... üniversite mezunusun ama ön yargılı ve cahilce konuşuyorsun il, ilçe ve beldelerde yapılan tüm hizmetlerin Belediye çalışanlarınca yapıldığının farkında değilsin siz memur olsaydınız o zamanda işçilerimi göz önüne alacaktınız onların yaptıklarınımı tenkit edecektiniz. kimse kimsenin kazandığında gözü olmamalı her kesimin kendine has işleri vardır. hiç bir memurun stayjer öğrenciden bir şeyler öğrendiğinide sanmıyorum. kendinizi fazla büyütüyorsunuz. sizin emekçi olduğunuzdanda şüpheliyim.
 • Misafir
  07.10.2011 18:16
  ..
  verin verin yata yata 2 bin.tl maaş alan memura daha ne vereceksiniz. belediyelerde resmen yatıyorlar. belediyelerde ki memurlar diğer kurumlara kaydırılsın da nasıl çalışıyorlar görsünler. emeklisi gelmiş memur yanındaki lise stajerinden iş öğreniyor. 2 bin. tl de maaş alıyor yazık günah be. ben 657 liyim devlet bana bakmak zorunda diyor. mantığa bakın. sabah 8 akşam 5 bir işe el sürdükleri yok. akara makara yat akşam olsun ayın 15'i gelsin maaş alalım. aynen çalışma zihniyeti bu. ben üni. mezunuyum işçiyim yeminle en az 3 memurun yaptığı işi yapıyorum 1300 tl. alıyorum. Allah bereket versin. memurdan 2 kat fazla vergi ve 2 kat fazla ssk primi ödüyorum. yatan memurada ona haybeden zam veren devletede hakkım haram olsun. şikayet etsen hepsi memur kimi kime edeceksin birbirlerini kolluyorlar. müfettiş gelse çay içer yemek yer gider. belediyelerden memurları alın lütfen. hakkımız kalıyor. işçinin hakkını, vatandaşın hakkını gasp ediyorlar. çoğu kazanç kalemleri vergi dışı işçi her kalemden vergi ve ssk ödüyor. bu kadar ayırımcılık olmaz. benden fazla çalışıp iş üretse gam yersem ne olayım ama incelensinler herşey görünür zaten. bir de işçi 3 kuruş ikramiye alacağı zaman resmen gözleri kalıyor. geç o zaman işçiliğe git dışarıda çalış diyorsun olmaaaz çalışamam diyor alışmış yatmaya. o zaman ne konuşuyorsun diyorsun yine üste çıkıyorlar. Allah ıslah etsin bunları. belediyelerdeki bu yatma düzenine bir son verilsin. yetkililere duyurulur. aslında öğretmen doktor asker polis dışında devlet memurluğu kaldırılmalıdır. bu fikrimde iyice analiz edilsin. bir devletin 2 milyon çalışanı olmaz.
 • Misafir
  07.10.2011 18:07
  bizi unutmayın.
  Biz kim miyiz devlete ömrünü veren emekliler. Senelerce seve seve bu devlete hizmet ettik,ama unutulduk galiba.Bize ne sendikalar ne de bakanlığımız sahip çıktı.Sahip arıyoruz.Saygılar...
  Bir Garip Eğitim Neferi
 • Misafir
  07.10.2011 15:18
  memur emeklisine zam yokmu?
  geçmişte akp.tarafından emeklilerin bütün gasp edilmiş haklarını geri istiyoruz.
  iadei itibar emekli memura verilsin.
  o günden bu yana da kayıp hakları ve gaspedilmiş hakları geri verilsin.
  ....
 • Misafir
  07.10.2011 14:33
  tabi tabi
  elektriğe doğalgaza gıdaya gelen zamları nekadar telafi edecek bu zam...bu arada memurlarımız yine iyi maaş alıyorlar.peki asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızı düşünen var mı ? birileri nasıl yetmiyor diyorda aldıkları maaşları az buluyorlar...
  TÜRKİYE :
  Kişi başı milli geliri: 10.000 $.
  Milletvekili maaşı: 5.600 $.
  Yan ödeme: Harcırahlı.
  Emeklilik: Yaş sınırı yok.
  Çifte emekli geliri var.
  Maaşın milli gelire oranı: % 56
  Sosyal haklar:
  2 yılda emeklilik hakkı
  Emekli olunca ömür boyu ayda 6 milyar TL maaş
 • Misafir
  07.10.2011 14:22
  zam
  bu zamdan emekli memurlarda yararlanacakmı memura verilen zam,dan emeklimemurda yararlanıyordu şimdiki bu zamdan yararlanabileceklermiacaba.
 • Misafir
  07.10.2011 14:11
  YÜZDE BİRE DEVAM
  YÜZDE BİRE DEVAM
  NE VERECEK SANIYORSUNUZ

  YEŞİL KARTLARA
  VIP YATAK VERİYOR
 • Misafir
  07.10.2011 12:28
  refere
  hadi bakalım.referandumda malum medyanın ağzına pelesenk ettiği bu durum bakalım ne kadar gercek olacak.kim sahtekar kim namuslu goreceğiz.uzlaştırma kurulu son sozu soleyecekmi yoksa yine bakanın başbakanın dudaklarınamı bakacağız