Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » MHP'nin Kesinleşen Belediye Başkan Adayları

MHP'nin Kesinleşen Belediye Başkan Adayları

MHP'nin Kesinleşen Belediye Başkan Adayları
26.09.2013 Perşembe 14:44
Bu Habere 5 Yorum Yapıldı
Bu Haber 3410 Defa Okunmuştur
MHP, 200 belediye başkan adayını belirledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, pazar günü açıklayacak.
 MHP, il ve ilçelerde seçim yarışına gireceği 200 belediye başkanını kesinleştirdi. Kesinleşen iller arasında, Ankara, Mersin, Adana, Antalya gibi Büyükşehirler de bulunuyor. 

Hürriyet'in haberine göre MHP'nin kesinleşen 200 belediye başkan adayı, Pazar günü Ankara Arena'da düzenlenecek toplantı ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından resmen kamuoyuna açıklanacak. Arena'daki organizasyona 100 bine yakın kişinin katılması bekleniyor.

Belediye başkan adayları, MHP Genel Merkezi'nde oluşturulan 5 kişilik komisyon tarafından belirlendi. Son onayı ise Genel Başkan Bahçeli verdi.

İŞTE KESİNLEŞEN ADAYLAR

MHP'nin kesinleşen adayları arasında en çok dikkat çeken Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı. MHP, Ankara Büyükşehir'de yarışa, Ankaralı Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ile girecek.

Parti, Ankara ilçelerde ise Gölbaşı ve Etimesgut'ta mevcut MHP'li belediye başkan adayları ile devam edilecek. Bu çerçevede Gölbaşı'nda Yakup Odabaşı, Etimesgut'ta ise Enver Demirel, 2014 yerel seçimlerinde yeniden aday olacaklar.

Ankara'da "tüm ilçelerde Ankaralı adaylar" sloganıyla yola çıkan MHP, Keçiören'de ise flaş bir isim üzerinde çalışıyor. Bu çerçevede, Keçiören eski Belediye Başkanı Turgut Altınok'un yeniden Keçiören'den aday gösterilmesi için çalışmalar sürüyor.

ADANA'YA CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI

MHP, Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ise Ceyhan'daki mevcut MHP'li Belediye Başkanı'nı aday gösterecek. Adana Büyükşehir için MHP adına yarışa girecek olan ismin Hüseyin Sözlü olması kesinleşti.

MERSİN'E TARSUS BELEDİYE BAŞKANI

MHP, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise, Tarsus'taki mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı aday gösterme kararı aldı.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, Kemal Çelik, Kütahya Belediye Başkanlığı için MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık ve Aydın Belediye Başkanlığı için ise Aydın MHP Milletvekili Ali Uzunırmak isimleri kesinleşti.

İZMİR VE İSTANBUL AÇIKLANMAYACAK

Bahçeli'nin Pazar günü 200'den fazla il-ilçe belediye başkanını açıklayacağı Ankara Arena toplantısında, İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları ise açıklanmayacak.

MHP kaynakları, bu iki il için, diğer partilerin adaylarının kesinleşmesinin beklendiğini, adaylar ortaya çıktıktan sonra MHP'nin de kendi Büyükşehir adaylarını açıklayacağını vurguluyorlar.

Kaynak: Zeynep Gürcanlı/Hürriyet
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  27.09.2013 14:18
  misafir
  BAHÇELİ ÇOK YANLIŞ YAPTI HALADA YANLIŞINA DEVAM EDİYOR. MİLLETİN SEVDİGİ KİŞİLERİ HEP DIŞLASI.SEÇMENİ KÜSTÜRDÜ .EGER BUGÜN AKP İKTİDARDAYSA DEVLET BAHÇELİLİNİN SAYESİNDE İKTİDAR OLDU! ANKARDA MANSUN YAVAŞ DİYE BİR İNSANI BENİ ELEŞTİRDİ DİYE ADAY YAPMA.HANİ PARTİN SENDEN ÖNCEYDİ ?BURDAN YAZIYORUM MHP ANKARADA Kİ OYU %8 12 ARASI .MANSUR YAVAŞ ADAY OLURSA BÜYÜK İHTİMAL AKP DENDE CHP DENDE OY ALIRDI .YİNE BAHÇELİ PARTİYİ EGOSU İÇİN HARCIYOR.İNŞALLAH BU SON SEÇİMİ OLUR. DİGER BİR KONUDA.BİR KURTARICI GİBİ TURGUT ALTINOK A SARILMASI. ADAM PARTİDEN AYRILMIŞ GİTMİŞ PARTİ KURMUŞ .TAYİP TEN İSTEDİGİNİ BULAMAMIŞ GERİ MHP YE DÖNMÜŞ ADAY OLACAK YAZZIK ÇOK YAZZIK HMP NİN BAŞINDA OLANLARA !
 • Misafir
  27.09.2013 08:31
  MHP nin amacı
  seçim kazanmak falan değil, görüntüden ibaret olsun adet yerini bulsun, şüphelerim kılıçtaroğlu ve bahçeli bu oyunun birer parçası şu an AKP ye oy verenlerin en az yüzde 30 u alternatif olmadığından oy verdiği kanaatindeyim birileri bizi dışardan iyi yönetiyor mecliste grubu bulunan tüm siyasi partiler bu düzenin içinde, gezi olayları bile ana muhalefet ve hükümet destekli acizane düşüncem .
 • Misafir
  26.09.2013 22:14
  ..
  sizin degil halkın istedigi adaylar oy alır ve kazanır ,
 • Misafir
  26.09.2013 17:32
  BÜYÜK HATA
  ANKARADA MANSUR YAVAŞ OLMADAN YÜZDE 15'İ GEÇEMEZSİN, İKİNCİ HATA İSE TURGUT ALTINOK HATASI OLURKİ BU DA GÖKÇEĞİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEKTEN GEÇER. MANSUR YAVAŞIN VARLIĞI ANKARADKİ CHP OYLARINIDA BÜYÜK ORANDA ALACAKTIR. DEVLET BEY BÜYÜKLÜK TAFRASI YAPMAYI BIRAKMALI VE DOĞRU OLANI YAPMALI..
 • Misafir
  26.09.2013 16:55
  alfa
  inşallah tüm belediye seçimlerinde başarılı olur.tek üzüldügüm ankarada MANSUR YAVAŞın aday gösterilmemesine üzüldüm mhp olarak ankarada geçenaşarıyı yakalayacagını sanmıyorum.bir digeride mhp den ayrılıp akp nin kurucularından biri olan turgut altınoka hint kumaşınada şaşırmadım degil.bahçeli çok yanlış yaptı: