Haber365 Ana Sayfa » Gündem » MHP'li Vekil Ruhsar Demirel'den Halka Hakaret

MHP'li Vekil Ruhsar Demirel'den Halka Hakaret

MHP'li Vekil Ruhsar Demirel'den Halka Hakaret
16.06.2011 Perşembe 15:54
Bu Habere 31 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1690 Defa Okunmuştur
MHP'nin çiçeği burnunda milletvekili işe, halka hakaretle başladı.
MHP'den Milletvekili seçilerek(Eskişehir) Meclis'e giren Prof. Dr. Ruhsar Demirel, AK Parti'ye oy veren 21 milyon seçmene hakaret etti. MHP'li Demirel, AK Parti'ye oy vermiş olanları "cahil cuhala" diyerek, aşağıladı.

Demirel "AKP'ye cahil cühelalar oy verdi. AKP bu şekilde iktidara geldi" şeklinde konuştu.

38 yıl aradan sonra Eskişehir'den TBMM'ye giden 2 kadın milletvekilinden biri olan MHP'li Demirel, partisinin il binasında düzenlediği teşekkür toplantısında ilginç sözler sarf etti.

Seçim sürecinde çalışmalarına destek veren parti teşkilatı üyelerine teşekkür eden Demirel, "Herkes çalıştı, elinden geleni yaptı. Vatandaşa bizim için göz kulak oldu. Dil oldular anlattılar, ayak oldular gittiler. Eskişehir bu kadar ses verdi. Biz o sesi aldık ve bundan sonraki süreçte gereğini yapacağız" diye konuştu.
"Sözümüz yine söz. Biz Eskişehirlinin sesi olacağız" diyen Demirel, bundan sonra da anlatmaya devam edeceklerini belirterek, şöyle dedi: "Biz neyi anlatacağız? Bu güne kadar garip - gurebayı, cahil - cühelayı çevireceğiz ve anlatacağız. Bu güne kadar fakir - fukara anlatanlara, cahil - cühelayı tekrardan anlatacağız. Çünkü bu kısmı hiç anlatılmadı. Hep fakir - fukara, garip - gureba. Demek ki, bir de cahil cühelalık durumumuz var."

Kendilerinin Harbiye marşıyla büyüdüğünü dile getirerek, söz konusu marştan dizilerde okuyan Demirel, şöyle konuştu: "Çünkü biz Harbiye marşını ders aldık. Kanla, irfanla kurduk bu milleti. Dolayısıyla biz nigahbanız, bekçiyiz, sahibiz. Kimsenin endişesi olmasın. Bizim azımız çoktur. Önemli olan iktidar değil muktedir olmaktır. Biz her zaman muktedirdik, Türkiye insanı her zaman muktedirdir. Bu memleketi vatan bilen, bu milleti kendi milleti bilen herkes için konuşacağız. Herkesin hakkı, eşitliği için biz kendimizde söz hakkı buluruz."

Milletin kendisine milletvekilliğini emanet ettiğini hatırlatan Demirel," O vekalet kutsaldır. Dolayısıyla millet adına, memleket adına, herkes için seçimden önce konuştuk. Seçimden sonra da konuşacağız. Demek ki derdimizi doğru anlatamadık. O sebeple biraz daha yüksek sesle, belki biraz daha çok, bizim gördüklerimizi onlara da göstermek için tekrardan, bıkmadan, usanmadan, garip - gurebanın,fakir - fukaranın sorununu cahil cühelaya anlatmak bizim görevimizdir" ifadesini kullandı.

AK Partinin bu kadar oy alabileceğini tahmin etmediklerini ifade eden Demirel, "AK Partinin bu kadar oy alacağını kimse tahmin etmiyordu. O sebeple söyledim. Fakir- fukara edebiyatından biraz ilim -irfana geçmek lazım" dedi.

Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  17.06.2011 11:51
  değişim
  hala kendini bu halkın üzerinde görenler derslerini aldılar ve alacaklar bu ülkenin sahibi milletidir ve bu millet her yapılanın farkındadır
 • Misafir
  17.06.2011 11:13
  Sahiplenmek
  Bu milletin bir tek sahibi vardır, o da bu mileti yaradan yüce mevla dır.Bu milletin kimliği cebinde dir,kendini satmamıştır kı yaradılandan başka sahibi olsun.İşte bu cehaletiniz den dolayıdır ki aldığınız oy oranı dahi hak ettiğinizden fazla diye düşünülmektedir.Siz bu gurur ve kibirle bir 40 yıl daha bekleseniz 40 ambar da ekmek yeseniz nafile.Her seçimden sonra halkın tokadını yeyip oturursunuz.Başka yapacak da bir şeyiniz yok zaten.Yaşasın özgürlük diyen halkın oy oranlarını kendine sindiremeyen bay ukalaların yorumları bir sonraki seçimlerde bir tokat gibi yine surtlarına patlayacaktır şüphesiz.
 • Misafir
  17.06.2011 00:04
  ZG
  Çünkü biz Harbiye marşını ders aldık.Kanla, irfanla kurduk bu milleti. Dolayısıyla biz nigahbanız, bekçiyiz, sahibiz

  Su lafın uzerıne bence yorum yapmaya bıle degmez.Abla cızgısını bellı etmıs bir darbe sevdalısı baska bısey degıl.Ama genede 2 cıft laf edecem.Bu vatan sızın degıl.Hepımızın...Ve uzerındekı tasarruf hakkımızdan sesın cok cıkıyor dıye vazgecmeyecegız...
 • Misafir
  16.06.2011 23:53
  OKUMUŞ=CAHİLİMİZ.
  PROFU BÖYLE İSE VARIN GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN HALKI AŞAGILAYIP KENDİNİ BİR B.... NEFRET DERRİM HALKIN SEÇTİĞİNE TERBİYESLİK EDEN İNSANLARI MECLİSTE OLAMASI BENCE HEZEYAN.OKUMUŞ AMA İNSAN OLAMAMIŞ .DAHA ÇOOOOK..OKUMASI LAZIM.OKUMAK İNSAN OLAMAK DEĞİL ...S.O.S
 • Misafir
  16.06.2011 23:07
  soyadına baka hizaya gel
  bunun da soyadı "demirel"miş. çok görmemek lazım...
 • Misafir
  16.06.2011 22:45
  vay arkadaş
  Anlaşılan arkadaş asker çocuğu mantık aynı bu devlet bizim önemli kadrolar bizim geri kalan erlik ,hemşirelik ,enfazla sınıf öğretmenliği olabilir diğerleri.Bunlar beyaz türk şimdiye kadar ülkenin kaymağını yediler bundan sonrada yedikleri yetimlerin haklarını ödeyecekler inşallah
 • Misafir
  16.06.2011 22:32
  yanılmışsınız.
  Ben şahsım olarak bundan daha fazlasını alır dedim ve iddiaya girdim %35 geçemez dediler bense %57 garanti dedim öyle deyince %50 geçsin sen kazandın dediler bana ve kazandım.Benimle beraber Ülkem kazandı...Bu bi gerçek %50 düşünün bi çarpın bölün çıkarın toplayın bunca ülkeyi bölmek için sıraya giren partilere göre büyük bi başarı Allah TÜRKÜ korusun...Yar ve Yardımcısı olsun.
 • Misafir
  16.06.2011 22:21
  Ettiğini çekiyor.
  MHP ettiğini çekiyor ömrü hayatında bir defa başa geçti niçin geçti nasıl geçti bunu hepimiz biliyoruz Ozan Arifin destanlarıyla Başbuğumuzun biz Ülkücülere verdiği emirle Hükümet Kurmak nasip oldu çokşükür,çoşükür dedik ama ne oldu elimize ne geçti en krıtik Bakanlıkları yine Ülkeyi onlardan savunduğumuz kişilere verdi,buda yetmezmiş gibi Otuzbin MEHMETÇİĞİMİN katilini asmadı asamadı ya bari kendi koltuğunu düşünmeDEN Hükümetten istifa ETSEYDİN açık diyeydin TÜRK VATANDAŞINA beni bunun için çıkardınız buraya ama ben asamıyorum deyip istifa etseydi genel başkan hükümetten,Ozan Arif gibi Ülkücüleri dışlamasaydı ve Ozanın şiirleri türküleriyle şaha kalkardı, şimdi AKP nin yerinde 3 dönemdir kendisi olurdu...
 • Rota.Sakarya
  16.06.2011 22:09
  TAHSİL CEHALETİ ALIR,AMA EŞEKLİK BKİ KALIR
  Taze vekil;"Demek ki derdimizi doğru anlatamadık.(Yani MHP'ye oy vermeyenlere demek istiyor RS)
  O sebeple biraz daha yüksek sesle,belki biraz daha çok,bizim gördüklerimizi onlara da göstermek için tekrardan,bıkmadan, usanmadan,garip-gurebanın,fakir-fukaranın sorununu,CAHİL CÜHELYA (yani MHP'ye oy vermeyenlere RS) anlatmak bizim görevimizdir" ifadesini kullanmış.

  Prof.de olsa daha mazbatasını almadan kendini Kaf Dağı'nda görmeye başlamış bile.

  Başlıktaki atasözümüz çok doğru...
 • Misafir
  16.06.2011 21:57
  YAZIK !!!
  HAKLISIN BAYAN DEMIREL BU MEMLEKETTE HER IKINCI INSAN CAHIL CUHALA,
  BUNUN ICINDE SENINDE EN YAKININ AYLE HISIM AKRABA BU KATEGORIYE GIRIYORMUDUR DIYE SORMAK LAZIM .

  bu söylemis oldugunuz söz ile kendinizin gercek bir cahil insan olusunuzun asil ispatidir SIZE OY VEREN INSANLARA YAZIK

  sizi secen cahil olmayan insanlar bu memlekette bayagi bir azinlikta görüldügü gibi baraji zor astiniz kör olmayin acin o bugralanmis gözlerinizi ve memleketin gidisati ile ilgilenin BÖYLE LAFLARLA GÜNDEME CIKMAYA KALKMAYIN BENIM GÖZÜMDE BENIM KARDESIME BENIM BACIMA BENIM ANAMA BABAMA CAHIL DIYEN INSAN BU DÜNYADA ALLAHIN YARATMIS OLDUGU MAHLUKLARIN EN ALT TABAKASINDA GÖRÜYORUM

  BENIM MEMLEKETIMIN INSANINA cahil diyecek adamin ( Kadinin ) bir dahaki secimde oyumuzu NERESINE verecegimizi iyi biliriz !

  senin gibi akilli insanlarla bu memleket yürüyecekse, cahil insanlarin elinde batsin yerin dibine girsin bu memleket .
  benim memleketimin insanina cahil diyecek insanin .NEYSE !!!

  iste bay BAHCELI SEN GIT ÖNCE senin milletine DIL uzatan vekil (populer) olmaya calisan eksigine milliyetcilik Ögret

  Ulan küfredince siliyorsunuz block ediyorsunuz anlamadim arkadas birakin benim yazimi okusun insanlar

  ALLAH ALLAH