Haber365 Ana Sayfa » Ekonomi » Kredi Kartına Yeni Düzenleme

Kredi Kartına Yeni Düzenleme

Kredi Kartına Yeni Düzenleme
15.12.2011 Perşembe 16:00
Bu Habere 3 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1621 Defa Okunmuştur
Yeni yılda uygulanması planlanan tek limitle ilgili çerçeve netleşiyor. Kart sahiplerinin maaş ve diğer gelirleri toplanacak, belli bir oranı harcama limiti olarak tespit edilecek.
2012'de devreye girmesi planlanan kredi kartına tek limit uygulamasıyla ilgili ayrıntılar netleşiyor.

Bankacılık kaynaklarından elde edilen bilgiye göre, limit kişinin yıllık gelirine göre belirlenecek.

Kart sahiplerinin maaş ve diğer gelirleri toplanacak, belli bir oranı harcama limiti olarak tespit edilecek. İsteyen istediği banka veya bankalardan bu limiti aşmayacak şekilde kullanabilecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun 200 milyar lirayı aşan kredi kartı borçlarından rahatsızlığı nedeniyle bu yönde çalışma başlattığı belirtildi.

Harcamaları kontrol altına almak ve riskleri azaltmak amacıyla kredi kartlarına tek limit uygulaması düşünülüyor.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  20.12.2011 22:57
  kredi kartına yeni düzenleme parekede sektörünü durduracak
  kredi kartını veren banka alan vatandaşımız devlet buna niye sınırlama getiriyor bunu anlamak mümkün değil.banka firmalara tüketici kredisi,ev kredisi veya başka nam altında krediler veriyor öyleyse davlet nunlarada sınırlama getirsin.yıllardır kredi kartını muntazaman kullannan ödemelerini mumtazaman yapan ve bu sebeple devamlı kredi kartı limitleri artan vatandaşın ne günahı varki yeni düzenleme ile gelirinin yarısına kadar limit tahsisi yapılacak kaldıki bu şahıs yıllar sonra mükelleflikden çıkmışda olabilir
 • Misafir
  15.12.2011 18:48
  Çok Geç..
  Senelerdir Yediklerini Yedi Bankalar.. İşşize Öğrenciye Emekliye Vb. Herkeze Kredi Kartı Verildi.. O kadar Faiz Alıp Göz Önündeki Tefeciler Oldular..O Kadar Yüreği Yakan Ocakları Söndüren İnsanların Ölümüne Sebeb Olan O Borçları Şimdimi Düzelteceksiniz..? Üzgünüm Ama Çok Geç Kaldınız..!!!
 • Misafir
  15.12.2011 18:12
  KREDİ KARTI
  İNSANLAR BATAHA KOYDUKTAN SONRAMI AKILLANDILAR ŞİMDİYE KADAR NERDELERMİŞ