Haber365 Ana Sayfa » Kadın » Kolay Doğum Yöntemleri

Kolay Doğum Yöntemleri

Kolay Doğum Yöntemleri
20.01.2011 Perşembe 12:39
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 551 Defa Okunmuştur
Anne adaylarının en çok merak ettikleri konulardan biriside doğum esnasında yaşanacaklardır, işte size kolay ve rahat bir doğum için yapmanız gereken öneriler..
Kolay, rahat bir doğum için yapılması gerekenlerağrılarınız başladıktan sonra sıvı gıdaları tercih edin. bağırsaklarınızın boş olması doğumu kolaylaştırır. hastaneye gitmeden önce ılık bir duş alarak rahatlayın. sularınız geldiyse ayakta durmayın, en yakın sağlık kuruluşuna başvurun. korkmayın.

Korku ve endişe ağrılarınızın düzenini bozarak doğumun uzamasına neden olur.iki ağrı arasında düzenli nefes alıp vererek kendinizi ve bebeğinizi rahatlatın. zamanı gelmeden ıkınmayın. derin derin nefes alın. sancı geldiğinde ağzınızı kapatın, çenenizi göğsünüze dayayıp, ellerinizle bir yerden doğum masası veya yatağın kenardan destek alarak bütün gücünüzle aşağıya doğru ıkının. bebeğinizin başı doğuncaya kadar ıkınmalara devam edin. bebeğinizin doğmasıyla doğum olayı henüz bitmemiştir. sıra plasentanın eşin doğumuna gelmiştir.

Bu safhada fazla ağrı hissedilmez.karnınıza yapılacak masajla eşin ayrılması kolaylaşır. derin derin nefes alın. ilk yarım saat içerisinde bebeğin eşi ayrılacaktır. böylece doğum olayı sizin de yardımınızla sağlıklı ve kolay bir şekilde tamamlanmıştır. doğumdan sonra rahim eski haline dönmek için kasılır. buna bağlı olarak da karnınızda hafif sertlik ve ağrı oluşur. bu durum normaldir.

Karnınıza yapacağınız hafif masaj rahimin çabuk toplanmasını sağlayarak doğum sonu kanamalarını azaltır.doğumdan sonraki ilk yarım saat içerisinde bebeğinizi emzirmeye başlayın. bu hem doğum kanamalarını azaltır hem de bebeğinizle aranızda iyi bir bağ kurar.

Kaynak: e-kadin
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.