Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » Kız mıdır,Kadın mıdır?

Kız mıdır,Kadın mıdır?

Kız mıdır,Kadın mıdır?
04.06.2011 Cumartesi 11:18
Bu Habere 33 Yorum Yapıldı
Bu Haber 6105 Defa Okunmuştur
"Bu sabah bakıyorum bir televizyon kanalında Ankara'da bir polis panzerine tırmanan bir tane kız mıdır, kadın mıdır bilemem..."
Başbakan Erdoğan, dün Konya'da halka hitap eden, çok tartışılacak ifadeler kullandı. Erdoğan Milliyet gazetesi yazarı Nuray Mert'in duble yollar konusunda yaptığı analizi eleştirirken Hopa'daki olayları protesto edenlere çok sert tepki gösterdi.

Artvin'in Hopa ilçesinde hayatını kaybeden Metin Lokumcu'nun ölümünü protesto etmek için tank üzerine çıkan ve polis müdahalesi sonucu kalçası kırılan Halkevleri Merkez Yürütme Kurulu üyesi Dilşat Aktaş'tan "O kadın, kız mıdır kadın mıdır?" diye söz etti.

Erdoğan'ın bu sözlerine Twitter'da tepki yağdı.

BUNLARIN GÖREVİ NE NE YAPMAK İSTİYORLAR

Erdoğan, Aktaş'ı kastederek şöyle konuşmuştu:

"Bu sabah bakıyorum bir televizyon kanalında Ankara'da bir polis panzerine tırmanan bir tane kız mıdır, kadın mıdır bilemem. Ve oradan, panzer yetmiyormuş, oradan hızını alamıyor, kalkanla yerinde duran polisimize elindeki sopayla saldırıyor, vuruyor, polis yerinde sabrediyor.

Gelecek polisin kalkanına vuracak, panzerine saldıracak ne işe yarıyor bunlar, ne yapmaya gidiyor? Bunların görevi ne? Neymiş Hopa'nın hesabını sormaya geliyorlarmış. Bu ülkenin meydanları boş değil. Ama bakıyorsun ana muhalefet partisi polisi savunmuyor, polise saldıranları bu ülkenin başbakanına saldıranları savunuyor.

Çünkü CHP'nin pankartının yanında, hemen bir inşaatta dev bir CHP pankartı, yanında Halkevleri'nin afişleri yine bez pankart. Onda şu yazıyor, 'Tek yol sokak, tek yol devrim.' Bundan ne anlıyor benim milletim, ben biliyorum ne anladığını. 'Tek yol sandık' demiyor. Tek yol demokrasi demiyor, biz bunların devrimden ne anladıklarını, ne anlatmaya çalıştıklarını biliriz. Eğer sen Konya'ya hızlı treni getiriyorsan, bunun adı devrimdir. İşte biz bunu yapıyoruz. Bizim farkımız bu."


Advertorial
Anahtar Kelimeler
Erdoğan   Hopa   kız   kadın   eylem  
Bu Habere Oy Verin
Toplam 1 Ziyaretçi, Ortalama 10 Puan verdi.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  05.06.2011 15:59
  vatandaş
  ben bu zihniyeti iyi bilirim bunlar zeytin yagından daha kaygan ve ... insanlar,türkluk krlimesi dişinda herşeye sahiplenirler,türküm dersen faşistsın,ama bu ssozde demokratlar a kürdüm ermeniyim ecnebiyim de ovunmekten ovmekten gobekleri çatlar,başbakan bazi konuları iyi tahlil ediyor,bir yazar a gerekn cevabı verdi,bunlar yal duşkunu kendi canagına pisleyen pislikler,birde eşkiya dunyaya hukumdar olmaz diye şarkı soylerler bana rşkiyanin tarifini yapsınlar biliyorlarsa,dagda olmuş kente olmuş farketmez,yakacaksın yıkacaksın kanunkarı hukuku hiçe sayacaksın devletin polisine aracına vatandaşina saldıracaksın hukuta bunların karşılıgı yokmu var elbet işte eşkiya,bunlar demokratsa ben faşistim,başkasına zarar vermek insan hayatına kast etmek oldurmek yaralamak aracını yakmak senin hangi hukukuna sıgıyor,insan hakları demokrası buysa eşkiyalık nedir?
 • Misafir
  05.06.2011 15:56
  vatandaş
  Hiç yakışmamış bu laf Başbakana. 2002 deki AKP yi ve başbakanı istiyoruz vakur, çalışkan ve alçakgönüllü, en küçük eleştiriye dahi tahammül edemeyen Tayyibi değil. Yine de kendisi bilir akıl vermek haddimize değil tabi.
 • Misafir
  05.06.2011 14:04
  Vergiye Cevap
  Bu devletin vergileriyle alınan, bu insanların alın terleri ile kazandıkları parayı ülkeleri için harcadıkları vergiler ile alınan son model makam araçlarına isyan edenleri yine bu ülkenin adalet sistemini temsil etmesi gereken polisine tartaklatanlara saldıranları en içten dileklerim ile kutlarım.
 • Misafir
  05.06.2011 12:44
  BİRİZ..
  DÜN;
  "SİZİN GENÇLERİNİZİN KARŞISINA "BİZ" DE 5-10 BİN GENÇ KOYARIZ.!
  BU ÜLKEDE KÜRT SORUNU YOKTUR.!
  BUGÜN;
  "DUALAR BİR DİLEKLER BİR,
  AYNI YOLUN YOLCUSUYUZ..!
 • Misafir
  05.06.2011 12:07
  bravo polisimize
  o ne olduğu belli olmayan kadın yatsın dua etsin.bu şahsiyet kalksın o sabırlı polise vurmaya kalksın,devlet malına zarar versin,polis sabırlı davransın.helal polisimize.ben olsam dayanamam.aslında dayanmayacaksın.böyle pislikleri cezalandıracaksın.hain insanlar.yazıklar olsun sizlere ki bu ülkenin ekmeğini yiğip sonrada nankörlük edyorsunuz.Allah devletimizi sizin gibi pisliklerden temizlesin.
 • Misafir
  05.06.2011 09:55
  aptal mı sandın
  sayın boşbakan sen milleti iyice aptal sanıyorsun galiba.chp bayrağının bulunduğu bir inşaata halkevleri pankart asınca onlar ortak mı oluyor.halkevi üyeleri ne chp ne size oy moy vermez.
 • Misafir
  05.06.2011 08:01
  terör
  terör artık dağda değil geçenlerde hopadaydı,başbakanın bu duruma karşı çıkması suç oldu, konvoyu taşlıyorlar koruma ağır yaralanıyor, konuşulan ne polisin gazlı müdahalesi ne yapsaydı polis aferim mi deseydi, insaf be kardeşim....
 • Misafir
  05.06.2011 07:40
  Ne demek halkın polisi
  iyi sen sokakta istediğin terbiyesizliği yap bu milletin vergileriyle alınan panzere zopayla vur polise vur utanmaz arlanmaz terbiyesiz mahluk polis değil seni bende görsem sokakta aynısını bende sana yapardım mikroplar sizi kızmı kadınmı deyince alınmışlar bak şunlara ben ak partili falan değilim ama sizin gibi vatan hainide hiç değilim.
 • Misafir
  05.06.2011 07:40
  gercekten
  millete,insana -hopa daki ölen ögretmen-ankaradakı bayan gösterici---böyle bakan ,,hopadaki olay için "BİRİRSİ ÖLMÜŞ İSMİ DE ÖNEMLİ DEGİL"" ankarasdaki olay için "birisi polise saldırıyor,panzere cıkıyor,kımı kadınmı belli degil ""diyen kim olabilir bakın..BASBAKAN. hadi hayırlı olsun...
 • Misafir
  05.06.2011 05:41
  polis halkın polisi olsun
  polis halkın polisi değil iktidarın koruması olmuş.muhalif herkes düşman terörist nasıl bir zihniyet bu.Polis halka hizmet etsin.Geçmişte ecevite yazarkasa fırlatıldı bu kadar düşmanlık görmedi bu halk.