Haber365 Ana Sayfa » Kadın » Kız mı Yoksa Erkek mi?

Kız mı Yoksa Erkek mi?

Kız mı Yoksa Erkek mi?
26.11.2012 Pazartesi 11:44
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 10584 Defa Okunmuştur
Herhangi bir yerde karşınıza çıkan yabancı biri, bebeğinizin cinsiyeti hakkında tahminde bulunursa sakın şaşırmayın.
Peki, gelen kız mı yoksa erkek mi diye merak etmiyor musunuz? İşte size tahmin etmenizi kolaylaştıracak 40 belirti. Doğacak çocuğunuzun cinsiyetini tahmin etmekten daha eğlenceli ne olabilir? Üstelik bir de bunu oyun haline getiriyorsanız...

Son yüzyıllarda hamile kadınlar bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için bazı testler yapıp çıkan sonuçlara inandılar. Peki ya bu testler olmadan önce bebek bekleyen çiftler neye güvendiler? Onların yöntemleri amniyosentez veya ultrason gibi kesin sonuçlar vermese de çok daha eğlenceliydi.

Şimdi tüm anneler aynanın karşısına geçsin: Bebeklerinin cinsiyetini en eğlenceli şekilde doğru tahmin etmeye çalışsınlar:

Erkek geliyorsa...
Hamileliğinizin ilk dönemlerinde sabah bulantısı yaşamazsınız. Bebeğinizin dakikadaki kalp atış hızı 140'dan düşük olur. Vücudunuzun önünde duran yuvarlakta fazladan bir kilo taşırsınız. Karnınız sivri büyüyorsa... Meme ucunuz belirgin bir şekilde koyulaşır. Karnınız aşağı doğru büyümeye başlar. Tatlı aşerirsiniz. Protein içerikli yiyecekler arasındansa et ve peynire daha çok aşerirsiniz. Ayaklarınız hamilelik öncesi döneme göre daha soğuktur. Elleriniz çok kuru olur. Uyuduğunuzda yastığın yüzü kuzeye bakar.

Sizinle birlikte eşiniz de kilo alır. Eskisinden daha güzel görünürsünüz. Bacak tüyleriniz daha hızlı uzar. İdrarınız sapsarı gelir. Burnunuz genişler. Baş ağrılarınız olabilir. Evlilik yüzüğünüzü bir ipe bağlayıp karnınızın üzerinde tuttuğunuzda, ip daire çizer. Gebe kaldığınızdaki yaşınız ve yine hamile kaldığınız ayın toplamı çift sayı çıkar. Bebek anne karnının sağ tarafında durur.

Kız geliyorsa...
Hamileliğinizin ilk dönemlerinde sabahları mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Bebeğinizin dakikadaki kalp atış hızı 140'dan yüksek olur. Basen ve kalçadan kilo alırsınız. Sol göğsünüz, sağ göğsünüzden büyüktür. Saçlarınızın açık renk olan kısımlarında kızıllaşma meydana gelir. Karnınız yanlara yayılarak büyük. Çirkinleştiğinizi söyleyenler çıkabilir. Kız bebek annenin güzelliğini alır derler!

Tatlı aşerirsiniz. Meyve yemek istersiniz. Canınız daha çok portakal suyu çekebilir. Hamilelik süresince normalden daha kaprisli ve huysuz olursunuz. Yüzünüz eskisine nazaran daha şiştir. Ekmeğin baş tarafını yemek istemezsiniz. Göğüsleriniz ciddi oranda büyür. Uyuduğunuzda yastığın yüzü güneye bakar. İdrarınızın rengi donuk sarıdır. Evlilik yüzüğünüzü bir ipe bağlayıp karnınızın üzerinde tuttuğunuzda, ip iki yana doğru hareket eder. Gebe kaldığınızdaki yaşınız ve yine hamile kaldığınız ayın toplamı tek sayı çıkar. Küçük erkek çocuklar size ilgi gösterir.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
kadın   erkek   hamile   doğum   bebek   üremek   saçlar   aile   haber  
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    04.05.2014 16:20
    kiz erkek.
    Kiz.erkek.farketmez saglikli.olsun.o yeter hayirli ewlat olsun