Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » Kılıçdaroğlu: Kentsel Dönüşüm Projesinin Altında CHP İmzası Var

Kılıçdaroğlu: Kentsel Dönüşüm Projesinin Altında CHP İmzası Var

Kılıçdaroğlu: Kentsel Dönüşüm Projesinin Altında CHP İmzası Var
23.02.2013 Cumartesi 21:14
Bu Habere 4 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1965 Defa Okunmuştur
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kentsel dönüşümde kent ve kültürüyle ilgili olarak atılan en önemli adımların altında CHP'nin imzası olduğunu öne sürdü.
Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Antalya Konyaaltı Belediyesi hizmet binasının açılışına katıldı. Binanın açılış kurdelesi Kılıçdaroğlu, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, CHP milletvekilleri ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla kesildi.

Törende belediye binası önünde toplanan kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, AK Parti'li belediye başkanlarını eleştirdi. Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlarının bütçelerini açıklanmaktan çekindiğini öne süren Kılıçdaroğlu, kendi belediye başkanlarının ise bütçelerini açıklamaktan çekinmediğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yaptığı bir konuşmada, kentsel dönüşüme değindiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Kent ve kültürüyle ilgili olarak atılan en önemli adımların altında CHP'nin imzası var. İlk metro, ilk tercihli yol ve kentsel dönüşüm bunları CHP'li belediyeler yaptı. Bir kentin nüfusu artınca rant oluşur. O rant orada yaşanlara aittir. Oradakiler arasında bölüşülmelidir. Bir rant halka verilir, yandaşa değil. İşte bizim AK Parti'yle aramızdaki fark bu. Bizim belediye başkanlarımız belde halkına hesap vermeyi namus kabul ederler. Kentsel dönüşüm konusunda Başbakan şikayet ediyor. 'CHP'yle farklı düşünüyoruz.' diyor. Çok şükür bir konuda farklı düşünüyoruz. 20 yıldır acaba İstanbul'u kim yönetiyor. Aynı zihniyet yönetiyor. Başbakan İstanbul'un sorunlarından söz ediyor. Siz onları çözmekle yükümlüsünüz." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, kendi belediye başkanlarının, baskı uygulandığı, rahat bırakılmadığı gerekçesiyle şikayetlerinin olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, İstanbul ve Ankara'da yapılan metronun CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığından daha fazla maliyetli olduğunu, onların yapamadığını, ancak kendilerinin yaptığını söyledi. Kılıçdaroğlu, daha sonra hizmete açılan Konyaaltı Belediye binasını gezerek Başkan Muhittin Böcek'ten bilgi aldı.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  26.02.2013 22:52
  oglum bak git
  yapsaydınya o zaman bende konusrum yarın boyle yapacaz chp zıhnıyetı işte
 • Misafir
  26.02.2013 13:53
  misafir
  arkadaşlar ağzınıza sağlık yaşım 60 yaşadıklarımı ben ben biliyorum yokluk kıtlık kuyruk bunları yaratan hükümeti yönetemeyen chp zihniyetitir baykala koplo kurdular akp nin üstüne atılar sayın baykal çıkıp millete böle birşey yoktur diyemedi gürünen köy kıavuz istemez arkadaşlar.
 • Misafir
  24.02.2013 21:35
  .....
  chp nin genel başkan değiştirme sürecini,chp eski myk üyesi savcı sayan'dan dinler veya okursanız: kemal karabulut'un(kılıçtaroğlu olarak değiştirmişler-ne kadar manidar değilmi) gerçek yüzünü -gerçek amaçlarını -hangi çevrelere hizmet ettiğini -neden dhkpc ve ergenekon tutuklularına ve pkk savunucusu avukatlara neden bu kadar sahip çıktığını az çok anlarsınız.
 • Misafir
  24.02.2013 19:34
  ............!!!!!!!!
  ne yapsınlar canım kendileri bir şey üretemeyip üretme kabiliyetlerinede sahip olmayınca tabiki başkalarının (hükümetin) yaptığını sahiplenecek normaldir.zaten şimdiye kadar hiçbir şey üretemedikleri için ya eleştirelimde doğruda olsa yanlışta piyasada görünelim,israilli avrupalı dostlarım alışverişte görsün dediler yada mevcut hükümetin yaptıklarını ben yaptım ben ettim diye sahiplenmeye çalıştılar başka hiçbir vasıfları yok zaten. millet chp nin bu hallerine alıştı artık.birde chp nin seçmeni her ortamda biz ermeniyiz deyip duruyorlar. işte bugün ermeni katillerin vahşice,hunharca,canice katlettiği çoluk,çocuk,genç,hamile,yaşlı Hocalı şehitleri anılıyor.Nerelerdesiniz bugün neden çıkıpta biz Azeri Türküyüz,biz Hocalılıyız, biz azerbaycan Karabağlısıyız diye pankart taşıyan,bağıran bir chp seçmeni yok. sayın kılıçtaroğlu hiç vakit kaybetmeden devletini ve hükümetini şikayet ettiği israil,avrupa.....Türkiyeli değilde israilli veya ermenistanınlımısınız.