Haber365 Ana Sayfa » Ekonomi » Kentsel Dönüşüm Kredisi Alacaklara Müjde

Kentsel Dönüşüm Kredisi Alacaklara Müjde

Kentsel Dönüşüm Kredisi Alacaklara Müjde
21.10.2012 Pazar 12:25
Bu Habere 3 Yorum Yapıldı
Bu Haber 837 Defa Okunmuştur
Kentsel dönüşüm kredilerinde, sözleşme, noter, tapu ve belediye harçları, damga ve veraset intikal vergileriyle döner sermaye gibi ücretleri vatandaş ödemeyecek.
Hak Sahiplerince Bankalardan Kullanılacak Kredilere Sağlanacak Faiz Desteğine İlişkin Karara göre, güçlendirme, konut ve iş yeri yapım kredisinin şartları belirlendi.

Buna göre, güçlendirme kredisi kullanacak vatandaşlar 50 bin, konut ve iş yerini yeniden yapmak isteyen vatandaşlar 100 bin lira kredi çekebilecek. Güçlendirme ve konut yapım kredisinin yüzde 4'ünü, iş yeri yapım kredisinin de yüzde 3'lük kısmı devlet tarafından karşılanacak.

Vatandaş, bankadan 10 yıllık planlama doğrultusunda, 100 bin lira çekmesi halinde Bakanlık'tan yaklaşık 25 bin lira faiz desteği alacak.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  21.10.2012 16:50
  GECEKONDUYA CEVAP
  BU TOPRAKLAR HÜKÜMETİN TOPRAKLARI DEĞİL..BİR GECE KONDUYSAK BİR ÖMÜR VERDİK..BU TOPRAK BU MİLLETİN TOPRAKLARI MADEM BURALAR DAYANAKSIZ YERLER İDİ..NE DİYE BANA YOL ELEKTİRİK SU VERDİ..O ZAMAN DEVLET BİLE BİLE BİZİ ÖLDÜRMEK İSTEDİ AMA NASİP OLMADI DESENE..BENİM EVİMİ YIKANLARA BAK NERELERDE OTURYORLAR..TALAN ETTİKLERİ ORMANLIK ALANLARI İMARA ÇEVİREREK İSTİLA EDEREK RANT SAĞLAYARAK MİLLETİ DEVLETİ SÖMÜREREK MÜTEHİTLİK YAPIYORLAR...BANA GELİNCE DE BEN DEPREME DAYANIKSIZ OLUYOR ÖYLE Mİ.
 • Misafir
  21.10.2012 14:47
  gece kondu
  ya arkadas ilerleme yokmu sende bir gecede yapip icine oturdun evde ne hayir gelir kanalizasyonu olmayan yerde devleti zora sokup tapu alip oy verdin partilere suc bul onlar o evleri size basladi moderlansmek icin elele devlet destegiyle gucunuz varsa sizde yaptirin evinizi depreme verimlidir diye yikmasinlar BIR MODEREN TURKIYE ICIN
 • Misafir
  21.10.2012 12:42
  EVİMİ YIKANIN VİLLASINI YIKARIM..
  BU KAPİTALİST BİR DAYATMADIR..BUNLARA İNANMAYIN EVLERİNİZİ YIKTIRMAYIN...MÜTEAHİTLERE YAPI FİRMALARINA RANT KAPISI SAĞALAMAYA ÇALIŞIYORLAR SADECE...EVLERİNİZİ YIKTIRMASIN KİMSE...İNANMAYIN BU SİSTEME SİZİN EVİNİZİ YIKIP TEKRAR SİZE STACAKLAR...DEPREM BAHANE RANT ŞAHANE...AYRICA TOKİ YAPARSA YÜZME BİLMEİZ ŞART DEPREMDEN DEĞİL SELDEN ÖLEBİLİRSİNİZ ..BUNLARIN YAPTIKLARI EVLER BU KADAR BASİT İŞTE..DEPREME BİLE GEREK KALMADAN ÖLÜYORSUNUZ...EVİMİ YIKANIN VİLLASINI YIKARIM...