Haber365 Ana Sayfa » BOLU » Yaşam » Kediye İşkence Yapan Adam Özür Diledi

Kediye İşkence Yapan Adam Özür Diledi

Kediye İşkence Yapan Adam Özür Diledi
04.11.2010 Perşembe 16:07
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 375 Defa Okunmuştur
Bolu'da eşinin evde beslediği 2 aylık yavru kedinin kulağını koparan ve bacaklarını kıran Ahmet Aslan özür diledi
Aslan, "Sabah kalktığımda hayvanın pisliğine bastım, o anlık bir öfkeyle oldu. Bütün halktan, hayvanseverlerden ve özellikle eşimden özür diliyorum." dedi.

29 Ekim'de meydana gelen olayda, İzzet Baysal Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi'nde çalışan Yıldız Aslan, sabah işe gitmek için Bahçelievler Mahallesi'ndeki evinden ayrıldı. Gece nöbet tutan Yıldız Aslan, sabah eve geldiğinde 'Süslü' adlı 2 aylık kedisinin koridorda hareketsiz yattığını gördü. Kediye mama veren Yıldız Aslan, kedinin yürüyemediğini ve sol kulağının üst kısmının kopmuş olduğunu görünce şoke oldu. Yıldız Aslan gözyaşları içinde kediyi battaniyeye sararak veterinere götürdü. Kedinin ayaklarının titrediği görülürken, sol ön ve sağ arka bacağının kırık, sol kulağının üst kısmının kopartılmış olduğu belirlendi. Yıldız Aslan, kedisinin tedavisi sırasında gözyaşlarına boğuldu.

Bir fabrikada çalışan eşi Ahmet Aslan'ın kedisini eve tuvaletini yaptığı için dövdüğünü belirten Yıldız Aslan şunları anlatmıştı: "Nöbetten geldiğimde kedinin hareketsiz yattığını gördüm. Önce uyuyor zannettim, sonra eşim sürekli kedimi dövdüğü için yanına gittiğimde kulaklarının koparıldığını gördüm. Şoke oldum."

Ahmet Aslan, bugün, Bolu Hayvanları Koruma Derneği'ne geldi. Dernek Başkanı Gülay Albayrak'ın yanında gazetecilere açıklama yapan Aslan, herkesten özür diledi. Aslan, şunları söyledi: "Bütün halktan hayvanseverlerden özellikle eşimden özür diliyorum. Eşimi çok seviyorum. Gülay Hanım'a çok teşekkür ediyorum, bu fırsatı bana verdiği için. Üzgünüm. Sabah kalktığımda havyanın pisliğine bastım, o anlık bir öfkeyle sinirle olmuş bir olay. Mutlu değilim. Bu yaptığımdan dolayı vicdan azabı çekiyorum. Affedilecek bir hata değil. Affedilmeyi de istemiyorum. Tüm halktan özür diliyorum. Bundan sonra Gülay hanımın yanındayım. Üye olacağım. Kötü bir insan olarak tanınmak istemiyorum, güzel bir insan olarak tanınmak istiyorum. Benim de hayvanlarım var. İki kedim var. İster istemez oldu böyle bir şey. Kedimi gördüm, yıkıldım."

Aslan, açıklamanın ardından bir süre, Bolu Hayvanları Koruma Derneği'nin bahçesinde bulanan kedilerle ilgilendi.

Kaynak: Cihan
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Kedi   Hayvan  
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.